Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok! Hogy álltok a vidéki...

Vegánok! Hogy álltok a vidéki haszonállat tartáshoz?

Figyelt kérdés

Vagyis ha valaki a saját állatai által termelt tojást, tejet stb fogyasztja.

És ebbe beletartozik a kiöregedő állatok vágása is.


Mivel az ilyen gazdák többsége lelkiismeretesen tartja az állatait, így azok amíg élnek, jó életük van.


2021. jún. 24. 09:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
11%
És?
2021. jún. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Erre én is kíváncsi lennék. Nem vagyok vegán, de mindennél jobban szeretem az állatokat. Több idős nénit-bácsit ismertem, kifogástalan módon tartották az állatokat, szerették őket.
2021. jún. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
22%
Tökmindegy hogyan tartja őket, hiszen így is kizsákmányolja az állatokat.
2021. jún. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én vegánként nem ítélem el, nekem azzal van bajom, ahogy az iparban bánnak az állatokkal. Kezdetben beértem volna annyival, hogy ilyen vidéki helyekről szerezzek húst, tojást, tejet, de itt Pesten én ezt nem tudtam megoldani, így maradt hogy vegán leszek. Közben teljesen bejött a dolog, igazából egyáltalán nem nehéz állati eredetű dolgok nélkül élni, így már az se számítana ha találnék egy ilyen kapcsolatot. Tojást még maximum elfogadnék, de a többit nem.


Egyébként ez most csak egy vegán véleménye, de maga a veganizmus nem fog soha így gondolkodni.

2021. jún. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

(ma 10:32)

Közbe jobban belegondoltam ebbe az egészbe,

vagyis a Állam által az emberek "haszonemberként" való tartása, a munkájából keresett pénzből, és sok egyéb más módon adófizetésre kötelezése teljesen rendben van. Ha valaki ez alól megpróbál kibújni, azonnal kivonják a forgalomból (börtönbe zárják) mivel az államnak nem termel hasznot. És ez teljesen elfogadott dolog mindenkinek..


De ha egy ember haszonállatot tart ételt, italt, lakhatást jólétet biztosít neki tejért, tojásért cserébe, akkor az már kizsákmányolás...

2021. jún. 24. 10:48
 6/20 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező!


Az ember választhat, az állat nem.

2021. jún. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

ma 10:56


Pont hogy nincs választás. Ha megszületsz, részt kell venned a "játékban"

2021. jún. 24. 10:59
 8/20 anonim ***** válasza:
32%
Dehogynem, van választásod. Lakhatsz egy erdőben, akárhol a világban a szabad ég alatt, megtermelheted a létfenntartáshoz szükséges dolgokat.
2021. jún. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

ma 11:18


Ez sem igaz! Mivel az erdők is valakinek a tulajdonát képezik, ha mást nem az államét.

És ha özet vadásznék magamnak vacsorára, lecsuknának orvvadászatért..

2021. jún. 24. 11:22
 10/20 A kérdező kommentje:
*őzet
2021. jún. 24. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!