Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért lesz valaki vegetáriánus...

Travis83 kérdése:

Miért lesz valaki vegetáriánus? Van értelme?

Figyelt kérdés

Esetleg valaki azért lesz az, mert utálja a húsokat, vagy azt hiszi így egészségesebb lesz? Én ismerek olyan embereket, akik egész életükben fogyasztottak húsokat és 90+ évesek, tök egészségesek. Ugyanakkor ismerek olyan vegákat, akik pont emiatt az életmód miatt betegedtek le. Például az unokahúgom is ilyen. Mindent a vegetarianizmus előírás szerint csinált, minden szükséges alapanyagot, vitamint pótolt. Mégis problémái lettek. Orvoshoz ment, aki azt tanácsolta legalább néha egyen húst. Azóta eszik csirkehúst és teljesen rendbejött.


Szerintem nem az az egészség, ha valaki vega lesz, hanem, ha megválogatjuk milyen minőségű ételeket eszünk. No de, akkoris érdekel ki miért lett/lesz vega és azóta mit eszik és hol?



2020. okt. 8. 20:44
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
80%

Én évek alatt lettem az. Vagyis majdnem az, mert néha azért eszem húst, de tényleg nagyon keveset. Az unokahúgod biztosan elcseszett valamit, mert (ma már) vegetáriánusként is lehet teljesen egészségesen étkezni. Persze minél több mindent húz ki az ember az étlapjáról, annál több kiegészítő szükséges.

Hogy én miért? Három oka van.

1. A húst el kell készíteni, ha nyers, ha feldolgozott, akkor meg drága.

2. A környezetet kevésbé terhelem.

3. Sajnálom az állatokat.

2.

2020. okt. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg oka lehet. Van aki azt gondolja hogy így tehet a legtöbbet az egészségéért, van aki rosszul érzi magát ha húst eszik, van aki divatból, valaki egyszerűen nem szereti az ízét vagy az állagát, és van aki nem akar részt venni a nagyüzemi állattartás brutális gyakorlatában mert sajnálja az állatokat.
2020. okt. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
76%

Érvelési hibád van, jelzem tisztelettel. Ugyanis nagyon sok dologra érvényes, hogy lehet jól is, rosszul si csinálni. A vegiséget is.


Nos, akkor nézzük meg az érme másik oldalát egy költői kérdéssel: miért léteznek ezerszám vegetáriánus olimpikonok vajon...?


Ezen kívül vannak, akik erkölcsi okokból (is) vegik. Ugyanis -rengeteg növényi példa közül egyet megemlítve- az almafa pont attól szaporodik, hogy megesszük a termését és kiszabadul a magja. Ha megeszed az állatot, vajon szaporodik-e, vagy megölted evvel...?

2020. okt. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
91%
Én azért mert nagyon sajnálom az állatokat. Számomra egy malac vagy csirke (vagy akár egy bogár) ugyanolyan szinten van mint egy kutya vagy macska. Állat-állat. Nem tudok különbséget tenni közöttük, hogy az egyiket megeszem, a másikat nem.
2020. okt. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
92%

Én egyszerűen nem szeretem a hús izét. Fokozatosan teljesen leszoktam róla. 25 éve nem eszem.

Semmi bajom nincs, vérképem rendben, sportolok, egészséges vagyok.

2020. okt. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
91%
3 éves korom óta egy falat húst nem ettem. Semmi bajom.
2020. okt. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Jó válaszok ezek, köszönöm! Hármasé nagyon tetszett! Szerintem húst is kell enni ilyen szaporodik-e szempontból. Ez az élet rendje. Most gondoljunk bele, minket embereket senki sem esz meg (hála az égnek!) és nézzük meg mekkora túlnépesedés van és hova tart!!! Szóval a dzsungel törvénye nem a semmiből jött!


Egészség szempontjából pedig lehet sokaknak jót tenne, másoknak lehet nem. Sok mindentől függ!

2020. okt. 8. 21:01
 8/32 A kérdező kommentje:
Természetesen hús nélkül is lehet egészségesen élni, Nem ezt mondtam. Szerintem az a lényeg, amit írtok, hogy fokozatosan kell leszokni róla és akkor nem lesz baj, mert aki mondjuk egész életében húst evett, majd egyik napról a másikra leáll vele, no akkor elképzelhető, hogy akár lehetnek gondok.
2020. okt. 8. 21:04
 9/32 anonim ***** válasza:
72%

Ki modja meg, hogy mi az élet rendje? Az orvos? A politikus? Vagy majd egyszer elkezdesz önállóan gondolkodni, kedves kérdező?


És ki mondta, hoyg túlnépesedés van...? Te mindent elhiszel, amit hivatalosan állítanak? Ne haragudj meg, segítségből gondolkodtatlak el.


Másfelől: állat akarsz maradni, vagy emberként élni? Az állat azt eszi, amire ösztönösen képes. A növényevő azért nem eszik húst, mert ösztönlény, így alakult neki. A aragadozó detto: húőst eszik, mert csak. Mert ösztönös az állat és így alakult.


Na most, te élni akarsz az állatokhoz képest jóval magasabb tudatossági lehetőségeddel? Mert akkor ELDÖNTHETED, hogy vegi leszel-e, vagy vegyes táplálkozású.

Ennél fogva nem emberi érv arra hivatkozva táplálkozni, hogy miért táplálkoznakl az állatok.


Ha valakinek az állatvilág a hivatkozási alapja ("ez az álet rendje, a tigris is elharapja a gazella torkát blabla"), akkor az illet állat akar lenni, nem pedig ember. Szívesen vennék ellenérveket, állatiasan ösztönös lepontozás helyett, köszönöm. :) Az ember ugyanis vitaképes lény.

2020. okt. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
#9: Honnan veszem a túlnépesedést? Vannak cikkek, hírek, felmérések, összehasonlítási alapok, stb. Azt pedig, hogy mi a természet rendje, nem én mondom meg, ezt már helyettem sokkal okosabb emberek, tudósok rég megtették már. Kedves válaszoló, lehet, hogy egy barlangban élsz? Gondolom embert ölni is szabad, mert ugye ki mondta, hogy nem? :"D
2020. okt. 8. 21:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!