Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Van olyan, aki azt mondja...

Van olyan, aki azt mondja magáról, hogy vegetáriánus, pedig nem is teljesen az, csak nem szereti a húsokat?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy pl én nem igazán szeretem a hús ízét, és ezért vendégségben mindig feszengek, hogy nem nagyon akarok húst enni, és egyszerűbb lenne annyit mondani, hogy vegetáriánus vagyok, és békén hagynának. De ez viszont hazugság lenne, mert néha azért szoktam állati eredetű dolgokat enni, pl bacont, meg néha kevés csirkemellet.

De ha elkelzdem magyarázgatni, hogy én nem szeretem se ezt, se azt, akkor azon általában megsértődnek, magukra veszik, hogy nem eszek a főztjükből..



2021. febr. 24. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Mi a kérdés?
2021. febr. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%

Senkit nem fog érdekelni. Ha csak kb otthon eszel húst, mert másnél nem eszed meg, akkor simán mond, hogy vega vagy. Úgysem látják, hogy másik rokonnál meg két pofára tömöd a rántott húst, mert úgysem fogod. Ha meg akarod, akkor se tedd. :D

Hadd higyje mindenki, hogy vega vagy, de akkor másoknál mindig legyél az. Ezzel minden jövőbeli dolgot megkönnyítesz vendégségben, csak szólj előre.

2021. febr. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"egyszerűbb lenne annyit mondani, hogy vegetáriánus vagyok"

Ez nem hinném hogy így van, én pl. pont fordítva szoktam, vegaként inkább azzal a kifogással utasítom el a húsos ételeket, hogy nem szeretem, mert akkor nem állnak neki csodálkozni, nyaggatni és kioktatni (előtte kb csak ilyesmi reakciókban volt részem).

Megmondod, hogy ezt a fogást nem szereted, és kész.

2021. febr. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 hollófernyiges ***** válasza:
89%
Nem mindegy, hogy valaki elvből nem eszik húst vagy azért, mert nem szereti?
2021. febr. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Minek generálsz magadnak ilyen piszlicsáré problémákat? Miért nem lehet megmondani, hogy nem szereted?
2021. febr. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? 12? Mert ez kb az a szint.


Ha felnőtt vagy, akkor viszont marha ciki, hogy trükközni próbálsz az igazsággal kapcsolatban, mert be vagy tojva, mit szólnak, ha megmondod, pl hoy nem szereted a húst.

2021. febr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
csak mondj annyit, hogy "Köszönöm most nem kérek" vagy "Köszönöm nem vagyok éhes" és téma lezárva. Igen, vannak akik ezután is folytatják, hogy "na egy kicsit" de nem kell szedni ha nem szeretnéd.
2021. febr. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%

Ha azt mondod vegetáriánus vagy az menő, ha meg azt mondod nem szereted a húst, akkor válogatós. Ismerős.


Nekem a hasonló probléma akkor kezdődött, amikor az egyik barátnőm szüleinél ettem minden hétvégén. Olyan borzasztóan zsírosan főztek, folyton hányingerem volt. Pedig nem utálom a húst, a grill csirkemellel semmi bajom, és a steaket is megeszem ha jól van elkészítve, de akár a darált húsos kajákat is. Viszont amit ők műveltek, az nekem ehetetlen volt.

Úgyhogy a 2. alkalom után közöltem hogy vegetáriánus vagyok.. így ezután leginkább a salátából meg a köretből ettem csak.


Csak az volt a baj, amikor a barátnőmmel elkezdtünk eljárni ide-oda, és az étteremben is folyton csak vega kajákat ehettem. Csak akkor már nem szállhattam ki ebből a hazugság spirálból..

2021. márc. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!