Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, akik a következők...

Vegánok, akik a következők szerint cselekedtek; mi értelme annak, hogy nem vásároltok olyan helyen növényi alapú termékeket, ahol a fő profil az állati eredetű termékek, ételek forgalmazása?

Figyelt kérdés

Sok vegán nem vásárol ilyen helyeken, mondván, nem akar ilyen cégeket gazdagítani.


A logika velem azonban azt mondatja, hogy ha pl. minél többen vásároltok rebel whoppert a Burger Kingben, akkor ez egy jelzés a cég felé, hogy erre igenis van igény, és egyre több példányt állítanak elő e termékből, akár a "klasszikus", állati eredetű szendvicsek kárára, vagyis ezáltal valamivel kevesebb állatnak kell teljesen értelmetlenül elpusztulnia.


Lásd: IKEA hotdog. Ez ugyan ha jól tudom, nem vegán termék, de számos mindenevő is ezt vásárolja már az olcsó, ótvar virslit tartalmazó hagyományos hotdog helyett.


2021. jún. 9. 10:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
4%

Nos, mar reg megdolt az egesz vega-vegan kerdes akkor, mikor tudomanyos bizonyitekokkal alatamasztva kimutattak, hogy a novenyek is bizony ereznek.

Innentol minden vega, vegan csak hobort, divat es onbecsapas.

Teny hogy nem rendelkeznek olyan fejlett idegrendszerrel, mint az emlosok, de a maguk szintjen igen is ereznek, sot kommunikalnak egymassal a novenyek is. Akit erdekel, keressen ra a googleba.

2021. jún. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Sunshinedoll ***** válasza:
90%

Én mondjuk nem ilyen vagyok, de meg tudom érteni azt, aki igen. Az ember pénzzel. Nekem is vannak olyan cégek, márkák pl. amiket nem szívesen támogatok a pénzemmel, mert nem értek egyet azzal, amit képviselnek. Szerintem az ilyen vegánok is hasonlóan gondolkoznak, ezt én maximálisan megértem és tisztelem.

Van, aki úgy van vele, ő nem támogat olyan céget, aminek a portfoliójának a 90%-át döglött állatok teszik ki. Szívük joga.

2021. jún. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Sunshinedoll ***** válasza:
71%

#11

Szóval mivel szerinted a növények is éreznek és nincs különbség a növények meg állatok között, akkor a tűzvészben egyenrangúként kezelnéd a csokor répát a hűtőben vagy a fikuszt a sarokban meg a kiskutyádat?

Ha a tűzoltó a fikuszt menti ki a kutyád helyett mert "a növények is éreznek" akkor azt te elfogadod?

Vagy csak a vegánokkal vitatkozni szeretsz és azért nyúlsz ilyenekhez?

2021. jún. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
56%

#11

Nem rendelkeznek olyan fejlett idegrendszerrel? Semmilyen idegrendszerrel nem rendelkeznek. Vegetatív élőlények. Szerinted leszedni egy barackot a fáról (amitől amúgy a fa életben marad) és elvágni egy malac torkát, az ugyanaz? Jól megmagyaráztad miért hülyeség a veganizmus..

2021. jún. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
31%

Nem. Ti magyarazzatok agyon a hobortsagotok, hogy miert kinoztok es zsakmanyoltok ki novenyeket.😉

Ugye milyen kellemes mikor visszanyal a fagyi?!


Ahelyett hogy az aranykozeputat ismernetek el, mindenbol mertekkel es fentarthato gazdalkodo modon!!

2021. jún. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
59%
Tegyük fel, hogy a növények is "éreznek". A vegánok legalább csak őket "kínozzák és zsákmányolják ki". Az utolsó bekezdést nem értem. Mi nem fenntartható a növényi étrendben?
2021. jún. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

#11


1. Ez hülyeség, aminek a belátásához nem kell biológusnak lenni.


2. Ennek a témának semmi köze a kérdéshez! Megkérlek, hogy másokhoz hasonlóan a kérdés megválaszolására, árnyalására szorítkozz.

2021. jún. 10. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!