Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegán életmód drága? Illetve...

A vegán életmód drága? Illetve ti hogyan szoktatok le a hús ízéről?

Figyelt kérdés

2022. okt. 11. 01:53
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
80%

Valahogy a vegán étrenddel kéz a kézben jár a drága magtejek, és az egyéb hús és tejpótló készételek. Legalábbis a közvélekedés szerint.


Pedig pont nem ez a lényege a vegánságnak, hogy a hús pótoljuk. Pont, hogy nem kell pótolni, mert a vegánnak egyszerűen nincs szüksége húsra, sem tejre. Minek pótolja? Mondom ezt mindenevőként.


A család sajnos húsmániás, így csak ha időm engedi, akkor főzöcskézek magamnak valami zöldségeset. Egyértelműen olcsóbb egy húsos ételnél, ez nem is kérdés. Legjobb példa a falafel, magyarul csicseriborsó"fasírt".

Száraz csicseriborsó kell hozzá, akciósan be lehet szerezni 7-800 ft/kiló (ennyiért már nincs hús). Egy napra beáztatva kétszeresére dagad. Egy negyed kilóból 6-7 adag fasírt lesz. Kell bele egy nagy fej vöröshagyma, pár gerezd fokhagyma, indiai fűszerek, de lehet csak simán só-bors-petrezselyem. A beáztatott (de nem főtt!) lecsöpögtetett lencsét késes aprítóban összedolgozzuk, még tojás sem kell bele, csak némi sütőpor. Forró olajban kisütjük a golyókat. Ennyi. A legjobb hozzá mártogatósnak a tahinis, citromos joghurt. Na most a tahinit is érdemes otthon megcsinálni, végtelenül egyszerű. Szezámmagot kell pirítani, és kevés olajjal a kávédarálón péppé darálni. Rendkívül erőteljes íze van, kevés kell belőle. Nélkülözhetetlen sok vegán kencénél.


A magtejeknél meg nincs is egyszerűbb. Nekem a diótej íze hasonlít leginkább a tehéntejéhez, vagy a kókusztej is remek alternatíva.


És úgy spórolhatunk, ha mindig szezonálisan vásárolunk. Pl. most kezdődik a sütőtök szezon, végtelen felhasználású zöldség. Most vettem egy kisebb, 4 kilós darabot, a 3/4-ét megsütöttem, az 1/4 meghámoztam, kockáztam, fagyasztottam. Ez nekem 6-7 adag kajába való, az egész tök került 1200 ft-ba.

2022. okt. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 NTBS ***** válasza:
36%
Nem. Én még eszem húst.
2022. okt. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
En is mindig ugy hallottam hogy draga ez az eletmod, de a ti velemenyeteket hallvan mar nem igy gondolom. Szerintem olvasok par receptet a neten es kiprobalom egy ideig hus nelkul.
2022. okt. 11. 20:27
 14/27 A kérdező kommentje:
Amugy nem ertem hogy miert ilyen negativ azon emberek megitelese akik ugy dontenek hogy lemondanak az allati eredetu etelekrol. Hiszen ez az o dontesuk es sok elonye is van raadasul.
2022. okt. 11. 20:51
 15/27 anonim ***** válasza:
24%
15. Azért ilyen negatív a megítélésük, mert egyes vegánok úgy néznek a mindenevőkre, mint egy sorozatgyilkosra.
2022. okt. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

"15. Azért ilyen negatív a megítélésük, mert egyes vegánok úgy néznek a mindenevőkre, mint egy sorozatgyilkosra."


De ettol nem lehet minden vegant elitelni. Mindenkit vmilyen szinten meg kell ismerni es nem az alapjan kell elitelni hogy hova tartozik.

2022. okt. 11. 21:07
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

#16

De nem csak ők vannak elítélve. Én nem hirdetem, a legtöbb ismerősöm csak pár év után tudja meg kérdésre, hogy nem eszek húst. Ennyi elég, hogy elmebetegnek satöbbinek nevezzenek.

Ennek mi lehet az oka?

2022. okt. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
9%
16. Mondjuk az amit a16. hozzászólásomban írtam. Tehát jön a fejmosás hogy miért esszel húst, tojást, tejterméket? Amikor csak zöldségekkel/magvakkal/gyümölcsökkel is ugyanúgy jóllakhatnál.
2022. okt. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
50%

#20

Mint írtam, semmilyen fejmosás nincs.

Szóval mi az oka?

2022. okt. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%
Akkor pusztán az ettől való félelmükben ítélnek meg negatívan.
2022. okt. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!