Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegának! Honnan szerzitek be...

Vegának! Honnan szerzitek be a B12-t?

Figyelt kérdés
Már évek óta nem eszek semmilyen húst, de tejet meg más állati származékokat szoktam fogyasztani. Nemrég viszont azokról is lemondtam, tehát mondhatjuk hogy vegánként étkezem. Megnéztem neten hogy így is rendben lesz-e az étkezésem, de azt írják a legtöbb helyen, hogy a zöldségek gyümölcsök B12 vitamint nem tartalmaznak egyáltalán, az zsírban oldódik. És gondolom azt jó lenne valahogy bevinni. Mi erre a legjobb mód?

2021. jan. 5. 16:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
4es vagyok! Rosszul írtam, akkor nem vékonybél, hanem vastagbél, ki lettem javítva! Mindenestere ez így van, onnan az ember tényleg nem tudja hasznosítani! Viszont a májad valamennyi ideig elraktározza a b12 vitamint, tehát azonnal nem fog kialakulni b12 hiány! Sajnálom, hogy így szét lett trollkodva a kérdés!
2021. jan. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is tablettából, de a növényi tejek, különböző sport- és energiaitalok is dúsítva vannak vele, szóval a mindenevők is visznek be külső forrásból.

Van injekció formában is, ha jól tudom.

2021. jan. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
16%
Magas %-ú gyümölcslevek és smothiek.
2021. jan. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
31%

5-ös válaszoló, te írsz hülyeséget. A b12 hiány prevalenciája sokkal magasabb mint amennyi vegán ember lenne. Itt egy cikk példának:

[link]

(Az USA lakosságának 40%-nak van B12 hiánya.)

2021. jan. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
37%
14 Az USAban más problémák vannak, ebbe ne menjünk bele. Gondolom van fogalmad róla pl. Európában milyen különbségek vannak az étkezéssel, élelmiszeri szabályozásokkal kapcsolatban az USAhoz képest. Legalább lenne annyi eszed, hogy Európával példálózol.
2021. jan. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Sunshinedoll ***** válasza:
38%
Tabletta formában, vagy ha mondjuk előre látom, hogy sokat leszek úton, akkor B12 injekció. De sörélesztőben is van, ha valaki szereti.
2021. jan. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
18%
Sehonnan! Egyél húst bammeg!!! Es akkor nem kell vegankodas következtében kinyiffantanod a szervezeted! Nem kell minden uj f@szsagnak bedőlni!
2021. jan. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Sunshinedoll ***** válasza:
27%
Gyerekek, mindenki menjen haza, zöldséget meg gyümölcsöt enni újkeltű trend! :)
2021. jan. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!