Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegán életmód drága? Illetve...

A vegán életmód drága? Illetve ti hogyan szoktatok le a hús ízéről?

Figyelt kérdés

2022. okt. 11. 01:53
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
62%

Én a kiegyensúlyozott étrend mellett vagyok. Amit megkívánok, megeszem. Ha hús, akkor hús, ha zöld, akkor zöld. Nem szeretem ebben a témában sem a kirekesztést, a kizárólagosságot.

Úgy gondolom, hogy ha az evolúció az emberi szervezetet mindenevőnek alkotta meg, akkor ezeket az emésztési funkciókat bizonyára szerencsés dolog karban-/mozgásban tartani. (pl.: szoptatás-mellrák összefüggése, ugyan is itt is kiiktatunk egy funkciót a szervezetünk működéséből, mert az mással helyettesíthető. Így is "üzemel" a test, de ára van.)

Én is úgy olvastam, hogy a vegán életmóddal semmilyen hiánybetegség nem lép fel, mert ami nincs meg esetleg a zöldségekben, azt a szervezet elő tudja állítani magának.

Ugyanakkor figyelemreméltó, hogy az állatvilágban a húsevők ritkán esznek, - naponta/kétnaponta egyszer, - míg a növényevők szinte egész nap legelnek. :)

Nagy szerepét látom a kérdésekre adott válaszoknál a különböző gazdasági ágazatok lobbitevékenységénk. Számtalanszor megvezettek már minket különböző fizetett "objektív" kutatások eredményeivel. Pl.: zsír-cukor, vaj-margarin, ...

Az árakkal kapcsolatban, ha összevetünk egy otthon főzött vegán és húsos étel elkészítési árat, szerintem azonos kcal előállításához talán olcsóbb a hús.

2022. okt. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
28%
Sajnos be kell vallanom magamnak, azért muszáj húst egyek, mert a szervezetem az állati fehérjékből tudja lejobban előállitani az izomzatom. Nem vagyok testépítő, de egyéb okokból figyelem magam, és bizony, talán a nullás vércsoport miatt vagy ki tudja. Egyik nővény fehérjepor sem vált be. Állatit nem fogyasztok, mert az egy napon belül belerohad a tállaló pohárba is.. Egyet tudok tenni, nem eszek "vörös"'húsokat, csak kevés csirkét, és bármennyi halat..
2022. okt. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
14%
Az ember minden evő ne legyél vega
2022. okt. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Sunshinedoll ***** válasza:
93%

Nekem a hús íze sosem hiányzott egyáltalán, szóval sajnos ebben nem tudok segíteni.


Viszont az árról:


Hát figyelj, most nyilván marha drága a zöldség-gyümölcs, de amúgy meg a kenyér is meg minden más is. Szóval szerintem ha nem veszel ilyen feldolgozott hús meg sajtpótló cuccokat meg mondjuk a hummuszt/zöldségkrémeket is magadnak csinálod meg mondjuk az alpro tej helyett is vannak, amik fele annyiba kerülnek, de magadnak is tudsz otthon csinálni, szóval ezeket figyelembe véve szerintem nem drágább egyáltalán, mint egy változatos, hagyományos étrend, sőt.

Én pl. sosem veszek húshelyetesítő dologat vagy pl. vegán sajtot is párhavonta egyszer, mert baromi drága, meg alapvetően nem tartom a félkész, előre cosmagolt kajákat egészségesnek.

Nyilván a hús minőségétől is függ, de azért összességében én úgy tapasztalom, hogy változatos vegán étrenddel olcsóbban jössz ki.

Nyilván lehet baromi drága is, ha pl. sok "vegán" feliratú félkész kaját, majonézt, sajtot, "húsgolyót" szejtánt, vegán sonkát mittudoménmiket veszel. De ezek egyáltalán nem kötelező elemei az étrendnek, max alkalmanként eleinte kipróbálhatod, ha nagyon hiányzik a hús.

2022. okt. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek döntő többsége még a megfelelően összeállított vegyes táplálkozással sincs tisztában, pedig ha összevetünk egy vegán ételpiramist egy sima ételpiramissal, nincs olyan nagy orbitális különbség. Az ételpiramis, illetve a tányér módszer (kör alakban ábrázolt táplálék arányok) egy nagyon egyszerű és könnyű szisztéma, amit nem nehéz követni. Vegyes étrenden, és növényi étrenden is ugyanannyi zöldséget, gyümölcsöt kéne fogyasztani. A fő növényi fehérje források, a hüvelyesek és gabonák, pedig sokkal olcsóbbak mint a hús. Az olajos magvak drágábbak, de abból nem is ajánlanak nagy mennyiséget. B12 vitamint pótolni kell.


Ajánlatos új recepteket megismerni. Nekem kezdetben az erősen fűszeres indiai receptek nagyon sokat segítettek a hús íz hiányán. Hamar, kb. egy hét alatt leszoktam a húsról, de ebben benne volt egy nagyon erős motiváció is. Én nagyon nyitott voltam a vegán receptek megismerésére, és a mai napig kedvenc hobbim kipróbálni valami újat. Én imádom ezeket a dolgokat, a vegán konyhai praktikák a mai napig lenyűgöznek, előtte is szerettem főzni, de növényi étrenden nekem legalábbis sokkal izgalmasabb.


Vegán életmód még annyiban macerás, hogy vegán cipőt nagyon nehéz találni szerintem, illetve Magyarországon még mindig elég szegényes az éttermek kínálata ilyen téren, vegán fogkrémből sincs akkora választék, és ha esetleg gumicukor függő vagy, lehet nehezebben találsz majd vegán gumicokrot, szóval vannak ilyen részei is. Nekem a legkellemetlenebb társaságban étkezni, mivel mindig van pár ember, akik előszeretettel piszkálódnak nyíltan, vagy burkoltan.

2022. okt. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakoznék a #25-höz, nekem is a gumicukor és mások piszkálódása a legnagyobb kellemetlenség. Vegán gumicukor egész jó van a rossmannban, mások előtt meg titkolom a diétámat, így nem olyan rossz.
2022. okt. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
66%
Biztos hogy nem drága.
2022. nov. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!