Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Életmódót szeretnék váltani....

Életmódót szeretnék váltani. Milyen hatással lehet majd rám?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 12/L vagyok 165 cm, 53-54 kiló. Leginkább a fogyás miatt szeretnék életmódot váltani, + az egészség miatt is.

Vegán vagyok egy 1.5 hónapja. Az utóbbi héten elég sokat híztam, 52 kilóról 53.9-re. Van aki ilyen korban fogyózótt? Ha igen írjon tapasztalatokat!



2017. ápr. 17. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Drága!

12 évesen nem szabad fogyózni mert a tested növésben, fejlődésben van. Többet ártasz mint amennyit használsz.

A másik, hogy a magasságodhoz képest pont jó a súlyod. Ha szerinted kövér vagy akkor keress fel egy pszichiátert mert komoly önértékelési gondjaid vannak.

2017. ápr. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A harmadik: a vegánság nem diéta
2017. ápr. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem diéta.
2017. ápr. 17. 18:18
 4/5 anonim válasza:
A magasságodhoz ez tényleg jó súly,ne akarj fogyni!Inkább mozogj sokat fuss,biciklizz,amit szeretsz.Maximum arra figyelj,hogy ne igyál cukros italokat és ne egyél chipset/csokit olyan sokszor.Ilyen korban nem érdemes nagyon megvonni semmit a szervezetedtől.
2017. ápr. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

BMI szerint a súlyod normális tartományban van. A mérleg számai helyett inkább fókuszálj az egészséges életmódra és alakformálásra. Itt van pár tipp:

1. Ez elég klisének fog hangzani de mégsem figyelnak oda rá a legtöbben: vízvízvíz! Egy embernek napi 2 liter vízre van szüksége! A víz eltelít és hidratál, támogatja az anyagcserét, a legnagyobb csodaszer. Citromlével is nagyon jó. (persze túlzásba sem kell esni, mindennek van árnyoldala!)

2. Iktass be a napodba 1-2 pohár zöldteát. Mérsékeli az éhségérzetet, támogatja az anyagcserét és szép lesz tőle a bőröd is ugyanis teli van antioxidánssal :)

3. Du. 3 után inkább zöldségeket egyél, mint gyümölcsöket. +Teljes kiőrlésű pékárut, lencsét, barnarizst, hajdinakását.

4. Én nem javaslom a gyümölcslevek nagy mértékű fogyasztását, teli vanak cukorral, szénhidráttal de nem telítenek el. Inkább nyersen edd a gyümiket.

5. Keress olyan sportot, amit élvezel. Biciklizés, tollas, kondizás, kutyasétáltatás stb. Otthon is tornázhatsz ha azt jobban szeretnéd, a fitnessblendernek és az xhitnek szupi videói vannak a youtubon.

6. Legjobb ha van barátnőd, ismerősöd aki támogat az életmódváltásban, egészséges étkezésben. Tudtok recepteket cserélni, együtt tornázni, lehet a szüleid is beszállnának a dologba, hiszen az egészség a legfontosabb, főleg ha ezzel a környezetünkért és az állatokért is teszünk! :)


(23/L 162cm, 45kg 13 éves korom óta vegetáriánus vagyok)

2017. ápr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!