Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Tudnátok olyan napi menüt...

Tudnátok olyan napi menüt összeállítani, ami 1200 kcal, és fedezi a napi kálcium, vas, E-vitamin szükségletet?

Figyelt kérdés
Fogyni szeretnék, de félek a tápanyag hiánytól. Nő vagyok, a vas szükségletem 15-18mg, kálcium 700-1000mg, E-vitamin 15mg. Próbálok nagyon változatosan étekzni, de észrevettem, hogy ezzel a három dologgal gondom van. Szoktam kálciummal és vassal dúsított reggeli pelyhet enni, de így sem tudom elég jól bevinni ezeket, néha a közelében sem járok az ajánlott értékeknek. Ha írnátok egy napi menüt ami 1200 kcal, és nagyjából fedezi ezt a 3 dolgot, az nagyon sokat segítene! (Hozzávetőlegesen írtam az értékeket, különböző országoknak eltérő az ajánlása)

2021. máj. 13. 14:47
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Vegán napi menü érdekelne, véletlenül ez kimaradt.
2021. máj. 13. 14:48
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha vitamint eszel az nem jó?
2021. máj. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
A covid óta rendszeresen szedek C-, és D-vitamint immunerősítés céljából. Lehet a C-vitamint feleslegesen szedem, mert enélkül is néha csak táplálkozással beviszem az ajánlott napi mennyiség 400-500%-át is, de rettegek a vírustól, és biztos ami biztos alapon beszedem. Ezen kívül szedem a B12-vitamint, szóval ezeket így rendszeresen szedem. Ennél ritkábban néha beveszek vasat, de ennél több vitamint nem nagyon szeretnék enni, szeretném ha az életem része lenne, hogy megtanulom ezeket táplálkozással bevinni.
2021. máj. 13. 15:10
 4/22 anonim ***** válasza:
Cronometerben próbáltál étrendet összeállítani?
2021. máj. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Cronometert használok. Ezt a funkciót nem ismerem, ez a fizetős részében van?
2021. máj. 13. 16:16
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Beírod a napi ételeket. Kiírja a kalóriát, makro és mikro tápanyagokat. Így ki tudod kísérletezni. Egyébként az lehet a probléma, hogy ilyen kevés kalória mellett eléggé nehéz minden mikrot is bevinni. Miből gondolod, hogy ilyen keveset kell enned?
2021. máj. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
"Miből gondolod, hogy ilyen keveset kell enned?" Mint mondtam, fogyókúrát tartok, és sajnos ez most hosszabb ideig az életem része lesz, ezért is kéne segítség, hogy milyen kajákat egyek, milyen arányban.
2021. máj. 13. 21:43
 8/22 anonim ***** válasza:
Értem én, hogy fogyókúra, de 1200 kb alapanyagcsere. Milyen magas és hány kg vagy? Fizikai aktivitás?
2021. máj. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
164 cm magas, 83 kg. Nem sportolok, de naponta 2 órát kutyát sétáltatok. Úgy számoltam ennyi kalóriával hetente 0.5-0.7kg-ot fogyhatok. Eddig gond nélkül tudom tartani is, nem vagyok éhes, annyit eszem, mint egy csekély étkű ember. Március vége óta lement 7 kg.
2021. máj. 14. 11:52
 10/22 anonim ***** válasza:
Furcsa hogy elég az 1200 kalória, de ha elég, akkor elég. Viszont ha végeznél aktívabb edzést, akkor ugyanekkora kalória mellett többet tudnál enni, ezáltal könnyebb lenne bevinni a szükséges mikrotápanyagokat. Azok az ajánlások amúgy egy átlag emberre szolnak. Ha a kalória igényed ennyivel kisebb, mint az átlag emberé, akkor jó eséllyel a mikro tápanyag igényed is kisebb.
2021. máj. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!