Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ennek mennyire van így értelme?

Ennek mennyire van így értelme?

Figyelt kérdés
November elején úgy döntöttem, lakto-ovo vegetáriánus leszek. Vagyis mindent eszek amit előtte is, de a húst azt mindent formában mellőzöm. Én menzás vagyok, ertelemszeruen az esetek nagyreszeben valamelyik étel szinte mindig tartalmaz húst (vagy a leves vagy a második) eddig mindig azt csináltam, hogy csak azt vettem el, amiben nincsen hús, a húsos ételt otthagytam. De a vegetarianizmusnak az lenne a lényege, hogy nem adunk ki pénzt a húsért, nem fogyasszuk, ezáltal csökken az igény a hústermékek iránt, kevesebb állatot vágnak le és ezáltal védjük az állatokat. De ugye hiába nem veszem el a húsételeket, attól még ugyanúgy ki van fizetve a menza, és ugyanúgy pénz van kiadva a húsos ételekért is. Számít egyáltalán amit csinálok, hogyha húst adnak nem eszem meg? Vagy mi lesz azokkal a megmaradt ételekkel? Ugyanúgy nem fog változni semmi, mert pénzt adunk ki rá? Ugyanannyit ér az egész, mintha megenném?

2022. nov. 17. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
semennyire
2022. nov. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a hús, amit otthagysz az nyilván már feldolgozott, így ilyen értelme nincsen.

Nyilván ezt otthon érdemes megvalósítani, de törekedni rá így sem rossz.

2022. nov. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

Egyébként én is törekszem erre, de ennek valóban akkor van értelme, ha nagyon sokan össze fogunk.


Másrészt én nem ítélem el a hús fogyasztást, tehát néha szüksége van rá a szervezetnek, de magával a húsipar humantalan, fenntarthatatlan módjával van problémám . Illetve azzal, hogy sokan ezt kb viccnek tekintik. Én is disznóvágásokon nőttem fel, sőt, imádtam az ottani ételeket, de egy idő után tudatosult az a fajta állat kínzás bennem, ami ott folyik. Azóta meg pláne tovább léptem a témában, és valójában a disznók pl nagyon kevésben térnek el a mi érzelmi tudatunktol, tökéletesen tisztában vannak vele mi történik és félnek. Kb egy kutyával egy szinten vannak. A saját kutyád mégse eszed meg, pedig sokan azt is megteszik …


Mikor egy 2 iq pontos oda nyögi, hogy miért akarnak a vegák hús ízű cuccokat enni, nem azért, mert utaljak a hús ízét, hanem mert konkrétan a húst nem akarjak megenni . De biztosan okosabbak :)))


Értelme végülis van, mert te nem veszel részt benne, lelkiismereti kérdés. Igazából ezen múlik. Ha egy állat levagasat=kínzását akarod megakadályozni, azzal nagyon nem tudsz mit kezdeni, de erosited így a kereslet hiányt pl . Kvázi nem vágnak le többet mint ami úgy sem kell. ( de mint mondtam, ehhez sokan kell lenni ).


Most gyakorlatilag egy iskolai menza nem fog egy két emberen elgondolkodni, szóval itt kb mindegy mit eszel, mint mondtam, lelkiismeret. De ha később oda jutsz, hogy magadnak főzöl, már hatásosabb. Ott te veszed meg, te döntöd el. Míg egy menzán kidobják stb, nálad nem fog kukába jutni, főleg, ha meg sem veszed. Én pl próbálom minimalizálni , de valószínű a husrol nem tudok teljesen leszokni . De attól tisztelem az alkatot, aki meghalt azért, hogy én egy jót egyek, és nem poemnodok ilyesmin, pláne nem ertetlenkedek, miért baj ez az egész… az ilyeneket nem tudom hova tenni .

2022. nov. 18. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs tökéletes vegán, és vegetáriánus. Bár azokra a húsmentes ételekre amiket választasz a menzán, nincs ráírva, hogy vegetáriánus menü, valójában te vegetáriánus menüért fizetsz, mivel csak azt eszed. Persze ezzel egy olyan menzát támogatsz, ami állatok legyilkolásából is él. Bocsánat a szóhasználatért.


Ez olyan, hogy bemegyek a Burger Kingbe vegán hamburgert venni, a pénzzel amit otthagyok a vegán hamburgerért, valójában egy húsos ételekkel foglalkozó éttermet támogatok. Vagy bemegyek a spárba bableveshez valót venni, ugyanez a helyzet. Sőt elárulom, hogy ahogy a fejlett országokban nő a vegetáriánus irányzatok követőinek száma, a fejlődő országok viszont egyre több húst fogyasztanak. Ez egy ördögi kör. 5 éve nem fogyasztok húst, de valaki egy fejlődő országban megeszi azt, amit én nem ettem meg. Viszont az eszmét támogatni nagyon fontos, mert az vezet valahová, és növekszik, évről évre egyre nagyobb divat húsmentesen étkezni, és ez a divat, vagy eszme, filozófia, hívjuk akárminek, elér szép lassan minden országba, nekem a legnagyobb döbbenet Kína volt, ahol mostmár baromi nagy tömeget elért a vegán mozgalom, szóval hajrá, nem szabad csüggedni, a világ átalakulóban van. Párom is annak idején azért szavazott nagy bizalmat a vegetáriánus étkezésnek, mert volt egy nagyon közeli vega ismerőse, és látta, hogy él és virul, egészséges, és nagyon finomakat eszik.


Ahogy halad a globális felmelegedés, úgyis kevesebb húst fog tudni megtermelni az emberiség. És ahogy növekszik a félelem az emberekben a felmelegedéssel kapcsolatban, úgy fognak egyre kevesebb húst fogyasztani. Főleg a fiatalok. Értelme pedig hogyne lenne, sőt, sosem volt még ekkora!

2022. nov. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!