Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Azokat a vegánokat kérdezem,...

Azokat a vegánokat kérdezem, akik az állatok jogai miatt lettek azok. Hogy álltok pl. a disznósajthoz?

Figyelt kérdés
Azt hiszem, a boltiban benne van az állatnak sok olyan része, amit alapból lehet meg se ennénk sehogy. Meg ilyen különlegesebb részek. Nyelv, stb. Ezt felháborítónak tartod, hogy mindenét megesszük az állatnak, vagy inkább úgy állsz hozzá, hogy ha már megölték kínkeserves élete után szerencsétlent, legalább felhasználjuk mindenét?

2023. febr. 7. 17:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Nem kéne ipari szinten leölni őket, és akkor nem kéne azon agyalni, hogy mit csináljunk szerencsétlen nyelvével.
2023. febr. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Szóval nem gondolkodsz ilyeneken? Arra terelődik inkább a gondolatod, hogy a probléma gyökerét kellene megszüntetni? Mondjuk ez érthető.
2023. febr. 7. 17:49
 3/17 anonim ***** válasza:
54%

Nem vagyok vegán, de te logikád alapján ha egy embert megölnek, akkor utána akár meg is lehet enni, mert legalább valami haszna legyen szerencsétlennek?


Ha valaki vega/vegán és az állatok életét védi, nem fogyaszt olyasmit, amihez meg kell ölni az adott állatot, az utána sem fogja elfogyasztani a belöle készült élelmiszert, mostmár mindegy alapon.

Az egésznek ugyanis az az eredetil logikája, ha nem vagy kevesebb húst vesznek meg, akkor idövel kevesebb állatot fognak levágni, illetve tartani, mert ha a nyakukon marad egy csomó hús, vagy vágóállat, akkorabból csak veszteségük van. De ez csak akkor müködik, ha a nem fogyasztják el azt az állatot, ami már nem él.

2023. febr. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Én nem vagyon vegán, de meg tudom érteni őket. Most szerintem ha megölnek egy állatot olyan mindegy hogy a combja mellett a nyelvét is felhasználják. Viszont akkor ne vágjanak le csak a nyelvéért.
2023. febr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

3.

Nem teljesen vagyok biztos benne, hogy értem, hogy az első mondatoddal mit akartál mondani.


"te logikád alapján ha egy embert megölnek, akkor utána akár meg is lehet enni, mert legalább valami haszna legyen szerencsétlennek?„


Ha jól értem, ezzel arra akartál reflektálni, hogy a vegánok úgy tekintenek minden élőlényre, mint a saját fajtársaikra? Én nem tudom, hogy ez így van-e.


Én értem, hogy az is a céljuk, hogy ha kevesebb húst vesznek, kevesebbet állatot gyilkolnak le. Gondolom egyébként nem csak ennyi, kb. egyénenként változik, pontosan miért nem csinálják. De ettől még ez egy érdekes kérdésnek tűnt, hogy "ha már büdös valami, hogyan büdösebb?„ alapon.

2023. febr. 7. 18:27
 6/17 anonim ***** válasza:
7%
#1. Ez pont hogy nem az ipari mértékű feldolgozásból ered.
2023. febr. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, ennyi erővel magyarázd el nekik, hogy ha már meghalt az állat, bármit meg lehet enni belőle. Miért pont a disznósajt?
2023. febr. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
Tudom, hogy ha már leölik az állatot, akkor célszerű minden részét felhasználni, hogy ne vesszen kárba és ne kelljen még több állatot megölni, mert csak a legértékesebb részét fogyasztják el. Azonban számomra különösen undorítóak a kevésbé értékes, kevésbé fogyasztható részei az állatnak, úgyhogy nem hatódom meg tőle, hogy azt is felhasználják. Ha rajtam múlna semmilyen állatot nem ölnék meg. Legfeljebb szúnyogot csapok le vagy ilyesmi.
2023. febr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
30%
Hú de szeretem a disznósajtot.
2023. febr. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
47%

A 3-as vagyok, bocs, elég félreérthetö lett az elsö mondatom.

Ezzel csak arra akartam utalni, hogy attól, hogy egy élölény nem él, még jogos "felhasználni" azon a címen, hogy neki már mindegy.

Tehát azt, hogy a késöbbi felhasználás nem semlegesíti egy állat elpusztítását.

Elnézést, ha a hülye fogalmazás miatt nem az jött át, amit akartam.

Nem tudom, a vegánoknak egy szinten van-e az ember és az állat, ezt tölük kellene megkérdezni.

2023. febr. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!