Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szeretnék vega lenni mivel...

Szeretnék vega lenni mivel elég sokat híztam és láttam hogy sokat lehet tőle fogyni plussz egészségesebbek is a vegán ételek. Mivel kezdő szinten vagyok tanácsot szeretnék kérni miket lehet fogyasztani? Miket lehet főzni?(Hús mentes ételekig tudom)

Figyelt kérdés
Milyen termékeket vásároljak? Mire kell figyelnem?

2020. júl. 22. 11:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Attól, hogy nem eszel húst, nem fogsz fogyni!

Fogyni a kalóraminusztól lehet!


Ha ettöl függetlenül akarsz vega/vegán lenni (a kettö nem ugyanaz!). bármit ehetsz, amiben nincs hús, vagy állati termék - azaz növényeket: zöldségfélék, gyümölcsök, gabonák, olajos magvak, hüvelyesek, stb.


A neten keres vegán blogokat, ott sok jó ötletet kapsz, hogy mit lehet enni és hogyan jó kombinálni. (És még egy tévedést akarok eloszlatni, nem kell semmilyen speciális vega/vegán éllemiszer, sem mühús, sem mü-tejtermék, sem különleges, egzotikus zöldségfélék vagy egyéb élelmiszerek, az üzletekben, piacokon kaphatóak tökéletesen elegendöek és megfelelöek.)

2020. júl. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
44%

Ne legyél vega. Nagyon bonyolult, odafigyelést igényel, érteni kell hozzá, hogy ne legyen semmilyen hiánybetegséged.

És ez önmagában nem okoz fogyást és nem is feltétlenül egészséges.

Ismerek sok vegát, akik mindig tésztát, sütit, kenyérfélét esznek, ez az étrendjük nagy része. Mert nyilván normális arányban ezekkel sincs semmi baj. Mind túlsúlyosak.

2020. júl. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%

2-es: amit írsz, az egyszerüen nem igaz, tévedsz!

Vega/vegánnak lenni NEM bonyolult! Aki meg tésztát, sütit, kenyeret eszik föleg, az nem azért MERT vega/vegán, hanem mert elötte is ezeket ette, a külöbség csak annyi volt, hogy ezekhez evett húst/állati termékeket is.

2020. júl. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
31%

3: Te tévedsz! Igenis, oda kell figyelni.

Azt meg nem írtam, hogy minden vega/vegán csak ezeket eszik. És azt sem, hogy azért eszik ezt, mert azok. Leírtam, hogy én sok ilyet ismerek. Se nem egészségesek, se nem vékonyak.

2020. júl. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%
A 3-as vagyok, több éve vegán, de nekem semmi különös odafigyelés nem kellett az átálláshoz, viszont nem is tésztaféléken élek. Emellett egészséges vagyok, minden orvosi értékem tökéletes, vérkép, EKG, stb.
2020. júl. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%

5: Tényleg nem sikerül megérteni? :D Nem írtam egy szóval sem, hogy te vagy az összeg vega vagy vegán ilyen.

De sokan tévesen azt hiszik, hogyha vega vagy vegán valaki, az automatikusan egészséges és vékony is.

2020. júl. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
41%
Ha vega akarsz lenni, legyél. Nyilván a tejet növényi italokkal tudod helyettesíteni, a sajtót tofuval, de én már láttam boltban vegán húsokat is. Vannak tojás nélküli receptek. ( az anyukám nem ehetett se tojást se tejet két évig, szóval a sütit is lehet csinálni nélkülük)
2020. júl. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
9%
A kenyeret meg pl puffasztott rizzsel is lehet pótolni, ha épp van kedved hozzá. 7 es voltam
2020. júl. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%

#2

Még a vegán talán, de a sima vega diéta miért igényelne odafigyelést? Nem eszem meg a húst (meg zsírt, zselatint stb) és kész, semmi bonyolult nincs ebben.

A hiánybetegséget se igazán tudom értelmezni a sima vega étrendnél. Milyen tápanyag az, ami csak és kizárólag, egyedül a húsban van meg?


Kérdező,

Most akkor vega vagy vegán diétát szeretnél? :)

2020. júl. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%

Ha csak az a cél hogy fogyj, azért nem kell vegának/vegánnak lenned. A vega is ehet édességet, péksütit stb amitől ugyanúgy lehet hízni.

Vegetáriánusnak lenni könnyű. Nem eszel húst. Mehet a tejtermék, tojás, méz stb. Vegánnak lenni nem csak egy diéta, az komolyabb annál.

Persze attól még elhagyhatod a húst, csak ne várj tőle fogyást.

2020. júl. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!