Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Karácsonyra milyen vegán...

Karácsonyra milyen vegán (tojás és laktó mentes) menüt javasoltok?

Figyelt kérdés
2008. dec. 19. 00:04
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Halaszle, rantott hal, krumpli, krumplipure, salatak, zoldsegek, gesztenyepure, hortobagyi husos palacsinta (tojas nelkul), rakott palacsinta is jo desszertnek a palacsinta tojas nelkul, nem tudom milyen sutik keszulnek meg tojas nelkul.

mindmegette.hu nezd meg ezt az oldalt is!

2008. dec. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%

Elsőnek. És a kérdezőnek is. Ők esznek halat ?!?!?!


Én azt hittem, hogy húst, halat, tojást, tejtermékeket nem fogyasztanak.

2008. dec. 19. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
12%

A hal az nem hus. Valamelyik vega megeszi a halat, valamelyik azt se! Valamelyik tenyleg nem tudom mit eszik?!

De en lennek vega, egyszer tettem is fel egy kerdest, hogy mi valtozott meg azota, amiota vega lettel?! En sem vagyok nagy husos, a halat nagyon szeretem viszont, es tejtermekre is szuksegem van.

Masodiknak vannak kulonbozo vegetarianusok, valaki csak a hust nem eszi meg, valaki pedig egyaltalan nem eszi meg az allatokbol keszult etelt egyaltalan (tejtermekek, husok). De annyira nem vagyok en kepben, ennyit tudok.

2008. dec. 19. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A vegán semmilyen állati eredetű dolgot nem eszik, mézet sem. A lakto-vegetáriánus tejtermékeket eszik, az ovo-vegetáriánus tojást, a lakto-ovo pedig mndkettőt és mézet is, hogy halat melyik vegetáriánus eszik azt nem tudom. Én lakto-ovo vagyok (bár a tojást kihagynám) és nem eszem, eszembe se jut.

Nah nézzük milyen receptek jutnak eszembe (bár így, hogy te ennyire szigorúan veszed nehéz).

Kezdetnek mondjuk egy finom minestrone leves (természetesen olivával, nem szalonnával, mint ahogy sok recept írja). Másodiknak én biztos, hogy töltött káposztát csinálnék (szójából és ti tehetettek rá frissfölt /vagy azt sem esztek?/ tejföl helyett. De lehet, egy finom fűszeres rizst is csinálni, párolt zöldségekkel (kukorica, brokkoli, karfol, borsó).

Süti...hm...főzni még főzök...de sütni :S:$ Esetleg egy gofri? Igazi tej helyett rakhatsz bele sztem szója/rizstejet. Mindmegettén azt hiszem a Gofri IV. nagyon finom, kettő van belőle, az a jó, amihez több a hozzászólás. :) Erre tehettek lekvárt és nagyon finom lesz.

Remélem tudtam segíteni.

Üdv

2008. dec. 19. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok...a gofriban van tojás :S:( Bocsi...! Akkor egy puding szintén rizs/szója tejjel. Soha nem kóstoltam vele, de ha te vegán vagy, akkor biztos tudod, hogy milyen lesz. Ha vegán vendégeket vársz az nehézkesebb :)
2008. dec. 19. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Itt fantasztikus receptek vannak:

[link]

2009. márc. 25. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!