Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok/vegák mivel...

A vegetáriánusok/vegák mivel magyarázzák azt, hogy az ősember is evett húst?

Figyelt kérdés
Sokan indokolják ezzel a húsfogyasztást. Engem különösebben nem érdekel, mert ettől függetlenül sem eszek húst, de ha ezzel esik nekem valaki, hogy lehet megmagyarázni?

2021. nov. 24. 00:06
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
75%
Azt szoktam mondani általában, hogy az ősemberek barlangban laktak, és állatbőröket viseltek, akkor te miért élsz városi lakásban és hordasz pamutruhát? Ja, mert már túljutottunk azon a szinten? Akkor azon a szinten is túlvagyunk, hogy állatokat kelljen ennünk az életbenmaradáshoz
2021. nov. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
68%

Szerint azért mert télen például nem biztos hogy volt más amit ehettek. Akkoriban nem nagyon voltak boltok úgy hogy ették amit tudtak hogy túl éljenek.


Megenni megtudjuk a sült husit. De ez nem jelenti hogy hosszú távon egészséges lenne.

2021. dec. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
52%
Kérd meg őket akkor hogy menjenek ki az erdőbe kapjanak el és egyenek meg egy állatot (ehhez nem használhatnak semmilyen eszközt és nem is süthetik vagy főzhetik meg az állatot). Majd ha vissza jöttek akkor megbeszélitek.
2021. dec. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
39%
Micsoda hülyeség ez 23-as? 2.5 millió év készítünk eszközöket, testileg alkalmazkodtunk hozzá. Egy vegán se tudna ételt szerezni eszköz nélkül!
2021. dec. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
25%

19


"Ne haragudj, de pont te nem vagy tisztában a tényekkel. Éppenhogy az ősember sokkal kevesebb húst evett, mint a mai ember."


Évtizedek óta szenvedélyesen érdekel az emberi evolúció.

Tény, hogy az ősember sokkal több húst evett mint mi, ahogy az is, hogy földművelés hatására csökkent a magasság.


Javaslom te se a vegán propagandából tájékozódj.


24.

"Ma már bőven elég féle étel elérhető ahhoz, hogy bármelyik évszakban tudjunk egészségesen és változatosan táplálkozni."


A vegyes étrend egészséges az ember számára, amennyiben megfelelően van össze rakva. Illetve a vegán étrend se lesz automatikusan egészséges, sőt nehezebb jól összerakni mert eredendően mindenevők vagyunk.


Kicsit olyan mintha azt mondanád a tigrisnek nem egészséges a hús, vagy a lónak a fű. Az ember mindenevő év milliók óta, ezért a vegyes étrend mellett működik a legjobban.

2021. dec. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
61%

24.


Jól látod. Az alma leszedéséhez és megevéséhez is legalább 10 ember és 20 féle eszköz kell. A salátáról nem is beszélve. A céklát is már csak félve említem meg. Rengeteg jó ember veszett oda a cékla kiszedésébe. De emlékszem még 1990-ben a nagy borsó szedésre. A szomszéd Marika néni nagyon jól küzdött. Rengetegféle eszközzel dolgozott. De végül nem tudta leszedni így sem a borsót.

2021. dec. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
12%

21 "Akkor azon a szinten is túlvagyunk, hogy állatokat kelljen ennünk az életbenmaradáshoz"


Az egy szubjektív vélemény-érték választás, amiben tényként kezeled, hogy a hús evés valami alja dolog, amit meg kell és lehet haladni!

Az viszont egy objektív tény, hogy mindenevők vagyunk. Nem fejeltségi rangsor kérdése, hogy egy faj mindenevő, növényevő, ragadozó.

2021. dec. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
0%

26.

A növénytermesztéshez, élelmiszer feldolgozáshoz, tárolásához, szállításához eszközökre van szükség. A gyümölcs nem teljes értékü táplálék az ember számára, borsót termeléshez eszközök kellenek.

2021. dec. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
89%

27.


Ezzel az a probléma egyébként hogy rengetegféle anyag elérhető az interneten és rengetegfélét mondanak. Lehet hogy a vegánokat meggyőzte a vegán propaganda. Lehet hogy a mindenevőket győzte meg a húsipar propagandája.


Sok érv van és sokféle ellentétes kutatási eredmény.


Én részemről ezért sem szoktam győzködni másokat arról hogy étkezzenek úgy mint én. Nekem jó úgy ahogyan én étkezek én jól érzem magam így. De közben nem tudom biztosra hogy valóbban ez -e az egészségesebb vagy a másik.

2021. dec. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
48%
#25 Nem állítottam, hogy a vegyes étrend egészségtelen. Nem minden vegetáriánus, vegán van meggyőződve róla, hogy a hús káros. Azt mondtam, hogy az ősember nem tehette meg, hogy nem eszik húst, mi viszont szerencsére megtehetjük. Akinek valamilyen okból le kell mondania a húsról, vagy le szeretne, az nyugodtan megteheti, mert van lehetősége olyan étrendet kialakítani, amivel nem kell a hiánybetegségektől tartania. Ha valamit mégis nehezen tudna bevinni, pl. B12 vitamint, még mindig választhat étrend kiegészítőt. Az, hogy az ősember éhen halt volna növényi étrenden, mi pedig nem, elsősorban a körülményeknek köszönhető.
2021. dec. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!