Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek hogy vega lettem?

Figyelt kérdés
Már 9 hónapja vega vagyok, de a szüleim még mindig nem tudják. Jó lenne elmondani mert nyáron lesz osztálykirándulás és ott jó lenne ha nem csak köretet ehetnék hanem rendes kaját is. Meg a suliba is jó lenne ugyanez. Nagyon félek hogy le fogja szólni hogy "ez megint ilyen tini dolog" meghogy "tudom most ez a menő csak azért csinálod" vagyhogy teljesen ki fog borulni és elmondja mindenkinek. Egy páran tudják már a baráti körökből de nem tudom nekik hogy sikerült olyan könnyen elmondani és a szüleimnek miért ilyen nehéz.

2021. ápr. 16. 21:52
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Sose tudod megcmi lesz a reakciójuk, ha nem mondod el..


Ez azért nem olyan borzalmas dolog...


Nem vették észre 9 hónapon át???

2021. ápr. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
82%
Mi köze a szüleidnek ahhoz h osztálykiránduláson mit ehetsz?? Ezt marhára nem értem....
2021. ápr. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
83%
Nem meleg vagy, miért kell ezt szégyellni vagy titkolni a szüleid elől? (bár a melegeknek sincs okuk szégyenkezni, de azt még megértem, hogy nehezen mondják el a szüleiknek)
2021. ápr. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

2-es

Úgy hogy mondjuk nekem külön kajám lesz pl mint a glutén vagy laktóz érzékenyeknek

2021. ápr. 16. 22:06
 5/30 A kérdező kommentje:

1-es

Igaz de annyira félek. Tudom ez nem olyan hű de nagy dolog de nekem eddig életemben nem volt olyan dolog amit el kellett mondanom mert mindig jó gyerek voltam


Ha hús volt akkor igazából sosem voltam éhes

2021. ápr. 16. 22:09
 6/30 anonim ***** válasza:
57%
oh no micsoda tragédia
2021. ápr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

3-as

Teljesen igazad van, de félreértés ne essék én ezt nem szégyellem.


Ilyenkor én is mindig arra gondolok hogy a melegeknek milyen nehéz lehet ilyenkor...

2021. ápr. 16. 22:12
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

5. De hogy nem vették észre?

Nem étkeztek együtt??

2021. ápr. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
78%

Inkább legyél büszke magadra, hogy nem támogatod a nagyüzemi állattartást, az állatok leölését, a környezetszennyezést.

Nyilván ne úgy mondd el, hogy felvágósnak tűnjön. Nem élhetsz csak köreten, mert hiánybetegséged lesz. Ha van vega diéta az osztálykiránduláson vagy bárhol, akkor kérd azt. Mindenféle rendezvényen is igyekeznek megoldani a mentes, vega és vegán diétázók étkezését. Teljesen normális és manapság igen gyakori, hogy akár egészségügyi, akár egyéb okból diétázik az ember.

2021. ápr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
84%

Nehogymár ne tudd elintézni magadnak osztálykiránduláson a vega kaját. Szólsz az osztályfőnöknek hétfőn, hogy csókolom, Piri néni, nekem az osztálykirándulásra vegetáriánus menüt tessék szervezni, ha megoldható, köszönöm szépen.


Amúgy nem értem, hogy nem vették észre a szüleid 9 hónap alatt, hogy nem eszel húst. Ideje lenne szólni nekik, hogy veled ne számoljanak, amikkr húst vesznek. Anyu, mi lesz holnap az ebéd? Pörkölt? Akkor én nem kérek, de köretből sokat csinálj légyszíves. És ezentúl úgy számolj, hogy nem eszem húst.

2021. ápr. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!