Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Honnan tudod, hogy valaki vegán?

Honnan tudod, hogy valaki vegán?

Figyelt kérdés
2023. máj. 1. 08:07
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
98%
9-es: ha TÉNYLEG ismernél vegánokat, nem állítanál ilyen hülyeségeket! A LEGTÖBB vegánnak semmivel sem sápadtabb vagy élettelenebb az arca, mint bárki másnak.
2023. máj. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
19%
Sápadt, sovány, beesett az arca, üres a tekintete, görnyedt a testtartása.
2023. máj. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
78%

A-típus:


- Bocs, vegán vagyok, tudnál nekem esetleg ezt vagy azt készíteni, vagy hozzak magammal saját ételt?

- Nem, persze, megoldom, semmi baj.


B-típus - aki gyilkosozik rám, mindenvőre (igen, előfordult vendégségben - megmondtam neki, hogy akkor MOST feláll szépen és hazamegy.)

2023. máj. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 kriszpo ***** válasza:
100%

Az utcán: sehonnan.

Külsőről: sehonnan.

Étkezéskor: csak zöldséget, gyümölcsöt, magokat eszik.

Beszélgetéskor: ha elmondja.

Gyakori kérdéseken: ha leírja :)


Ez a mindenevő kontra vegetáriánus kontra vegán mindig előjön. Megy a vita. Mindenkinek igaza van... Mindenkinek megvan a maga véleménye.

Én most az enyém nem írom le, mert nem értenétek vagy ha értenétek nem fogadnátok el, úgy meg nincs értelme leírni. (Bár sok mindent meg tudnék cáfolni)

2023. máj. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
88%

Idén lesz 7 éve, hogy vegán vagyok, de szerintem még mindig van sok ismerősöm, aki nem tudja rólam. A legtöbb ismerősömmel még sose ettem együtt. Magamtól minek hozzam fel a témát? Persze bárkinek elmondom, aki kérdezi. Ha felmerül, gyakran megkérdezik, hogy miért? Azt szoktam mondani, hogy "sajnálom az állatokat". Ennyi. Nem ragozom túl. Általában nem is kérdeznek többet róla és én nem is mondok többet. Persze ha valaki ennél jobban kíváncsi a dologra, szívesen beszélgetek erről. Szóval ha kíváncsi vagy, kérdezz rá nyugodtan, nem is értem, hogy miért nem tetted eddig?


Én még nem láttam olyan vegánt, aki nem merte volna elmondani, hogy az. Vagy attól félsz, hogy megpróbál meggyőzni? Sajnos van rá esély, hogy elkezdi mondani, hogy ez miért jó, és ez neked húsevőként kellemetlen lesz, hát ez ilyen. Erre készülj fel, pl. annyival, hogy neked semmi bajod az ő vegánságával, csak ne erőltessék rád, vagy valami ilyesmi. El lehet ezt mondani teljesen kulturáltan, nem lesz ebből semmi konfliktus.

2023. máj. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Vegán vagyok 23 éve. Ha valaki nem régi barátom, nem tudja rólam. Ha együtt eszünk, lehet, hogy kiderül, nem titkolom.
2023. máj. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Aki azt írta, hogy a vegánok sápadtabbak, görnyedtek stb., itt az egyik kedvenc vegán sportolóm, nem tűnik fehérjehiányosnak, ugye? :-)

[link]

2023. máj. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
17%

15: "Magamtól minek hozzam fel a témát?"


Én sem szeretem azt, amikor valaki erőltetni (bár tényleg nincs sok ilyen ahhoz képest, hogy a mindenevők milyen energiával tudnak letámadni valakit) a témát, és úgy beszél róla hogy nincs befogadó fül a helységben, de a veganizmus ugye egy állatjogi mozgalom, tehát ha nem teszel semmit azért, hogy terjeszd, akkor nem teljesen vagy vegán. (Hülyén hangzik, és persze a cél nem az hogy az legyél, csak tegyél meg mindent az állatok kihasználása ellen). És persze ezt is csak az állatok miatt írom, mert attól hogy te nem veszel semmi állatit, azért jó szétszórni a mozgalom magjait.

2023. máj. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 kriszpo ***** válasza:
51%
15: A válaszod kinek szántad?
2023. máj. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

18: Bár nem vagyok meggyőződve róla, hogy így többet érek el, de az én viszonylagos passzivitásom a vegán értékrend terjesztésében nem véletlen. Számomra rettentően visszataszító, amikor valaki úgy próbál meggyőzni valakit a saját igazáról, hogy a másik nem érdeklődik ez iránt. Én megadom a lehetőséget arra, hogy erről beszéljek bárkivel. Sőt, azzal, hogy nem nyomulok, csak annyit mondok, hogy "sajnálom az állatokat" szerintem sok esetben nagyobb hatást érek el, mintha kérdés nélkül ecsetelném, hogy mi folyik a tejiparban.


19: A kérdezőnek. Az az érzésem volt, hogy nem meri valakitől megkérdezni, hogy vegán e?

2023. máj. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!