Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a konkrét magyarázata...

Mi a konkrét magyarázata annak, hogy a sült húsnak jobb íze van mint a nyersnek?

Figyelt kérdés
Mert ugye ez triviális nekünk, embereknek. De mégis mi lehet az oka? Valami kémiai reakció történik a húsban, ami által számunkra jobb ízű? Mi a konkrét ok?

2014. máj. 11. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Csökken a víz tartalma, megváltozik a szerkezete, puhább lesz, könnyebben fogyasztható es könnyebben emészthető.
2014. máj. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez azért nem minden esetben van így, a lazac szerintem jobb nyersen :P

De az átlaghús elég rágós nyersen, bármilyen is lenne az íze, az állaga miatt nem lenne jó nekünk. S az ember megszokta a sót és fűszereket s azt is, hogy nagyon ritkán eszik nyers húst. A nem házi vagy vad nekem fűszerezve is elég ízetlen tud lenni, nem is eszem. Úgyhogy szerintem ez összetett dolog, több tényezőből áll össze.

2014. máj. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A hús fehérje és cukortartalma lép egymással reakcióba egy karamellizációhoz hasonló folyamatban, amit Maillard reakciónak neveznek.

Itt a részleteket is elolvashatod: [link]

2014. máj. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az ember nem igazán ragadozó, sem elrágni, sem megemészteni nem tudja a húst. Megfőzve, sütve viszont az emésztési folyamat egy részét már elvégezték helyette, így megbírkózik a feladattal.

Ha más nem, tudat alatt az ember tudja, hogy a nyers cucc egyrészt veszélyes, hiszen sokkal több esély arra hogy romlott, másrészt nehezen fogyasztható, harmadrészt kisgyerek korától ehhez van szokva.

2014. máj. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!