Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Egészséges bogarakat enni?

Egészséges bogarakat enni?

Figyelt kérdés

Persze nem akármelyiket és akárhogy. De sok vegánsággal kapcsolatos oldalon, dokumentum filmben, könyvben stb. részletezték hogy a hús és egyéb állati termékek miért is nem annyira egészségesek. De a bogár evésre nem tértek ki. Pedig sok kultúrának az is a része és az állatok közé tartoznak.

Szerintem ezek egészségességét is meg kéne vizsgálni mert azért nem ugyan az van egy sült akármilyen bogárban mint egy szelet steakben.



Sokan azért lesznek vegánok vagy vegetáriánusok tudtommal mert nem szeretik ahogy az állatokkal bánnak. Az ő szempontjukból valószínűleg a bogár is tiltott étel lenne de akik egészségesebben akarnak élni és azért álltak át elsődlegesen számukra nem feltétlen.

(környezet védelmi szempontokból nem tudom milyen hatásai vannak)



2021. jún. 15. 09:23
 1/8 Sunshinedoll ***** válasza:
52%

Nyilván, nem ugyanaz van egy bogárban int egy steakben vagy mint egy padlizsánban :D

Alapvetően a vegánság nem az egészségről szól. Az, hogy valaki növényi alapú étkezést folytat, az már inkább. Ettől függetlenül nem garantált, hogy aki átáll növényi alapú táplálkozásra, az biztosan egészséges is lesz. Nem mindegy, milyen növényeket eszik, miből mennyit, nagyon sok "junk vegan" van, akik többnyire feldolgozott vegán ételeket esznek, amik ugyanúgy nem egészségesek, mint a feldolgozott húsos készítmények.


Egészség szempontjából semmi értelme nincs az étrendeket összehasonlítani, mert vannak egyéni érzékenységek, mindenkinek más a mikrobiomja, az emésztése, nagyon egyéni és személyes, hogy kinek mire van szüksége. Persze, vannak általános alapelvek, hogy a feldolgozott étel nem jó, a tejtermék nem jó, a sok vörös hús nem jó, a cukrozott ételek nem jók, de ezek között óriási széles a spektrum és mindenki tud magának megfelelőt találni, bármilyen igénye vagy egyéni érzékenysége legyen.

Én pl. vegán vagyok, a tejre tojásra érzékeny vagyok, a húst meg egyszerűen csak nem eszem, de szóját meg kukoricát meg glutént se ehetek. Ha minden nap pl. tofut ennék hamburgerben, nagyon rosszul lennék, gyulladás lenne a szervezetemben és előjönnének a kellemetlen tüneteim. De van, akinek semmi baja nincs a szójával, neki az nyilván egészséges választás.


A bogarakkal ugyanez van, azokban a kultúrákban, ahol ez szokás eleve jobban hozzászoktak ehhez, évszázadok óta úgy formálódik az emésztésük, hogy bírja ezeket. Bogár meg bogár között is van különbség, nem gondolnám, hogy sokkal egészségesebb vagy egészségtelenebb lenne, mint bármi más - ésszel csinálva.

2021. jún. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

IGEN!

Lisztkukacot például rendkívül egyszerű tenyészteni. Abszolút semmi szaga és csak zabpelyhet kér. hűtőben hónapokig elvan takaréklángon, de le is lehet fagyasztani, csak akkor ugye kampec lesz, de igazi kínai kaját lehet belőle készíteni. Hát nem lesz vegán az biztos.

Szokjunk hozzá a gondolathoz, hogy mindenki ilyet fog enni, ha "állati fehérje" címszóval fut össze a dobozokon...

2021. jún. 16. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát miket is szoktak felhozni a húsfogyasztás ellen? Rossz állati zsírok, koleszterin? Nem tudom a bogarakban, rovarokban, kukacokban van ilyen? Az biztos hogy a legközelebbi rokonaink a majomfélék fogyasztanak ilyeneket.
2021. jún. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3.

Szerintem nem elsődlegesen az lenne a kérdés hogy vannak -e benne olyanok amik a húsban. Mint azt az 1. is mondta hogy nem ugyanazok vannak benne. Ezért kiindulásnak nem rossz hogy azok a káros dolgok megvannak -e benne de ettől függetlenül is meg kéne nézni hogy mik vannak a bogarakban (és itt már ugye fajok terén is lehetnek eltérések ezért még részletesebben meg kellene nézni) és hogy azok mennyire károsak vagy egészségesek az ember számára.

2021. jún. 16. 12:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egészséges, külfödőn már esznek is.
2021. júl. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
az igazi kínai kaja tücsök és bogár
2021. júl. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5.


Az hogy külföldön esznek az nem bizonyítja hogy egészséges. Erre rengeteg példa van hogy miket esznek külföldön és mennyire nem egészséges.

2021. júl. 1. 16:31
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A "protein" igen jó eséllyel lisztkukacot jelent, abból készül, csak nem tudják.
2021. júl. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!