Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mivel helyettesítsem a tejterm...

Mivel helyettesítsem a tejtermékeket?

Figyelt kérdés

Leginkább a sima tej helyett érdekelne olyan alternatíva, aminek semleges az íze, illata. Pl. szoktam ázsiai ételeket mandulatejjel készíteni, de annak van egy jellegzetes aromája.

Ugyanígy, mit használtok tejföl, sajt helyett?


2022. aug. 6. 19:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tej helyett rizstejet szoktam inni.
2022. aug. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%

Szóval tej helyett rizstej ha megfelel Neked.

Tejföl nem tudom.

Talán vannak olyan sajtok amik tejporral készülnek.

2022. aug. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
ELösször is, Azsiai eteleket Kokustejjel ;) nem Mandulaval. Es miert akarod helyettesiteni? Lactos mentes nem eleg? vagy vegan szeretnel lenni? Allergia? stb? REcept fuggo meg hogy mibe akarod helyettesiteni... fozo tejszin van vegan. kaveba tok jo a mandula vagy zabtej, stb
2022. aug. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
Hát nem igazán helyettesíthetök.
2022. aug. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Tej helyett kókusz-rizstejet, ennek a legkiegyensúlyozottabb és halványan egy nem zsíros tehéntejre emlékeztető íze van.

Tejföl helyett vegán tejfölt, amit lehet házilag is készíteni kesudióból; sajt helyett vegán sajtokat.

Vegán mozzarellát lehet készíteni házilag kesudióból, almaecetből és tápiókakeményítőből... ez nem a nyers, hanem a ráolvasztós fajta. Nagyon finom és megtévesztésig hasonló az íze.


Őszintén szólva nem igazán értem a vegán sajtokon fanyalgó vegánokat, nyilván sosem lesz olyan íze, mint egy állati tejből készült sajtnak, hiszen növényből van, de sokszor azért a kéksajtokon kívül szinte az összes többi sajtot le lehet utánozni, és az ízük meglepően hasonló...

2022. aug. 7. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Alpro legújabb teje a not milk elég jó
2022. aug. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Tej helyett rizstejet vagy alpro szójatejét használom. Tejszín helyett van rizstejszín.
2022. aug. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha az ára is számít, akkor a Happy márkájú rizs, kókusz tejet javaslom. Édes ételekbe jó a mandulaital is. A különböző márkák íze más, a legtöbb elég édes. Ezeket a Lidl-ben vettem, amíg szükségem volt rá (allergia miatt). Ugyanitt elég jó Vegafölt és sajthelyettesítőket kapsz (Trapi, MozzaMio). Tejföl helyett az Oetker Creme Vega finomabb, de drágább is. Habtejszín esetén a Schlagfix márkára keress rá, de lehet hogy a rózsaszín Alpro is jó, nem próbáltam. Túró helyett nem igazán van jó, esetleg tofu.


De arra figyelj, hogy ezeknek a tápértéke sokkal rosszabb, mint a tejből készülteké. Töredék fehérje van bennük, de gyakran tartalmaznak hozzáadott cukrot. Ha allergia miatt használod, akkor oké, de ne gondold, hogy egészségesebbek.

2022. aug. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Tejszín helyett van rizstejszín."


Illetve zabtejszín, mandulatejszín és kókusztejszín. Talán utóbbi a legjobb és még a tehéntejből készült tejszínre is emlékeztet elég nagyrészt az íze, pedig állatot soha nem látott... :DD :PP

2022. aug. 11. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ezeket a Lidl-ben vettem, amíg szükségem volt rá (allergia miatt). Ugyanitt elég jó Vegafölt és sajthelyettesítőket kapsz (Trapi, MozzaMio)."


Mostanra ott a legdrágább is, ezért nem ajánlom. Pl. a Bijó Áruházban sokkal olcsóbbak ezek.

2022. aug. 11. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!