Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi értelme van a vegetáriánus...

Mi értelme van a vegetáriánus életmódnak?

Figyelt kérdés
Ha valaki húst eszik, azt értem. Ha valaki vegán, azt is. De a kettő között lenni mi értelme? Ha vegetáriánus vagy, ugyanúgy beviszed az állati zsiradékot és fehérjét, az állatokat ugyanúgy gyilkolja a tej és tojás ipar, az ökológiai lábnyom szintén nem csökken jelentősen. Tehát sem egészség, sem etika, sem környezetvédelem szempontjából nem érzem jogosnak. Ha valaki szimplán nem szereti a húst, az oké, de aki ideológiát tesz mögé vagy az egészségét félti, azt nem értem.

2021. márc. 19. 09:15
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
92%

Én valamennyire meg tudom érteni, én pl annyira nem szeretem a húst, de a sajt az egyetlen étel amit nem tudnék elhagyni az életemből, mert imádom 😅

A vegetáriánus életmód talán egy 10-15 évvel ezelőtt volt jobban elterjedt, amikor nem volt annyi vegán alternatíva (pl nem lehetett kifejezetten vegán termékeket kapni, növényi tejeket stb.)

A mostani vegetáriánusoknál azt veszem észre, hogy ez egy ideiglenes állapot mielőtt teljesen vegánok lesznek.

2021. márc. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
92%
Nem eszik húst. Ez az értelme. Téged miért zavar?
2021. márc. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
22%
Arany középút. Szerinten a vegánság túl kemény. Viszont a hús agresszívvá tesz és megbetegít. Csak mértékkel kellene fogyasztani, de szeretem a rántott csirkét, szal nehéz ügy!
2021. márc. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:

Te: "Nem eszik húst. Ez az értelme. Téged miért zavar?"


Én: "Ha valaki szimplán nem szereti a húst, az oké,"


Elolvastad a kérdésemet? Nem zavar. Csak nem értem, amikor valaki ideológiai alapot rak mögé. Mert teljesen téves az egész. Ha egy vegán teszi mögé ugyanezt, azt értem. Olyan, mintha azt mondanám, mivel én szeretem a nőket, ezért csak megverem őket, de nem erőszakolom meg őket. Ez csak egy példa, nem, a nők nem annyit érnek, mint egy állat, ne értse félre senki.

2021. márc. 19. 09:42
 5/52 A kérdező kommentje:

#1

Igen, egy átmeneti állapotnak végülis elfogadható.

2021. márc. 19. 09:46
 6/52 anonim ***** válasza:
25%

Cukika, te elolvastad a válaszomat? A nem eszik húst nem egyenlő azzal, hogy nem szereti a húst. Értő olvasás, kb általános iskola második osztályos anyag.

Az átlag vegetáriánus nem fog neked ideologizálni. Nem eszik húst és kész. Téged ez valamiért nagyon zavar, hiszen kérdést írtál ki róla.

2021. márc. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:
Na de valamiért csak nem eszik húst. Vagy azért, mert nem szereti, vagy a vegán ideológia miatt, ami egy vegetáriánus esetében elég furcsa. Olyan nincs, hogy nem eszik húst és kész. Mindenki meg tudja indokolni. Te drogozol? Miért nem? Szoktál utazni? Miért nem? Minden cselekedetet, szokást, életmódot meg lehet indokolni. Nem zavar, ha valaki nem eszik húst, az sem, ha nem és az sem, ha valaki teljesen növényi étrendet követ. Csak az emberek motivációját, gondolkodását szeretném megérteni.
2021. márc. 19. 10:46
 8/52 A kérdező kommentje:
És ezt a motivációt, gondolkodást értem a húst fogyasztóknál és a vegánoknál is. A vegetáriánusoknál viszont tényleg csak azt tudom elképzelni, hogy szimplán nem szeretik vagy csupán ideiglenes jelleggel művelik, mielőtt minden állati eredetű élelmiszert kizárnának. Viszont sok vegetáriánus ugyanúgy megideologizálja az életmódját, amit nem értek.
2021. márc. 19. 10:49
 9/52 anonim ***** válasza:
20%

Miért kellene megindokolni? A magánügye. Adott személytől kérdezd meg, ha akarja elmondja. Nekem volt húsmentes időszakom. Azért, mert láttam egy dokumentumfilmet egy vágóhídról és utána nem tudtam sokáig húsra nézni. Egy ismerősöm allergiás a húsra, ha eszik, szinte azoknnal tele lesz viszkető kiütésekkel. Egy másik szimplán úgy döntött, ennyivel járul hozzá a Föld fennmaradásához. Minden ember másért dönt úgy, ahogy.


Ugyan koze nincs a temahoz, de tessek: Nem drogozom. Azért nem, mert minden ébren töltött pillanatomban tudni akarom hogy mit teszek.

Jelenleg nem utazom, ha nem muszaly. Azért nem, mert világjárvány van és felelős emberként maradok a sggemen.

2021. márc. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 Sunshinedoll ***** válasza:
75%

Etikai okok szerintem itt is ugyanúgy relevánsak, mint a vegánságnál.

Van olyan vegetáriánus ismerősöm, aki az ízét nem szereti a húsnak.

Van, akinek hóbort.

Van, aki maga se tudja.

Nem értem, miért kéne, hogy értelme legyen ennek, mindenki úgy csinálja, ahogy szeretné.

Ennyi erővel zsírt meg cukrot zabálni is logikátlan meg értelmetlen (egészségügyi okokból mindenképp), de mindenkinek szíve joga ezt tenni, ahogy húst nem enni is :D

2021. márc. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!