Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, ti ha meghívtok egy...

Vegánok, ti ha meghívtok egy mindenevő barátotokat,pl egy kávéra zavar ha ő sima tejeskávét kér ,nem növényit ?

Figyelt kérdés
Vagy étellel ugyanez . Megmondjátok,hogy csak növényi eredetű ételre hívjátok meg vagy választhat amit akar?

2021. nov. 25. 19:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
83%

Hívd vegán helyre, he ez lelkiismereti gondot okoz! Problem solved.

(Nem vagyok vegán)

2021. nov. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
81%
Én rendszeresen meghívom szüleimet hamburgerezni, nekik mindig húsos burgert rendelek. Egyszer rendeltem nekik vegán burgert, előtte megkérdeztem őket, kíváncsiak-e rá, egyébként nagyon ízlett nekik, azt mondták nem mondanák meg, hogy vegán. De azóta húsosat rendelek nekik mindig.
2021. nov. 26. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok vegán, egy kávé szintjén maximum akkor alkalmazkodnék, ha nagyobb társaságban vagyok, ahol mindenki vegán rajtan kívül. Viszont természetesen tiszteletben tartom mindenkinek az életmódját, ha muszlim ismerősökkel vagyok, akkor nem fogok két pofára disznót enni, mint ahogy a hindu haverjaim előtt sem eszem meg egy 30 dekás hamburgert. Ez szerintem csak sima kulturáltság kérdése.
2021. nov. 26. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:
100%
Azt választ, amit akar, mert az ő szervezete és ízlése, az már más kérdés, hogy "hittérítési" okokból megkínálom-e az ultrafinom/fullos-puccos vegán nyamiból, amit magamnak rendeltem...:D
2021. nov. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
87%

Nekem nem kéne olyan barát, aki ha MEGHÍV, majd Ő eldönti, mit kérhetek, csak azért, mert vegán.


Nem fogom belelocsolni a kávéjába a tejet, de ha tényleg egy tejszínen hisztizik, akkor ilyen barátra inkább nincs szükségem.

2021. nov. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
80%

Hát szerintem ha valaki így áll a vegánsághoz, az már patológiás. Nem mondom meg, hogy mit kérjen, mindenki azt eszi, amit szeret.

Én vegán vagyok, meg tudom indokolni, hogy miért döntöttem így, és miért fontos ez nekem. De nem azon fog múlni, hogy szeretek-e valakit, hogy ő is vegán-e vagy sem. Persze tök jó, ha az emberek körülöttem nyitottak a növényi alapú táplálkozásra, és nyilván nagyon jó lenne olyan párt találni, aki szintén így táplálkozik, de egyáltalán nem feltétel. Pláne nem akarom senkire ráerőszakolni.

2021. nov. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
85%

"Tehát ha megrögzött húsevő vagy, akkor illetlenség elfogadni egy vegán meghívását."

Marhaságokat azért ne írjunk már, könyörgöm!

2021. nov. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
85%
Engem tisztelnek annyira a barátaim, hogy eszükbe sem jut az én számlámra nem vegán dolgot rendelni. Sőt, ha ők hívnak meg akár étteremben, akár magukhoz akkor is vegán menü van - mert tudják hogy ez nekem jól esik, és mert 1-1 étkezést, kávét akármit ők is kibírnak halott állatok nélkül (sőt, szeretik a növényi kajákat).
2021. dec. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
83%

Ha felajánlom, hogy meghívom, akkor én azt úgy értem, hogy válszthat, ami jól esik neki. Nem az én feladatom számára eldönteni, hogy ő fogyaszt-e állati eredetű dolgokat, vagy sem. Én nem fogok, mert nem tartom morálisan helyesnek, de ezt a szemléletet a saját életemre vetítem ki.

Tejtermékekre egyébként nem vagyok annyira "érzékeny", húsos ételekre már kevésbé szívesen hívnék meg bárkit, de ebből nem is szokott probléma lenni, hiszen a barátaim tudják, hogy vegán vagyok, ezért általában ilyen helyekre megyünk együtt enni.

2021. dec. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
én plant-based étrenden vagyok és tejterméket egyáltalán nem fogyasztok, de akit meghívok, az azt kér, amit szeretne. elsősorban egészségügyi okokból nem fogyasztok tejterméket meg halon kívül más húsfélét, és az, hogy mi etikus, mi környezetszennyező, mi nem, az már akkora darázsfészek, hogy nem tudunk fogyasztóként eligazodni, főleg egy vendéglátó helyen nem.
2021. dec. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!