Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Jó vegetáriánusnak lenni?

Hungary123 kérdése:

Jó vegetáriánusnak lenni?

Figyelt kérdés
Mióta vagytok azok? Nem/kor is jöhet! :)

2022. jan. 19. 21:45
A kérdező szavazást indított:
Jó, az is maradok.
Lehet váltok.
Nem jó.
48 szavazat
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Előre is köszi a válaszokat!
2022. jan. 19. 21:47
 2/16 anonim ***** válasza:
12%
Egyszerűen a húst finomabbra meg lehet csinálni mint bármi mást. Ennyi.
2022. jan. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Nekem az étkezési zavarral esett egybe, szóval nem, nem volt jó. -3/10, senkinek nem ajánlom az étkezési zavart...
2022. jan. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Több, mint 4 éve vagyok az, sőt 90%-ban vegán és sosem éreztem magam jobban a bőrömben. 🙂
2022. jan. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
80%
Másfél évig voltam vegetáriánus, mikor vegánra váltottam. Azóta is az vagyok. IMádtam vegetáriánus lenni, a hús rendkívül könnyen helyettesíthető.
2022. jan. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
Nem szeretem a húst. Se az állagát se az ízét semmilyen formában, szóval ezenkívül marad minden más, de már gyerekkorom óta nem szeretem. Próbáltam felnőttként, de nem. Húson kívül is rengeteg nagyon jó étel van.
2022. jan. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
24%
Vegetáriánusnak lenni nem jó. Vegetáriánusokhoz tartozni lehet jó, mindenki másban találja meg az egyéniségét.
2022. jan. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
7 éve vagyok vegetáriánus, és igen, jó. Nem fogok visszatérni a húshoz.
2022. jan. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

Az étkezési zavarom miatt lettem az, és úgy nem jó.


Szóval mióta nem vagyok anorexia-bulimiás, a húsokhoz is visszatértem.

2022. jan. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

Szeptemberben álltam át, jelenleg már majdnem teljesen növényi alapúan étkezem, néha még alkalmanként 1-1-1 (ökontartásbóp vásárolt) tojást még megeszek, de egyre ritkábban. Voltam már korábban vegetáriánus, 10 éven át, csak önzőségből, egyszerűségéből adódóan és időhianyban (nem tudtam változatosan enni akkoriban és egyre rosszabb lett a közérzetem) abbahagytam.

Nagyon-nagyon jó érzés volt, amikor megint elhagytam a húst, illetve a tojáson kívül már minden allati eredetű ételt. Mentálisan is jobban vagyok, plusz én így vagyok harmóniában magammal és a világgal. Elnyomtam magamban a kellemetlen érzéseket, amik valójában bennem voltak, amikor megint elkezdtem húst enni.

Sokkal jobb az emésztésem, tisztább a bőröm, jobban tudok koncentrálni, sokkal nyugodtabb és toleránsabb vagyok, a sportteljesítményemet még pozitívan is befolyásolta.

Azt azért megjegyzem, hogy sokkal több odafigyelést igényel az étrend összeállítasa (ez kezdetben nehéz, amíg ki nem alakul az új étrend és meg nem szokod), én nagyon figyelek a makrotápanyagbevitere, és hogy minél több alapanyagot használjak. Imádom egyébként, ezerszer változatosabban eszem, mint korábban :)

2022. jan. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!