Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, ti hogyan kezdtétek...

Vegánok, ti hogyan kezdtétek el ezt az életformát?

Figyelt kérdés

Először is kíváncsi lennék ki miért döntött az állati eredetű élelmiszerek elhagyása mellett.


És miután megszületett fejben a döntés, szépen fokozatosan hagytátok el a húst, tejterméket, tojást vagy egyik napról a másikra?


Köszönöm a válaszokat!



2020. okt. 14. 22:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Már 8 éves korom óta nem eszem húst mióta meglátogattam egy vágóhidat.
2020. okt. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Elkezdtem jogázni. Változott a világról alkotott képem. Kerestem a hús mentes ételeket, recepteket. Rájöttem, hogy hús nélkül ízletesebb ételeket tudok főzni. Megtanultam a fűszereket használni. Ez így bonyolul5nak tűnik, a valóságban pofonegyszerű.
2020. okt. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én példám nagyon nem követendő, egyik napról a másikra undorodtam meg minden állati eredetű terméktől, ennek pedig már egy éve. Hozzáteszem, semmilyen egészségügyi bajom nem lett ebből, és csatlakoznék a második válaszolóhoz. Nagyjából újra tanultam főzni, új ízeket ismertem meg, előhozta a kis "kreatív szakács" énemet, imádom. :)

2020. okt. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Meghalt egy háziállatom, ami miatt nagyon szomorú voltam. Egyszer ebéd közben eszembe jutott (pont csirkét ettem), és akkor villant be hogy mennyire abszurd az, hogy az egyik állatot siratom, a másikat meg lelkifurdalás nélkül eszem éppen. Akkor döntöttem el hogy nem akarom többé állatok halálát okozni, vegetáriánus lettem. A vegánságot céloztam meg, de egy évig vega maradtam, folyamatosan informálódtam, recepteket kerestem, stb. Ezután egyszerre hagytam el a tojást és a tejet, ennek már három éve :)
2020. okt. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Én a sajton kívül semmilyen tejterméket nem fogyasztok már vagy 6 éve, mert nem bírja a gyomrom, mindig hasmenésem volt vagy fájt a hasam a tejtől, joghurttól meg ilyenektől, így ezeket elhagytam, egyedül a sajtot bírtam megenni. Aztán a húst hagytam el olyan "miért ne?" alapon. A párom nézett valami vegán filmet és felvetette, hogy mi lenne, ha kipróbálnánk, hogy nem eszünk húst. Mivel én addig se ettem sokszor húst, mondom jó, akkor ne együnk húst, legalább a környezetet is jobban kímélem, fenntarthatóbb, stb. Aztán megszerettem a húsmentes kajákat meg azt, hogy nem eszek húst, ahogy érzem magam emiatt, és már nem is tudnék húst enni, így maradtam.

A tojástól szépen lassan elment a kedvem, igazából semmilyen kifejezett indokom nincs rá, csak úgy szépen lassan elhagytam, a sajtot meg hosszú ideje húzódó bőrproblémák miatt hagytam el végleg.

2020. okt. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyik napról a másikra történt. Egy egyhónapos "kihívásként" kezdtem, miután egy sulis nyári táborban két hétig minden étkezésre vagy pörköltet, vagy rántott húst adtak. Kicsit elegem volt a húsos kajákból, és úgy voltam vele, hogy akkor most itt az idő kiprobálni a dolgot, mert most kevésbé fogom talán kívánni a húst. Így is lett, aztán letelt az egy hónap, de úgy éreztem, könnyedén bírom még, ezért hát folytattam. Azóta pedig nem nagyon kívánok semmiféle állati eredetű dolgot, csak párszor ettem olyasmiket véletlenül.
2020. okt. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem izületi és veseproblémák, illetve gyakori migrén miatt javasolta egy ismerös, hogy próbáljam ki a vegán étrendet két hétig.

Belekezdtem és mivel a panaszaim (orvosilag is igazoltan) megszüntek, maradtam ebben a rendszerben.

Értelmszerüen egyszerre hagytam abba az állati cuccok fogyasztását, de nem bántam meg.

Emellett rengeteg új receptet ismertem meg (nem eszem semmiféle növényi "helyettesítöt", csak természetes, növényekböl készült ételeket), kifejezetten jó ízü dolgokat fedeztem fel, egyáltalán nem hiányzik a hús meg egyebek.

A családomnak továbbra is készítek hagyományos ételeket is, de nekem eszembe sem jutna megkóstolni, teljesen közömbösek. Viszont ök többször ugyanazt akarják enni, amit magamnak készítek, rájöttek, hogy a zöldségek nagyon változatosan és jó ízüen elkészíthetö élelmiszerek.

2020. okt. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyszerüen elegem lett az állatok kizsákmányolásából.Ennyi.
2020. okt. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Eredetileg utáltam a vegetáriánusokat, de nem foglalkoztam velük, mígnem egy szép napon szembejött velem valaki, aki elmondta, hogy egy videó hatására lett vegán. Kíváncsi voltam, milyen videó az, ami ilyen hatást vált ki, magamat is tesztelni akartam. Be akartam bizonyítani, hogy bár nagyon szeretem az állatokat, de ha én megnézem ezt a videót, továbbra is húsevő maradok! Megnéztem a videót, előre tudtam hogy végigbőgöm, és sokkolni fog, így is lett. Megnéztem, aztán ettem tovább a húst egészen egy hétig. Próbáltam nem gondolni a videóra evés közben. Ment is, amíg darálthúst, szalámit, meg feldolgozott kaját ettem, büszke voltam hogy kiálltam a próbámat - a vegák hülyék - gondoltam továbbra is. Aztán jött a csirkemell, emlékszem isteni finom volt, de hirtelen akkora undort éreztem, mint még soha! Az utolsó falat alig ment le. Elképzeltem hogy ez a csirke min mehetett keresztül, milyen kiszolgáltatott, elöntött valami mérhetetlen bánat, gyűlölet az emberek iránt akik bántják az állatokat, végigpergett a szemem elött az a horror, a kegyetlenség... Akkor tudtam, hogy vesztettem magam ellen, én erre nem vagyok képes. Hajnalig tartó kutatás kezdődött, mire kell odafigyelni a vegán étkezésnél, másnap már vegán voltam.
2020. nov. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó válaszoló, esetleg megosztanád a videó linkjét?

2020. nov. 21. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!