Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szeretném kipróbálni, hogy...

Szeretném kipróbálni, hogy milyen vegetáriánusnak lenni. Miket érdemes fogyasztani?

Figyelt kérdés

Puszta kíváncsiságból. Egyszerűen csak érdekel, hogy bírom hús nélkül 1 hónapig, illetve nagyon kíváncsi vagyok, vajon milyen hatással lesz a szervezetemre. Szóval milyen ételeket érdemes fogyasztani? Milyen zöldségek, illetve gyümölcsök vannak, amiket érdemes beiktatni az étrendembe?

Vagy bármilyen más ételek, amik finomak és egészségesek?



2022. jan. 10. 23:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Gyakorlatilag bármit, ami nem hús. Én sokkal változatosabban étkezem, amióta vega vagyok. Nagyon szeretem a tepsiben sült zöldségeket - bármit, ami épp van otthon -, a sajtokat, a curryt, chilis babot, szintén bármilyen zöldségből. Lehet használni izgalmas fűszereket, én pl.nagyon rákaptam a cayanne borsra és a füstölt paprikára.

A neten van fenn sok vega/vegán blog és videó, azokból is lehet inspirációt szerezni.

2022. jan. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%

Ha CSAK a húst hagyod ki, az semmilyen hatással sincs a szervezetedre, föleg, a tejtermékeket meg tojást továbbra is fogyasztasz.


Zöldségfélékböl javasolt minél több félét fogyasztani, sokféle módon elkészítve, mert akkor nem fogod érezni a "húsíz" hiányát.

2022. jan. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha az egészséges életmód is a cél, akkor vegetáriánusként is érdemes kerülni a feldolgozott élelmiszereket, mint pl. a margarin, a szójavirsli, vagy a vegán mascarpone, vagy a vegetáriánus húsutánzatok.
2022. jan. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

1-es vagyok.

En sem eszem soha utánzatokat. Tehát nincs vega virsli meg ilyen hülyeségek. Nem vagyok egyébként különösebben elborult, tehát édességet szoktam enni, és ha mondjuk úton vagyok, akkor gyorskajáldába is bemegyek (ha sertészsírban sütötték ki a krumplit, akkor így jártam, kibírom), de nem eszem szejtánt meg ilyeb drága szemeteket.

2022. jan. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Feherje fontos. Pl lencse.
2022. jan. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hú, egyetértek az 1-essel, bármit lehet enni.

Mondjuk én pont fogyasztok utánzatokat is, a vega virslit például kifejezetten gyakran eszem, imádom a hotdogot. (Igazából ilyen húskészítményekből már akkor vega verziót vettem, mikor amúgy megettem a szelet húst - az ilyesmiktől mindig undorodtam, el tudom képzelni mi lehet benne..)


Amúgy az a fontos (egészség és jóllakottság szempontjából) hogy a húsban levő fehérjéket pótold valamivel, tehát érdemes valami magas fehérjetartalmú dolgot enni helyette. Ha csak vega akarsz lenni, akkor ez lehet sajt is (pl. rántott sajt) vagy tojás (pl. pizzán) de a hüvelyesek nagyon szuperek, és a gomba is.


Mi nagyon sok főzeléket eszünk, tésztákat különböző szószokkal (ma pl. egy carbonara JELLEGŰ tésztát hoztam melóba, aminek semmi köze a valódi carbonara-hoz, tisztában vagyok vele, nem kell megkövezni :D ), pizzát, gombapörköltet, rakott dolgokat, curryt, ilyesmiket.


Keress rá hogy "veganuár receptek", az most pont aktuális, és biztos találsz szimpatikus recepteket. (Ha nem ragaszkodsz a vegán verzióhoz, akkor használhatsz a receptekhez pl. igazi tejet a mandulatej helyett természetesen.)

2022. jan. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokan abba a hibába esnek, hogy elkezdenek zöldségeket, meg fehér lisztes termékeket enni, és nem laknak jól. A hüvelyeseket, mint a lencse, bab, csicseriborsó, be kell iktatni a napi étkezésbe, mert az egyik fő fehérjeforrás, tele vannak rostokkal, és hosszú időre eltelítenek, vegetáriánusok számára nagyon értékes vitaminokat tartalmaznak. Gabona félékkel is nyugodtan kísérletezhetsz, gersli, bulgur, quinoa, köles, stb. Az olajos magvak tápanyagok szempontjából szintén fontosak, de ebből csak mértékkel fogyassz, mert nagyon nagy a kalóriatartalmuk. Én imádom a különböző magvajakat szendvicsbe kenve, zabkásába, zöldségfasírtba.

Egy hónap alatt nem hiszem hogy kialakulna nálad b12 vitamin hiány, mert elvileg a szervezet hosszú időre raktároz belőle, de ha az egészséges étkezés ellenére fáradtnak éreznéd magad, akkor szedj ilyen vitamint, ez az egyetlen amit vegán étrend alatt nem tudsz pótolni, kivéve ha vitaminnal dúsított növényi tejeket iszol.


Ha az egészség nálad a fő motivációs erő, akkor olvass utána a teljes értékű növényi étrendnek. Röviden a TÉNÉ alkalmazható igazából húsevés mellett is, csak törekedni kell a napi tucat/daily dozen betartására, szóval ha 1 hónap után visszatérsz, utána is tarthatod magad egy egészséges életmódhoz, teljes szívvel ajánlom 😀


Bátran kísérletezz különböző nemzetek konyhájával, ajánlom az indiai, távolkeleti, mexikói, olasz vegán, vega recepteket.


Amit inkább kerülj, de ez csak személyes vélemény, az a magyar ételek vegánosítása, nekem elég kiábrándító volt néhány ilyen élmény.

2022. jan. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7-es

Ó dehogynem.

Lehet pótolni a B vitamint.

3 betű.

SÖR😂

Egyébként viccet félretéve. Jelenleg is szedek B vitamint szóval azt hiszem azzal sem lesz gond.

2022. jan. 11. 12:28
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8

A b12 kicsit speckóbb mint a többi. De ha csak vega akarsz lenni, nem vegán, akkor nem igazán van teendőd, a tejben és a tojásban van b12.

2022. jan. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%
7 évig voltam vega, pontosabban tejterméket, tojást és halat ettem, más, állati eredetűt nem. Semmi változást nem éreztem fizikálisan. Szerintem önmagában a hús elhagyása nem jelent egészségesebb életmódot. Ha pl. szénhidrátból meg ész nélkül tolja valaki, akkor még talán rosszabb...
2022. jan. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!