Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi értelme a vegetarianizmusnak?

Mi értelme a vegetarianizmusnak?

Figyelt kérdés
Az állatok azért vannak, hogy megegyük őket. Létfontosságú a bennük lévő fehérje, a különböző zsírok, stb. Miért gondolják egyesek, hogy ezek nélkül egészségesen lehet élni? És egyáltalán mi bajuk van a hússal?
2015. febr. 3. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Az állatok húsa hiába tartalmaz hasznos anyagokat mi sütjük főzzük és kimegy belőle minden ami fontos . Nyersen ennénk végünk lenne , nem vagyunk ragadozók . A belsőségek méregtelenítő szervek ezek étkezésre alkalmatlanok , a zsír szigetelő és mérgek benne vannak tárolva tehát nem tápláló . Tartásuk során hormonokat antibiotikumokat kapnak és a húsipar rengeteg tartósítót és sót használ , ezek se az egészséget szolgálják . A ragadozók karmokkal , tépőfogakkal , rendelkeznek , lefetyelve isznak és eltér a rágásunk is tőlük .A felhalmozódott húgysav köszvényt okoz amit fehérje diétával és növényekkel és hatóanyagaival lehet orvosolni A növényi táplálék felszívódik és hasznosul sokoldalú és egészség megőrző hatással bír . Ettől nem betegszik meg senki inkább helyre jön . Sajnos emellett ipari mérgeket is fogyasztunk és rengeteg halott dolgot finomított formában .
2015. febr. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Nem kell minden mögött értelmet keresni. Az emberi agy abnormálisan túlfejlett, aztán vannak ilyen eltévelyedések is (ezek még nem közveszélyesek).
2015. febr. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: amit leírtál, annak nagy része egyáltalán nem igaz!

A belső szervek közül csak a máj méregtelenít, de utána a méreganyag kiürül a szervezetből, tehát ezek a szervek egyáltalán nem károsak, sőt vitamindúsak. Nyugodtan lehet tüdőt, májat, szívet enni.

Másrészről pedig, az embert állandóan a ragadozókhoz hasonlítod. Miért? Az ember MINDENEVŐ, tehát állati és növényi táplálékot is KELL fogyasztania, a szervezet megfelelő működése érdekében. A fehérjék alkotóelemeit, az aminosavakat nem tudod előállítani, be kell őket vinni a hússal.

A köszvény, amire utalsz, az akkor alakul ki, ha valaki a végletekig eltúlozza a húsevést, én pedig egyáltalán nem erre gondoltam, hanem normál mennyiségre. Aki normálisan táplálkozik, az valószínűleg sosem lesz köszvényes.

Ellenben a vegetáriánusok nagy része hiánybetegségekkel küzd: kalcium, B12-vitamin, D-vitamin, stb. Ezekből alig tudnak bevinni hús nélkül..

2015. febr. 4. 21:54
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a bajom a hússal, h a gondolata is undorít, hogy a számba vegyek valami döglött állatot, nem hogy még meg is egyem... Se embert, se kígyót, se kacsát, se macskát, se kukacot, se csirkét nem ennék vagy bármit ami mozgott előtte és pár nap után hullaszagot árasztana.
2015. febr. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%
Az olyan vegákat, mint az utolsó még meg is értem, mert ha nem bírja ne egye, de azokat a félhülyéket akik azt hiszik, hogy megmentik az állatvilágot és a bolti csirke vidáman fog rohangálni a szabadban azt nem.
2015. febr. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Nem jó, hányingerem van, nem szeretném megenni. A vicc az, hogy falun nőttem fel, rengeteg állattal - a kutyákon és a macskákon kívül mindegyik a vágóhídon végezte, emelett évenkénti disznóvágással, emlékeim szerint még a tévében sem hallottam a vegetáriánus szót, mégis, kiskorom óta rosszul vagyok a hústól. Talán túl sokat filozofáltam, hogy ez mennyire undorító és miért nem eszem hullákat, ahelyett, hogy tanultam volna szorgalmasan a biológiát és most google nélkül fel tudnám sorolni ától zéig, hogy miért élek még mindig, annak ellenére, hogy nem eszem húst. :D
2015. febr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező, a húsban nincsenek olyan anyagok, amikhez ne jutna hozzá egy vegetáriánus más élelmiszerből. Egyáltalán nem kötelező húst enni az egészséges élethez. Így pedig aki nem szereti, vagy egészségi, vallási, etikai vagy más okokból nem akarja megenni, nyugodtan megteheti. Ha változatosan táplálkozik, nem lesznek hiánybetegségei.
2015. febr. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
az az értelme hogy más érzés. ha képes lennél kipróbálni akkor megértenéd!
2015. febr. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: Más érzés? Az biztos. Szar!

Mi értelme nem megenni a húst? Az egyik legfinomabb, legsokoldalúbb élelmiszer. Nagyon sokféleképpen el lehet készíteni és mindenhogy finom.

2015. febr. 9. 17:13
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondom hogy ha képes lennél kipróbálni akkor megértenéd. addig csak gondolod hogy szar, de nem tudod! ha meg igazad lesz akkor neked nem kell annak lenni! aki meg az lett annak meg arra van szüksége! szerencsére ez nem olyan mint a cigi hogy annak is árt aki nem szívja!
2015. febr. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!