Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A sport és életmód milyen...

A sport és életmód milyen hatással van a teherbeesésre/terhességre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mióta babával próbálkozunk, teljesen abbahagytam a sportot és az addigi életmódomat, megeszek minden ami jólesik. Emiatt felszaladt rám jó pár kiló. Többektől hallottam, hogy vélhetően a sport miatt elvetéltek a terhesség korai szakaszában én pedig megijedtem ettől. Úgy gondoltam, hogy a sport kimondottan egészséges. Sőt, több kismamát is látok az edzőtermekben.

Fehérjét, BCA-t és L-Karnitint fogyasztottam edzés mellé, nem tudom, hogy ezek mennyire befolyásolják a terhességet.



2020. máj. 15. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az élsport megterhelő lehet, a sima sportolás nem okoz vetélést. Taplalekkiegeszitot felesleges f9hyasztaninha amúgy egészségesen étkezel.
2020. máj. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azért fogyasztok kiegészítőket, mert eléggé rohangálós az életem, nem mindig sikerül megfelelő arányban bevinnem a szükséges anyagokat. A fehérje arra is jó, ha nagyon édességet kívánok (el tudok szállni vele...). A Karnitin meg a BCAA nekem segített az edzésben. Ha más nem, placebo hatása az van, az biztos :)
2020. máj. 15. 13:13
 3/3 anonim válasza:

A sport miatt nem fogsz elvetélni. Ez egy baromság. 36 vagyok és terhesen költöztünk, simán kiment a fejemből többször, hogy " ja, én most nem cipelhetnék".

Ne emelj 1 oldalon, facsaró/csavaró mozdulatot ne végezz. Ami jólesik az mehet. Futni is lehet. Minél kevesebbet hízol annál könnyebb a szülés elvileg. Én a sport miatt az első 2 trimeszterben csak 8kgt híztam. És az orvosom szerint ez már így is kicsit több, mint kellene.

2020. jún. 16. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!