Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok/vegák mivel...

A vegetáriánusok/vegák mivel magyarázzák azt, hogy az ősember is evett húst?

Figyelt kérdés
Sokan indokolják ezzel a húsfogyasztást. Engem különösebben nem érdekel, mert ettől függetlenül sem eszek húst, de ha ezzel esik nekem valaki, hogy lehet megmagyarázni?

2021. nov. 24. 00:06
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
94%
#9 #3 válaszára reagálva írtam, hogy nem csak húst evett hússal hiszen ott szerepel hogy több napra elegendő húst vitt meg növényekből nem volt elég tápanyaga stb.
2021. nov. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
80%

4. “Az őseink is ettek húst”


Valamit a tradíciók miatt favorizálni nem más, mint egyszerű logikai hiba. A hagyományosság nem egyenlő a morális viselkedéssel, és nem alátámasztható érv arra, hogy valamit csak a szokás miatt folytassunk.


Ha a tradíciót önmagában követendő példának, értéknek tartjuk, akkor egyetértünk a fekete bőrűek rabszolgává tételével és lemészárlásával, és a nők alsóbbrendűségével a férfiakkal szemben?


A civilizáció fejlődésének alapköve a közös felismerés, hogy valami olyasmit teszünk, ami nem helyes, és ezt a felismerést tudatos változtatásnak kell követnie. Ez alól a húsevés sem kivétel: nem csak az állatok kihasználása, hanem a mértéktelen környezet- és klímaszennyezés, talaj- és vízszennyezés, föld- és vízhasználat és élőhelypusztítás miatt is, amit az állattenyésztéssel okozunk.


Ezek a dolgok a jelen problémái, amiket az állati eredetű termékek elhagyásával tudunk megoldani, és ez messze felülmúlja azt az önmagában értéket nem hordozó tényt, hogy az “őseink is ettek húst”.


[link]


[link]

2021. nov. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
29%
12. Miért érzem azt, hogy azt várjátok hogy a hasonló beírások hatására egycsapásra mindenki vegán legyen?
2021. nov. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
88%
Én elolvastam, és nem érzem azt, hogy elvárnának tőlem bármit is.
2021. nov. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
33%
Akkor lehet hogy csak én vagyok ennyire paranoid, de frankón azt érzem hogy folyamatosan az arcomba tolják hogy, "Ne egyél húst, különben egy brutális gyilkossá válsz!"
2021. nov. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
80%

14, üldözési mániád van, nem vetted még észre?


Tudod, ez a kérdés arról szólt, ki mit válaszolna egy ilyen feltevésre. Senki nem téged akar meggyőzni, csak leírták az érveiket. Választ a kérdésre.


Fél bírod fogni?

2021. nov. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem paranoid vagy, csak sztereotip: van egy csomó ilyen agresszív vegán (pontosabban minden szubkultúrában megvannak ezek). Én nem tudom, hogy a #12-es mennyire az a hittérítő típus, de mivel a kérdésben eleve ők lettek kikezdve, én itt semmit sem veszek magamra.
2021. nov. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim válasza:
22%

7es senki se mondta hogy az ősember csak húst evett. Az viszont tény, hogy több húst evett mint a mai ember.

Az emberszabásuak es az elmult 100 ev rossz analogia.

Olvasgas egy kicsit az emberi evoluciorol. Erdekes összefüggesek vannak a zsákmány szerző életmodra áttérés és a társas, szociális viselkedesünk megváltozása között.

Paradox modon, közvetetten a vadaszatnak köszönhetjük, hogy kevesbé vagyunk önző és erőszakos lények mint a csimpánz.


Hogy a kérdesre is válaszoljak. Nem azert kell húst enni mert az ősember is azt evett és milyen szép tradició. Egyszerűen elkepzelhetettlen, hogy egy fajnak ne az legyen a legoptimálisabb étrend, amit az elmúlt 2.5millio evben folytatott. Az pedig az embernel a vegyes taplalkozás.

Ismert tény, hogy amikor a földműveles hatasara egyre inkabb kiszorult az etrendből a hús, egyre degeneráltabbak lettek az emberek. Csökkent a test magasság, gyengébb lett a vázszerkezet, deformitasok es hiany betegsegek jelentek meg.

Egy vegan etrend ma is sokkal több tudatosságot es oda figyelest igenyel, hogy megkapja a szervezet amire szüksége van. Ez nem termeszetes, bárki bármit mond!

2021. nov. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
60%
Ne haragudj, de pont te nem vagy tisztában a tényekkel. Éppenhogy az ősember sokkal kevesebb húst evett, mint a mai ember. A testmagasság sem csökkent a földművelés elkezdése után. Azért tűnik úgy, hogy a vegánoknak jobban oda kell figyelni, mert az embereknek fingjuk sincs a táplálkozásról. Csak a vita kedvéért, mi az szerinted, amit olyan nehéz vegánként bevinni és hű de nagy odafigyelést igényel? Először próbáld meg a google nélkül, csak utána keress rá. :)
2021. nov. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
87%

Az ősembernek nem volt más alternatívája. Csak szezonális növényeket tudott enni, azokból is többnyire annyit, amennyit sikerült az élőhelyén, kis területen összegyűjtenie. Télen kevés volt az elérhető növényi táplálék, és nem tudta volna bevinni belőle azokat a tápanyagokat, amire szüksége volt a túléléshez a hidegben, betegségek és erősebb ragadozók között.


Ma már bőven elég féle étel elérhető ahhoz, hogy bármelyik évszakban tudjunk egészségesen és változatosan táplálkozni.

2021. nov. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!