Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánus étrend összefér...

A vegetáriánus étrend összefér a vérzékenységgel?

Figyelt kérdés
Súlyos A típusu hemofíliában szenvedek, és az utóbbi 7 hétben, mióta abszolút nem eszek húst, úgy vettem észre, hogy gyakrabban előfordúlnak spontán vérzések izomban és izületekben egyaránt. Nem is érzem jól magam, sokkal fáradékonyabb vagyok, és 2kilót fogytam, pedig előtte is vékony voltam. Szinte biztos vagyok benne, hogy ez az életmód árt nekem, de a barátnőm szerint nincs köze a vérzésekhez és csak idő kell mire megszokom. Eleinte a tojást és a tejet is is tiltotta, de már legalább azt ehetek, de továbbra sem érzek javulást, pedig multivitamint is szedek.

2021. dec. 12. 11:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor az orvos tiltott le a húsevésről, vagy egyéb okok miatt döntöttél így? Mert szerintem nagyon nem mindegy. (tudom, kategória. De azért mégis érdekel)
2021. dec. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A barátnőm évek óta így él, ő mondta, hogy milyen jó, egészséges stb. Én igazából nem akartam, csak ő erőlteti.
2021. dec. 12. 12:01
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sejtettem hogy így van, szóval azért egy dietetikust is illene megkérdezni erről. Mert pl. a vörös hús vagy a máj, sokkal gazdagabb vasforrás. Szóval, én elfogadom, hogy a húsmentes életmód valóban környezettudatosabb, de nem biztos hogy mindenki megfelelően tudja alkalmazni.
2021. dec. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Egyébként orvos a barátnőd?
2021. dec. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha te vérzékeny vagy, akkor jobban kellene értened a betegségedhez, mint nekünk. Mi sem vérzékenyek, sem orvosok nem vagyunk, dietetikusok végképp nem. Tehát te ész nélkül alárnedelted magad a barátnőd életmódjának, és most szintén ész nélkül teljesen laikusok véleményét kéred ki? Nem is tudom... A vegetáriánus/vegán étrend veszélye a kevesebb vas bevitel, és nem elég hogy kevesebb, a növényi vas bizonyítottan rosszabbul szívódik fel. A vas felszívódását lehet gátolni és segíteni, pl kávé, zöld tea, fekete tea gátolja a felszívódást, míg a c vitaminban gazdag ételek segítik, könnyítik a vas felszívódását. Vegán étrendet nagyon könnyű elronatni ha valaki nincs tisztában az alappillérekkel, ugyanakkor rendkívül könnyű ezeket megtanulni, és az életkor minden szakaszában beleértve terhesség, is alkalmazható. Kevés információm van arról, hogy mely betegségek esetén tilos, de nem is nekem kell erről naprakésznek lennem, hanem NEKED kellett volna utánanézned, vagy legalábbis megkérdezned az orvosodat, ehelyett teljesen felelőtlenül viselkedsz. És ahelyett hogy ide teszel ki kérdést, inkbab gúglizz rá angolul, magyarul, vagy kérdezd meg a dokidat!
2021. dec. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehetsz úgy vega, hogy egészséges maradsz, és úgy is, hogy belehalsz.

Minden attól függ, hogy miket eszel. Változatos étrenddel minden szükséges tápanyagot be tudsz vinni a szervezetedbe, max minimális vitamin pótlás kell.

2021. dec. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A hematológus határozottan ellenzi, de a barátnőm szerint ő nem ért az ilyesmihez és inkább dietetikussal kellene beszélni. Oda meg elég nehéz bejutni, csak egy egyszerű konzultációra is januárra kaptam időpontot. Mindenesetre addig azthiszem feladom ezt az egészet mielőtt tönkretesz, és visszatérek a húshoz.
2021. dec. 12. 12:59
 8/11 anonim ***** válasza:
23%

Itt van egy pár vér vegánnal foltatott vitám, akik szerint az ősember is csak azért evett húst, mert nem volt más, és mi már csak tradícióból esszük.


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__allatvedelem__114679..

2021. dec. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon nem mindegy, hogy mit eszel vegetáriánusként. Ha csak köretet és salátát, akkor nem csoda, ha rosszul érzed magad. Ha valamit szeretnél tartósan elhagyni az étrendedből, mindig gondolj arra, hogy ezzel milyen tápanyagokat vittél be eddig, amit ezentúl másból kell. Ez nemcsak a húsra igaz, hanem bármelyik ételre. Az átlagosan táplálkozó ember többnyire állati eredetű ételekből nyeri a B12 vitamin, vas, D vitamin, fehérje, stb. nagy részét. Ez nem azt jelenti, hogy növényi étrenden ezeket nem lehet bevinni, de gondolnod kell arra, hogy ha eddig rizseshúst ettél, nem elég elhagyni a húst és rizsen élni. Oda kell figyelned, hogy a kieső tápanyagokat másból be tudd vinni.


Rengeteg online forrás foglalkozik a vegetáriánus és vegán étrenddel. Ezekből tanulhatsz, amíg eljutsz egy szakemberhez. Ha a betegséged miatt valamilyen tápanyagra nagyobb mértékben van szükséged, ezeket érdemes étrend kiegészítőkkel pótolni.


Ha te magad nem szeretnél vega lenni, ne legyél. A kérdésedből úgy tűnik, hogy nem valódi megoldást keresel, hanem megerősítést, hogy a barátnődnek nincs igaza. Erre semmi szükség, döntsd el te, hogy mit eszel, hiszen a te szervezetedről van szó.

2021. dec. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

Mi az, hogy tiltotta, és már ehetsz!? Ha te úgy érzed, hogy valóban attól van több bevérzésed, nehogy azzal foglalkozzál már ő mit akar! Az egészségedről, az élethosszig tartó életminőségedről beszélünk a bevérzésekkel!


Viszont mostanában jönnek-mennek a frontok, hirtelen hőmérséklet változások...emiatt is több bevérzés lehet.

Bár ezt te tudod, hogy te meg szoktad-e érezni ezeket.


Bocs, de barátnőd tisztában van egyáltalán azzal, hogy mivel játszadozik ha valóban az étkezéstől lett több bevérzésed?

2021. dec. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!