Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hány éves kortól egészséges...

Hány éves kortól egészséges vegetáriánusnak (nem vegánnak) lenni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, melyik az az életkor, amelytől már nem lesz visszamaradottabb a tested a fejlődésben, ha így étkezel?

2021. máj. 4. 17:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

Bármikor, sima vega étrendnek nincs sok élettani hatása, hiszen továbbra is eszik az ember állati eredetű ételeket.

Eleve rengeteg kisgyereknek van időszaka amikor nem akar húst enni, semmi bajuk.

2021. máj. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
68%

Akár születéstöl kezdve sem probléma, nem lesz senki visszamaradott attól, ha nem eszik húst!


Az, hogy egy élőlény mindenevő, nem azt jelenti, hogy mindent KELL ennie, hanem hogy mindent MEG TUD EMÉSZTENI! A mindenevők közt vannak olyan fajok, amelyek gyakorlatilag csak növényeket, csak állatokat vagy különböző arányban vegyesen esznek, sőt azonos fajokon belül is egyes csoportok csak növényi/allati/vegyes étrenden vannak, és az egyes táplálkozási tipusok közt semmi eltérés sincs egészségileg.


Egyébként nézd meg az emberszabású majmokat, föleg a gorillákat, orangutánokat, soha nem esznek semmiféle húst, ennek ellenére igen erős, egészséges állatok. (És az ember legközelebbi rokonai közé tartoznak)

2021. máj. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
22%

Ahol élnek nincs is tél.

Meg azért mikor egymástól leeszik a parazitákat azért az se gyümölcs

2021. máj. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Szerintem félreértettétek a kérdést vagy én írtam rosszul valamit, mert én arra az étrendre gondoltam, mikor egy xy személy mondjuk nem eszik tojást, tejet stb... Szóval nem csak a húst utasítja el.
2021. máj. 4. 18:02
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

“ egy xy személy mondjuk nem eszik tojást, tejet stb... Szóval nem csak a húst utasítja el.”


Magyarul vegán :D te meg azt írtad a kérdésben, hogy nem vegán

2021. máj. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésben fent még ki is emelted, hogy nem vegán..

Most akkor melyik?

2021. máj. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
15%
Buta kérdés de ide tartozik akkor benzint nem használtok (hisz állati eredetű) és műanyagot?
2021. máj. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%
Nem az életkortól függ, hanem hogy megfelelő legyen az étrend összetétele. Akkor bármilyen életkorban megfelelő. Ha tejet, tojást eszik az illető, akkor ez nem nehéz, ha csak növényi eredetű dolgokat, akkor is lehetséges, de odafigyelést igényel. Ha el van szúrva az étrend, akkor a konkrét hiánytól valamint az életkortól és élethelyzettől függő lesz a tünetek, következmények súlyossága. Nem mindegy, hogy fiú vagy lány az illető, a lány akkor menstruál-e már, ha felnőtt nő akkor hogy terhes-e. Ami hiba az egyik esetben belefér, a másikban katasztrófát eredményez. De azért nem arról van szó, hogy ahogy halad előre az idő, egyre kevésbé gond a rossz étrend.
2021. máj. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
69%
Akármilyen korban, ha elkezdesz összevissza random étrendeket követni, attól bajod lehet hosszútávon. Érdemes szakértővel konzultálni, hogy összeállítsátok úgy a növényi alapú étrendet, hogy az teljes értékű legyen. Ő azt is meg tudja mondani, milyen vitaminokat kell extrán bevinned a szervezetedbe, amit növényekkel nem tudsz.
2021. máj. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
6%
Mondjuk ha nálad az anyatej nem fér bele ebben a vegetáriánus vagy vegán étrendbe, akkor azért a szoptatás végét érdemes megvárni.
2021. máj. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!