Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen hatással van Rátok a...

Milyen hatással van Rátok a vegán életmód?

Figyelt kérdés

Elsősorban a Hölgyeket kérdezném, hogy a testetekben milyen változást észleltetek, amióta vegán életmódot éltek? Mi lett más?

És ami még érdekelne, gyakorolt valamilyen hatást a vegánság a menstruációtokra? Egy-egy helyen azt olvastam, rendkívül javítja, rendszeresebbé teszi, máshol meg olyat láttam, inkább tönkreteszi...

A válaszokat előre is köszönöm!!



2021. febr. 3. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nő vagyok. Változás, hogy nincs evés utáni fáradtság, és kajakóma. Ez az én esetemben nagyon fontos volt, mert régebben minden étkezés után nagyon hátráltató fáradtságot tapasztaltam. A menstruációm világ életemben rendszertelen volt, most is az, nem érzem, hogy javított volna rajta. Az elején azt tapasztalatam, hogy kevésbé fáj a hasam, amikor megjön, de azóta volt már hogy ugyanúgy fájt, szóval ezt sem a vegánság számlájára írom. A vérzésben viszont annyi változást tapasztalok, hogy az első pár nap nagyon erős, utána érezhetően lecsökken, és hamarabb vége lesz, mint azelőtt. Mindehhez egyébként túlsúlyos vagyok, ami nem tudom mennyit játszik bele a hormonokba.

Ami a vegánság óta érezhető változás, hogy azóta sokkal egészségesebb a hajam, és sikerült megnöveszteni, már a hátam közepéig ér. Ezelőtt soha nem tudtam megnöveszteni, mert annyira tört a vége, hogy mindig vágni kellett, és max. válligérőre tudott nőni, hiába kentem rá bármilyen pakolást. De igazából lehet hogy ez sem a vegán táplálkozás, hanem a zero waste miatt van, mert enyhe citromsavas vízzel öblítem a hajam, (ecettel nem öblítem, mert bármennyire mondják, a szag bennemarad), és az enyhe gyümölcssav ugye teljesen lezárja a hajszerkezetet, ami védi a hajat, és olyan szép fényes a hajam, mint egy balzsam után se volt, nembeszélbe arról, hogy nem nehezíti el a hajszálakat. Szóval velem csodák nem történtek, csak gasztronómiai értelemben.

2021. febr. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Elöször is, akinek a vegán étrendtöl elmarad a menzesze, ott nem a vegánság a gond, hanem egyszerüen túl kevés kalóriát visz be, azaz éhezteti a szervezetét. Sajnos sokan nem figyelnek arra, hogy a zöldségfélék általában kevés kalóriát tartalmaznak, a szükséges kcal-mennyiséghez hüvelyeseket és gabonaféléket is kell enniük.


Nekem azóta nincsenek görcseim a menzesz elején - pontosabban a vegánságra átállás után kb a 2-3. ciklus után szüntek meg. Emellett összességében is kevesebb a vérzés, nem annyira erös, mint korábban.


Egyéb változások, amiket tapasztaltam:

elmúltak a migrénes fejfájásaim - korábban heti egy-két alkalom volt a megszokott, amióta átálltam, egyetlen egyszer sem fordult elö,

megszüntek a vese/hólyagproblémáim - a havi egy-két "felfázás" teljesen eltünt,

az izületi fájdalmak szintén eltüntek - elötte gyakorlatilag folyamatosan erösebben vagy gyöngébben voltak problémáim,

a vérnyomásom azóta tökéletes - a korábbi minimum 150-160-as érték helyett

megszünt a vashiányom - amióta életemben elöször vérképet csináltak, azóta volt mindig problémás, most tökéletes

az arcböröm sokkal szebb, tisztább - korábban mindig volt pár kisebb pattanás az arcomon

amióta csak növényeket eszem, sokkal aktívabbnak érzem mgam, nehezebben fáradok el, fizikailag is meg szellemileg is

most sokkal könnyebben tartom a súlyomat - korábban folyamatosan kontrollálni kellett, mert ha kicsit is lazítottam, mindjárt feljött jópár kiló


meg egy plusz pozitívum: rengeteg új, kifejezetten finom receptet ismertem meg, ugyanis ellentétben sokak hiedelmével, a növényi ételek is lehetnek ízesek, csak nem szabad elfelejteni a füszerezést, meg nem szabad a régi recepteket annyiban változatni csak, hogy az állati összetevöket kihagyja valaki.


Nekem kifejezetten pozitív az összhatás, egyszerüen jobban érzem magam a börömben.

2021. febr. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan kicsit idösebb vagyok, túl a változó koron, de nekem pozitív tapasztalataim vannak vele.

50 évesen a tipikus "idös nö" voltam, ez fáj-az fáj állapotban magas vérnyomással, problémás koleszterinnel, és napi egy marék gyógyszerrel tudtam csak végigcsinálni a napomat, egy emeletet felmenni lépcsön vagy 500 m-t gyalogolni teljesen kimerített. Emellett a klimaxos panaszaim is nagyon erösek voltak, emiatt is szenvedés volt minden napom.

Egy ismerös javaslatáta kipróbáltam a vegán étrendet, és már pár hét alatt a klímaxos gondok nagyrészt megszüntek, illetve egész enyhék lettek.

Kb két hónap múlva megszüntek a fájós problémák, a vérnyomásom és a koleszterinem teljesen normális lett, a vérképem is tökéletes lett, és az azóta eltelt bö 10 év alatt egyetlen egyszer szedtem egy hétig gyógyszert, mert eltört a bordám és erre adtak fájdalomcsillapítót, de ezen kívül még egy aszpirint sem kellett használni azóta.

Most egy 10-15 km-es gyalogtúra nem megeröltetö, a 3. emeletre még felfutok anélkül, hogy kifulladnék.


Nekem nagyon jót tett ez az étrendváltoztatás, azóta legalább 10 évvel fiatalabbnak érzem magam, mint elötte.

2021. febr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
53%
Eléggé hízékony típus vagyok, ha azt akartam, hogy ne legyen pocakom, egyenesen éheztetnem kellett magam még kemény sport mellett is. Igaz még csak fél éve vagyok vegán, de azóta nem is tudtam úgy sportolni, és bár nem lettem nádszál vékony, sokkal többet kell ennem ahhoz, hogy meglátszódjon. Emellett az emésztésem sose volt a legjobb, de fél éve ezzel sincs különösebben problémám. Semmi egyebet nem tapasztaltam.
2021. febr. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Különösebb hatását nem tapasztaltam, bár húst soha életemben nem ettem (vagyis legalább azóta, mióta "öntudatomnál vagyok" és nem szüleim etetnek bébiétellel). A tojást sem szeretem, ráadásul 10 éve laktózérzékenységet diagnosztizáltak nálam, szóval tejterméket sem fogyasztok egy jóideje.


Étrendhez kapcsolható egészségügyi problémám nincsen, bár amióta emlékszem, szedtem különféle vitaminokat és étrendkiegészítőket.

2021. febr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen a válaszát!:)
2021. febr. 5. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!