Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mik a vegetáriánus étkezés...

Mik a vegetáriánus étkezés előnyei, illetve hátrányai? Az ember egyen húst rendszeresen, vagy egészségesebb ha kevesebbet eszik, minthogy elhagyná teljesen?

Figyelt kérdés
Mindig el akarom kezdeni csak növényi táplálékokat enni, de sok helyen hallom orvosoktól, hogy az embernek szüksége van a húsra, de olvastam olyan cikkeket is, hogy alapvetően csak időszakosan evett régen az ember húst és sokkal több növényi tápanyagot vett magához. Tehát végülis arra jutottam, hogy kell a hús, csak nem rendszeresen. De akkor hogy is van ez?

2013. szept. 17. 00:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%
Megnézném én azt a kőművest, aki reggelire bever egy kiló paradicsomot aztán megy dolgozni.
2013. szept. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Az emberi test folyamatosan újítja önmagát, ehhez különböző tápanyagokra van szüksége. Makró-és mikrótápanyagok sokasága kell hozzá, hogy ez a folyamat zavartalan legyen. Alapvetően 4 részre lehet ezt bontani: Fehérjék(aminosavak), szénhidrátok(cukrok), zsírok, vitaminok(ezek is cukrok alapvetően) és ásványi anyagok.

A növényekből simán fedezhető ezek közül 3, de az aminosavakkal gond van, ugyanis az nagy mennyiségben nincs bennük. Van pár növény, amiben van fehérje és vannak állati eredetű termékek, amikben van fehérje, de az nem = a hússal. A tejben ott a sok laktóz, amire nincs szükség, a szójában ott a cianid, nem lehet belőle teljesen kitisztítani. Van pár babféle, de állandóan azt enni, hát egye, aki akarja.

A legjobb fehérjeszerkezete a halnak van, könnyen emészthető, minden esszenciális aminosav benne van és ezek mellett ott vannak az esszenciális zsírsavak is (Omega).

Megnézed azokat a népeket, akik rendszeresen halat esznek zöldséggel, a legegészségesebbek a világon, a legmagasabb átlagéletkorral.

Kell a hús, csak nem mind1, milyen és mivel.

2013. szept. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%
Keress rá a hunzákra. A legmagasabb átlagéletkorral rendelkező népcsoport a Földön. Szinte vegán étrenden élnek egész életükben jó régóta. Ha ők ugyanolyan emberek mint mi, márpedig szerintem kétségtelen ugyanaz a faj vagyunk, akkor az ő létezésük a bizonyíték, hogy a húsmentes, de legalábbis nagyon nagyon hússzegény táplálkozás nemhogy egészségtelen, de kifejezetten a megfelelő és egészséges táplálkozási forma az ember számára.
2013. szept. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"Megnézném én azt a kőművest, aki reggelire bever egy kiló paradicsomot aztán megy dolgozni."


Nem a húsból nyerjük az energiát,hanem a szénhidrátból elsősorban.A jól összeállított vegán étrend pedig nem azt jelenti,hogy egy kiló paradicsomot kell enni reggelire...


Kérdező,én heti egyszer eszem húst,és remekül érzem magam,könnyebb az emésztésem,és nem vagyok gyengébb egyáltalán.Járok edzőterembe,és nem veszítettem az izomzatomból sem,semmi okot nem látok rá,hogy mondjuk napi szinten húst egyek.

2013. szept. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%

Eleve nem lehet rajtad sok izom, ha nem vesztettél belőle a hússzegény táplálkozásoddal, vagy az edzés minősége megkérdőjelezhető.

Egy egészséges ember emésztését nem befolyásolja a húsfogyasztás, ha eszik mellé elég rostot. Ezek nagyon gyenge érvek a hússzegény táplálkozás mellett.

2013. szept. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
4 éve edzem...Nekem a tények számítanak,nem az,hogy más mit gondol az edzésemről,az izomzatomról,úgy,hogy nem is ismer.
2013. szept. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a rost valóban nagyon jó az emésztésnek,de a hús nehezebben emészthető,mint a növényi étel.Tehát,ha elhagyod a húst,még jobb lesz az emésztés.
2013. szept. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Épp ez az, h hiába okoskodsz, a növényekben lévő fehérje biológiailag nem olyan jó minőségű, mint a húsé.

Ahogy a szójafehérje is egy kalap szar.

Namindegy, ha Isten nem tudott neked eszet adni, én se fogok tudni.

2013. szept. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hátránya a csökkent fehérjebevitel, de változatos étkezéssel valamennyire pótolható. Előnye a több vitamin (B6-ot kivéve). Ha jól csinálják, akkor egészséges, de ha rosszul, akkor az ember tönkreteszi a saját testét. És nehezebb jól csinálni, mint a mindenevést.
2013. szept. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
20%

Én is edzek több éve, és ez számít valamit?:D

A vegetáriánusok legnagyobb problémája a csökkent fehérjebevitel mellett a kevés magnézium, vas és B vitamin fogyasztás, ami később gondokat tud okozni. Tökmind1, ki hogy eszik, csak normális érvet senki sem tud felhozni a hús ellen, nem létezik ilyen. Egyetlen elfogadható, hogy "sajnálom az állatokat", de táplálkozás szempontjából megindokolhatatlan, hogy miért nem együnk húst.

2013. szept. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!