Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mondanátok alacsony kalória...

Mondanátok alacsony kalória számú/tartalmú ételeket?

Figyelt kérdés

Le szeretnék fogyni és elkezdtem egy kicsit jobban odafigyelni magamra.

Nektek milyen étel vált be? Azt tudom,hogy el kell hagyni a péksüteményeket meg a cukros üdítőket, de hogyan tovább?



2021. febr. 16. 07:59
 1/7 A kérdező kommentje:
egyébként online sulim van és az edzéseim is elmaradnak ezért kérem a tanácsotokat
2021. febr. 16. 08:00
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy indultam neki,hogy elhagytam a péksütiket ,cukrokat. Vettem egy ételpárolót és kb mindent abban csinálok. Általában zöldség a köret, de néha megengedek egy egy rízs-bulgur napot. Abszolút nem egyhangú én is azt hittem h az lesz.

Nagyon jó receptek vannak neten, illetve beszereztem egy halom fűszert a pácoláshoz h azért legyen íze a husinak. Ha sütök azt kókuszolajban teszem. Hetente 1x csinalok valami diétás levest. Most hirtelen ennyi ugrott be, ha valami eszembe jut írok még ötletet...

2021. febr. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Párolt kínai kel.
2021. febr. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Hagyd el a lisztet, a cukrot es a zsirt ... egyel sok zoldseget es egy keves hust ... nasizz gyumolcsot ... es sportolj sokat. Nagyjabol ennyi a recept.
2021. febr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Akarmennyi es akarmilyen zoldseget ehetsz, kiveve a krumplit, azt csokkentsd. Helyette az edesburgonya kobb valasztas. Keszitsd humuszt, csicseriborsobol, szezammagpasztabol, olivaolajbol, fokhagymabol. Ezt hosszukasra vagott repaval es uborkaval is eheted.


A zab is nagyon jo etel, en melegen nem szeretem, siman tejjel szoktam elkeverni, vagy joghurttal, lehet hozza tenni egy kis afonyat vagy vlm fagyazstott gyumit ha ugy van, vsgy karikazz ra banant es tehetsz ra kis fahejat is, vagy gyombert,mikor milyen kedved van, finom es keves is laktat.


Egyel ceklat is, le is turmixolhatod egy repaval,uborkaval es egy almaval,isteni.


Valamennyi zsirt is muszaj bevinned,mert a hormondok felepitesehez is kell, plusz van 4 vitamin, ami csak zsirban oldodik (A, D, E, K), vagyis ha nem eszel zsirt,nem szivodik fel a vitamin.


Igyal boseges folyadekot, ami lehet sima viz, citromos viz, mindenfele tea: a zold pl kifejezetten jo ha fogyni akarsz. Lehet jazminosat is kapni, nagyon finom. Ne tegyel bele cukrot. Semmibe se tegyel cukrot, ha valamibe nagyon muszaj valami edesito, abba keves mezet tegyel (en az edesitoszerekben nem bizom). Ha edesre vagysz, gyumolcsot egyel. Lehetoleg ne aszaltat mert ahhoz is adnak cukrot, de ha egyszer-egyszer ugy adodik, semmi baj, csak ne legyen altalanos. A magas kakaotartalmu etcsokibol minden nap ehetsz 1-2 kockanyit, ebben sok a rost es az antioxidans, nem lesz tole bajod es nem kell magad buntetni.


Ha sok rostot eszel,akkor sokat kell inni! Tobbet,mint 2 l.


Sima feherrizs helyett valaszd a bulgurt, a kuszkuszt, a kolest, hajdinat vagy a barnarizst. Utobbihoz nehez lehet hozzaszokni,de ha jo fuszereket hasznalsz, meg lehet szeretni. En a hajdina izet amugy utalom.


Az alap feherlisztes,tojasos tesztat felejtsd el, nagyon gyorsan megugrasztja a vercukrot, nem tesz jot, helyette valaszthatod a durumot, de ritkan egyel ilyesmit.

2021. febr. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek!
2021. febr. 16. 09:49
 7/7 anonim válasza:

Én nagyon sok túrót ettem, szerintem az egyik legkiràlyabb dolog. Jól variálharó, laktat, és energiàt ad.

Ügye nem ettem kenyérféléket, elhagytam a cukrot, és a snackeket. Meg az ilyen low fat sajtok nagyon fel tudjàk dobni az ételeket.

2021. márc. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!