Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusként mennyi...

Vegetáriánusként mennyi tojást jó enni?

Figyelt kérdés

A magas koleszterin tartalma miatt úgy tudom nem jó meghaladni a napi 1 tojást. Viszont én nem eszem húst és hasonló koleszterinben gazdag ételt.

20 éves vagyok, 50kg.



2020. aug. 18. 10:06
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem meg napi kettőtt is simán megehetsz. A tojásban jó koleszterin van, pont, hogy ettől nem leszel beteg.
2020. aug. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
0%
A tojásban nem jó koleszterin van, felesleges ezt terjeszteni.
2020. aug. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
90%
Az ellenkezőjét hazudni felesleges. Hiteles kutatások bizonyítják, hogy egészséges a tojás.
2020. aug. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
98%

Na jó, lehet, hogy minden szervezet máshogy működik, nekem napi(inkább csak hétköznaponként) 4-5 tojástól tökéletes a koleszterinszintem, pedíg azon nőttem fel, kolbásszal, sajttal, vagy csak simán rántottának, szalmakrumplihoz tükörtojásnak stb. szóval mindenféleképpen szeretem.

Most jöhet mindenki az innen onnan olvasott hülyeségeivel, mert a tapasztalat az csak tapasztalat.

Ami fontos, hogy általában reggelire ettem, gondolom sok más faktor is közrejátszik de nekem semmi bajom nem volt tőle.

2020. aug. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
7%
Nem bizonyítják hiteles források és ez nem így működik, hogy van jó és rossz koleszterin, egyik élelmiszer ezt tartalmazza, a másik meg amazt. Mellesleg honnan tudod a kérdezőnek alapból milyen az ldl/hdl koleszterin szintje? Lehet neked normális az LDL, neki meg alapból magas, aztán b.szhatja az id.ióta tanácsaid, mikor évekig eszi és a végén az a plakk, ami miattad keletkezett az érfalán szépen leválik és vagy a szívében zárja el az utat, vagy a tüdőben vagy az agyban. No látod, a tanácsoknak súlya van, ha nem értesz hozzá, inkább maradj csendben
2020. aug. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
98%

Már réges rég kiderült,hogy a tojástól nem lesz magas a koleszterined .

Elsősorban az elhízás miatt alakul ki a magas koleszterinszint . Ha te kiegyensúlyozottan táplálkozol,sportolsz,és megfelelő a súlyod nem lesz magas a koleszterined.

Nyugodtan egyél amennyit akarsz,gondolom úgysem 10+ darabot szándékozol megenni naponta..

A tojás az egyik legkomplexebb,legegészségesebb táplálék,főleg ha tudsz esetleg házihoz jutni .

2020. aug. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Igen, de van az, amikor az ember átlagosan néz ki, nincs elhízva, viszont a belső szervei zsírosak, nem tudom értitek mire gondolok. Mindenesetre köszönöm a válaszokat, elég eltérőek voltak, szóval nem tudom minek higgyek
2020. aug. 18. 11:16
 8/35 anonim ***** válasza:
0%
Oh te jó ég, remélem utolsó válaszoló, te nem edző, dietetikus vagy hasonló vagy, mert akkor mennyi embernek mondhatod ezeket a blődségeket. Tanulnál csak egy ici picike biológiát, mi biosz szakon biokémiából, élettanon már az első félévben megtanuljuk, de inkább nem állok le vitatkozni, úgy látom felesleges, mert gőzöd sincs a sejtszintű biológiáról és hogy hogy működik a szervezet, csak remélni tudom, hogy a tanácsaidat megtartod magadnaj
2020. aug. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
A tojásfogyasztásnak semmi köze a koleszterinszinthez, meg az elzsírosodott belsö szervekhez.
2020. aug. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
43%
Feleségemnek magas a koleszterinszintje. Rendszeresen fitnessezik, jógázik és kiegyensúlyozottan eszik sok zöldséggel. A zsír amit eszik: reggelihez vajas pékáru, heti 1-2x sült szalonna vagy sonka, némi felvágott. Kapott rá gyógyszert, a 7,2es szint 3 hónap alatt diéta mellett 7re ment le. Inkább abbahagyta. 45 éves
2020. aug. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!