Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ez most vegán/vegetáriánus...

Ez most vegán/vegetáriánus ételnek számit?

Figyelt kérdés

Tesóm csinált gombapörit saját recept/otthoni recept alapján és azt mondta, hogy így csinálta egy részét:


'A titka, hogy pici olívaolajon megpirítottam 20 dkg mangalica füstölt szalonnát, és a kisült zsírban dinsztoltam meg a hagymát, fokhagymát!

De a sültszalonnát ki lett szedve előtte. Szerinte így vegán még, de nem vagyok ebben biztos.'


Szerintetek ugyanugy vegán/vegetáriánus a gombapöri? Vagy ne egyek belőle?



2022. márc. 16. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szigorúan véve semmiképpen sem. Ilyen elven húsleves is vegán/vegetáriánus, ha vagy a levét és a leves zöldséget eszed meg.
2022. márc. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Vegannak semmiképp, de vegetariuanusnak se mondanám de az utóbbi talán megeszi, előbbi semmiképp.
2022. márc. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Vegetáriánusként nem ennék belőle, egy vegán pedig pláne nem.
2022. márc. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem vegán és is vegetáriánus! Állati származék van benne! A zsír ugyanis állati eredetű, mégpedig az állat halála kelett hozzá!
2022. márc. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel van benne konkrét állati származék (ami az állat testéből származik), ezért se nem vegán, se nem vegetáriánus. Vegetáriánus akkor lehetne, ha pl. mellőznénk a szalonnazsírt, de attól még lenne benne tejfölös habarás. Viszont akkor még mindig nem lenne vegán, hiszen a tejföl állati eredetű tejtermék, amit a vegetáriánusok adott esetben megesznek, de a vegánoknál szintén tabu téma.


Én egyik sem vagyok (viszont tiszteletben tartom őket), a gombát is szeretem és szívesen megkóstolnám a fenti paprikást is, mert nekem jól hangzik. 🙂

Viszont téged Tisztelt Kérdező, amennyiben a fenti kategóriák bármelyikébe tartozol, ebben az esetben óvva intelek tőle.


(Sőt, amennyiben esetleg lacto-vegetáriánus lennél, akkor még azoktól a sajtkészítményektől is, amelyek "oltóenzimmel" készültek. Húgom is nemrég ezért ajándékozott nem egy szép darab jóféle sajtot amit a barátja vett neki ajándékba, mert utólag kiderült hogy az a leölt szarvasmarha borjú oltógyomrából kivett enzimből készült - amely az újszülött borjúnak kell a tej lebontásához, ezt jelenti az "oltóenzim".)

2022. márc. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyik se. Se nem.vega, se nem vegán
2022. márc. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem az.
2022. márc. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
Egy mangalica halála árán lett elkészítve, egyértelműen nem vegán, még csak nem is vegetáriánus, meglep, hogy ez kérdésként felmerül egy vegánban. Írom ezt húsevőként.
2022. márc. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
78%
Nem sajnos
2022. márc. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!