Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, akik a következők...

Vegánok, akik a következők szerint cselekedtek; mi értelme annak, hogy nem vásároltok olyan helyen növényi alapú termékeket, ahol a fő profil az állati eredetű termékek, ételek forgalmazása?

Figyelt kérdés

Sok vegán nem vásárol ilyen helyeken, mondván, nem akar ilyen cégeket gazdagítani.


A logika velem azonban azt mondatja, hogy ha pl. minél többen vásároltok rebel whoppert a Burger Kingben, akkor ez egy jelzés a cég felé, hogy erre igenis van igény, és egyre több példányt állítanak elő e termékből, akár a "klasszikus", állati eredetű szendvicsek kárára, vagyis ezáltal valamivel kevesebb állatnak kell teljesen értelmetlenül elpusztulnia.


Lásd: IKEA hotdog. Ez ugyan ha jól tudom, nem vegán termék, de számos mindenevő is ezt vásárolja már az olcsó, ótvar virslit tartalmazó hagyományos hotdog helyett.


2021. jún. 9. 10:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Némelyik vegán nagyon átesett a ló túloldalára. Jó dolgukban már azt se tudják mibe kössenek bele.
2021. jún. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%

És én még azt hittem a törökjeink a a vallási fanatikusok a cégnél, mert nem esznek olyan kolbászt, ami azon a grillen sült amin előtte disznó.

Azt hiszem vissza fogjuk még őket sírni.

2021. jún. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

En sem ertem. En mindig rebel whoppert veszek ott pedig.

De ezt talan nem itt, hanem veganos csopiban kellene feltenni facen. Itt ugyis csak mindenevok irnak, es ugye az o kepzeletuk nem relativ a kerdes szempontjabol.

2021. jún. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%
Én nem vagyok vegán ,de ez kicsit olyan nekem,mintha a hentes üzletbe mennél savanyúságot venni. Te is tudod,hogy a húskereskedelmet fogod vele támogatni,és sosem fognak csak csalamádét árulni :D De egyébként ez a vegánság is egy vallás, a vallásokra meg jellemző ,hogy a hívek számára kényelmes "szabályokat" betartják,és erkölcsösnek képzelik magukat miatta, a számukra kényelmetlen szabályokat meg ignorálják vagy kimagyarázzák :D Te is ezt csinálod,megmagyarázod magadnak miért maradsz erkölcsös attól ,hogy a mekibe jársz meg a burgerbe .. holott erre semmi szükség mert nem érdekel különösebben senkit mit esztek és hol :D Ez valami kényszeres dolog lehet,hogy a vegánoknak ekörül forog az egész életük,nem egy egészséges hozzáállás az evéshez.
2021. jún. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
52%

A kérdésre a válasz, hogy amelyik vegán nagyon érzékeny, az ilyen mértékig képes elmenni a veganizmus érdekében, ennél jobb magyarázatom nincs.


Egyébként egy apró megjegyzés, hogy tudomásom szerint az IKEA zöldséges hotdog virsli, és zöldséges golyók vegánok, ezzel szemben a Burger Kinges Rebel Whopper habár összetevők szerint teljesen vegán, de ugyanott sütik ahol a többi húspogácsát is, így egyes vegánok ezért nem vesznek.


Amikor beharangozták a Rebel Whoppert, utánajártam ennek a dolognak, és döntenem kellett, belefér-e az erkölcsi nézeteimbe, hogy állati zsírral szennyezett de amúgy vegán élelmiszert vegyek. Én, és sokan mások is úgy döntöttünk, hogy mivel a Rebel Whopper elkészítéséhez nem kell állathasználat, így belefér. Ezek már különböző szintek, vegánok közt is sok egymásra mutogatás van, nincs írott szabályzatunk mint ahogy a 4-es állítja, van valamennyi szabadság, ki-ki eldönti mi fér bele neki, többek között ez különbözteti meg a veganizmust a vallástól.


Így tehát visszatérve a kérdéshez, akinek nem fér bele, hogy a cég fő profilja az hogy állati rabszolgákat mészárol le, az nem fog bemenni egy ilyen helyre. De a valóságban egy az, hogy nem egészen megoldható így élni, és a legtöbb vegán nem így gondolkodik. Nézd meg Steiner Kristóf véleményét a témában, szerinte ha egy nem vegán helyen elkezdenek vegán ételeket is kínálni, az csak jobban összehozza a két csoportot. Igaz ezért kapott ő hideget-meleget a többi vegántól, és kaphat is, hiszen mint említettem nincsenek ilyen szabályai a veganizmusnak, a mai napig vita tárgya hogy mi hasznosabb az állatoknak, ez a dilemma ami a kérdésed is, eddig még tudtommal megválaszolatlan.

2021. jún. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

Még valami: "Ez valami kényszeres dolog lehet,hogy a vegánoknak ekörül forog az egész életük,nem egy egészséges hozzáállás az evéshez." A veganizmus nem az evésről szól, ez egy filozófia ami az állatok jogairól szól. Ha az evésről szólna, sokkal könnyebb lenne megválaszolni bizonyos kérdéseket, mint pl ezt is. Így ez egy téves meglátás, amit nagyon gyakran külső szemlélők így látnak. Nagyon fontos dolog, és nem lehet elégszer említeni: a veganizmus nem az evésről szól.


Ha valaki belemélyed a vegán kozmetikumok világába, sokszor ugyanúgy ezzel a dilemmával találkozik.

2021. jún. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
9%
Nem is tudtam, hogy az Ikea bútorai nem vegánok😮
2021. jún. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
#5 A zöldséges roló valóban vegán, de az azt tartalmazó buci az tudtommal nem.
2021. jún. 9. 14:42
 9/17 anonim ***** válasza:
18%
van emögött olyaan faktor is, hogy valaki csak divatozik, de fogalma sincs mi a vegán mi nem a vegán így aztán csak oda megy be ami tuti vegán. De egy teát nem inna mcdonaldsban. Egyébként a sültkrumpli most vegán vagy nem vegán? Mert pálmaolajban sütik, de direkte meg van tuningolva marhahús ízesítéssel az a sütőolaj.
2021. jún. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
17%

#8 igen, azt hiszem a buci tényleg nem vegán.


Aki lepontozta az 5-6-os válaszomat, az meg is tudná indokolni?

2021. jún. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!