Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi lehet az oka annak ,hogy a...

Mi lehet az oka annak ,hogy a vegák többsége nő, és a férfiak többsége inkább húsimádó?

Figyelt kérdés

2023. márc. 28. 21:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Ez szám szerint ki van mutatva valahol szakmailag? Lehet, hogy igen, nem kételkedem, csak akkor belinkelhetnéd ezt a kutatást.
2023. márc. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

másképp tapasztalod?

lehet. hogy csak az én környezetemben húsimátóak a pasik.

pár vega pasit ismerek, ők a vallásuk miatta azok.

viszont benne vagyok több vega csoportban a fb-on ott is többnyire nők vannak, ezért tettem fel a kérdést.

2023. márc. 28. 22:02
 3/13 A kérdező kommentje:

én általában vega ételeket készítek magamnak,

eddig , minden pasi ,akikkel én találkoztam , azt mondták ,hogy ez csak a köret a hús mellé.

2023. márc. 28. 22:04
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Speciel nálunk csak én vagyok vegán, a feleségem és a lányom nem. Ők is rengeteg zöldséget/gyümölcsöt fogyasztanak, de nem vegánok. Apám vegetáriánus, anyám mindenevő. Öcsém szintén vegetáriánus, nővérem mindenevő. Kollégáim között egy vegán van, ő szintén férfi. Unokabátyám például szintén vegán, és a felesége is. De egyébként minden bizonnyal igazad van, közösségi médiából én is zömében nőnemű vegánokat ismerek, de szerintem messze nem annyira kiemelkedő a nőnemű vegánoknak az aránya, mint amennyire gondolná a sztereotípia. De lehet, hogy én gondolom rosszul, akkor viszont bocsánat a kötözködésért.
2023. márc. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Nincsenek többen a nők, csak többet reklámozzák, mit esznek.
2023. márc. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 NTBS ***** válasza:
20%
Emberi fejlődés. A férfiak vadásztak, a nők gyüjtőgettek.
2023. márc. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Toxic masculinity
2023. márc. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ez valóban így van-e. 5 éve olvasok ebben a témában, sok netes oldal ír arról, hogy a férfiak nem szeretik reklámozni, hogy nem esznek húst, mert van egy sztereotípia, hogy a hús férfias dolog, és nem akarnak férfiatlannak látszani. Párom is ilyen, és nem is akar kérdéseket kapni ezügyben, így általában úgy derül ki a dolog a kollégái körében, hogy megfigyelik, párom mindig húsmentes ételeket választ a munkahelyi étkezéseknél, vagy leesik valakinek aki jobb megfigyelö, vagy soha nem derül ki. Mesélte nekem, hogy ha direkt rákérdez valaki, akkor is csak homályos választ ad elöször, persze a régebbi kollégái már tudják.
2023. márc. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is szimplán arról van szó, hogy több a női influenszer, és több a közösségi médiát aktívan használó nő, mint a férfi. Kevesebb férfi indít vegán YouTube csatornát, kevesebb férfi posztolja Instagram a plant based főételét #mutimiteszel címkével. A férfiak hiába vegánok, attól még nem lépnek be öt különböző vegán Facebook csoportba, és lesznek aktív kommentelők. De szerintem semmi gond azzal, hogy ezt inkább a nők csinálják, ez ilyen, így alakult.
2023. márc. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
15%
Több ok miatt lehet vega valaki, pl. sajnálja az állatokat. A férfiak talán egyrészt kevésbé érzelgősek, másrészt hiányozna az a fehérje. Vegaként normál, de főleg nagyobb mennyiséget (50g+) jóval körülményesebb lenne bevinni. Pl. a sajthoz/tojáshoz elég sok telített zsír is jár, drága, vegánként még nehezebb.
2023. márc. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!