Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan tudnám lelkileg rávenni...

Hogyan tudnám lelkileg rávenni magam, hogy visszatérjek a mindenevő étrendre?

Figyelt kérdés

Az idei lesz már a hatodik évem, hogy vegetáriánus vagyok. Nem épp egy klasszikus indok vezérelt, amikor átálltam, inkább a "különcködés", meg a felsőbbrendűségérzet. Egyrészt idegesített, hogy körülöttem mindenki húst is tartalmazó ételt fogyaszt, másrészt a prolik "érvei" arra sarkalltak, hogy ne tartozzak többet ehhez a csoporthoz. Tudjátok: "az ősember fogazata is arról árulkodik, az ember mindenevő", "de hát hogy eszel így gyrost, miután a La Fiesta-Kobra energiaital kombótól széthánytad magad a Blahán!?", "Az igazi férfi nem bírja hús nélkül" stb.


Időközben, miközben vegetáriánus módon táplálkoztam, rájöttem, milyen egyoldalú módon táplálkoztam korábban. A szokásos, vegán körökben népszerű alapanyagokon (pl. szejtán, jackfruit, padlizsán, gomba etc.) túl - receptek után kutatva vagy az éttermi kínálatot böngészve - egy csomó olyan húsos ételt is megismertem, amibe korábban bele se gondoltam, hogy léteznek.


Ma már szívesen visszaváltanék, mert úgy érzem, kiegyensúlyozott, változatos, élvezetes és nem utolsósorban egészséges, húst is tartalmazó étrendet tudnék megvalósítani, belsőségek, a disznó lehetetlen testrészei, rántott hús és hasonló moslékok nélkül.


Viszont az anno váltásra sarkalló kettes szempontom továbbra is megvan; valahányszor alaposabban elkezdem tervezni a húsos étrendet, valahogy mindig belebotlok ezekbe a kőkorszakban ragadt idiótákra. Legutóbb például egy ostoba, sokadjára riposztolt Tibi atya "mém" alatt futottam bele ilyen "véleményekbe".


Hogyan függetleníthetném magam ezektől az emberektől és az ostobaságaiktól?


dec. 11. 14:56
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek, az exemplifikatív felsorolásom után semmi értelme, funkciója az "etc." kifejezésnek, mivel a "pl." szócskából már egyértelmű mindenkinek, hogy példálózás következik, a teljes tartalom pedig bővebb a felsoroltnál, bocsánat még egyszer.
dec. 11. 15:00
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Szard le mások véleményét. (És a saját véleményedet se hangoztasd, hogy pl. a belsőségek moslékok, mert ezzel te is ugyanolyan proli vagy, mint akikre panaszkodsz.)
dec. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

"Nem épp egy klasszikus indok vezérelt, amikor átálltam, inkább a "különcködés", meg a felsőbbrendűségérzet."


Ezt nem befolyásolhatod azzal, hogy mit eszel, érted?! Ugyanúgy leidiótázol, leminősítesz mindenkit, aki nem olyan mint te. Még egy nyamvadt mémen és annak hozzászólásain is felhúzod magad. Vagy túl nagy az egód, vagy csak szereted játszani az eszed. Ez az, amin változtatni kéne, nem az étrended.

dec. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#3 "Ugyanúgy leidiótázol, leminősítesz mindenkit, aki nem olyan mint te"


Ez nagy tévedés, csak azokat "minősítem le", akik szellemileg arra rászolgáltak 😉 Abban talán egyetértünk, hogy az idézőjelbe tett, gyakorlatilag minden cikk alatti kommentfolyamban megjelenő mondatok szerzői nem a Harvardon oktatnak. Ahogy az is tény, hogy a húsok (illetve természetesen a húsmentes élelmiszerek) között rengeteg az olyan, amivel az ember a kutyáját nem kínozná. Ettől még tisztelem az ilyeneket fogyasztó embereket, de hadd ne zengjünk már ódákat a Penny parizerjéről meg a sertés körméről.


Ugyanígy nem minősítem le azokat sem, akik velem ellentétben balkezesek, NFL-t néznek stb.

dec. 11. 16:04
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Nálam az vált be (bennem is vannak/voltak hasonló késztetések) az élet minden területén, hogy az érdekel, hogy én mitől érzem jól, jobban magam.

Nem hasonlítgatom össze magamat a többi emberrel semmilyen téren. Szeretek én is különc lenni, másképp gondolkodni, de csak addig a szintig, amíg ezzel nem építek magamnak korlátot, akadályt.


Példa: ha jól esik egy sör, meg fogom inni, nem fogok csak azért nem sörözni, mert egy csomó elhájasodott zülledéknek minden este elszisszen a kezében néhány. Mert ha kívánnám a sört és csak azért nem innám, mert a célközönség egy részével nem tudok azonosulni, akkor magamnak építenék akadálypályát. No innentől nem hasznos a különcség. Ugyanakkor ha nem akarok dohányozni, mert rühellem a szagát (meg azt a manírt, amit a bagósok leművelnek) akkor nyilván megfelelésből nem fogom magam rászoktatni.


A lényeg az, hogy autonóm módon járjuk a saját utunkat. A különcség nem cél, csak eszköz az autonómiához. A szervezetedet pedig lassanként tudnád visszaszoktatni. Eleinte néha egy halétel vagy baromfi, aztán amikor már totál jól esik, lehet nehezíteni egy marha vagy sertés étellel is. De nem kell napi húsevővé válni.

dec. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
11%

Az ember mindenevő, nem véletlen, hogy a fogaink is ehhez alkalmazkodtak.

Ez az egész vegaság vegetáriánusság csak a modern kor egyik mellékterméke amikor az ember már nem tud miben problémát találni.

Szerinted régebben az emberek ráértek azzal foglalkozni, hogy jajj szegény boci, dehogyis, örültek ha volt mit enni. Vagy szerinted Afrikában az emberek ezen fognak aggódni és magokkal tömik majd magukat? A világ jelentős részén éhezés van, miközben te és a hozzád hasonlók meg azon aggódnak, hogy melyik bioterméket vegyék meg, hogy kielégítsék a sznob kisvilágukat.

Hazudhatsz magadnak, hogy ez nem így van de az egészséges táplálkozáshoz nélkülözhetetlen a hús.

Sajnos a családunkban az egyikünknek volt egy barátnője, de ő a végletek végletje volt. Nem evett meg semmilyen tej terméket, tojásból sütött sütiket, húsos dolgok meg nála eleve kizártak voltak. Az embernek nincsen türelme ahhoz egy külön személy kényes etetését finanszírozza csakis azért mert ő meg van győződve arról, hogy az állati eredetű ételek rosszak. Nem lehetett vele sehova sem elmenni, beülni valahova mert kényeskedett. Jópárszor eljátszotta ezt, aztán egyszer megmondtam neki ha nem eszik rendes ételt akkor húzzon ki a rétre és zabáljon füvet.

dec. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

alap nálam az ilyen mėmek oldalak stb tiltva vanak azok akik ilyen marhasågokat osztanak meg szintėn tiltva lesznek/vanak.

ėn is szoktam különcködni,bizonyos dolgokban ,ritkán eszek hust de nem vagyok vegetáriános .

dec. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha te felnőtt férfi létedre mémek és kommentek, beszólások alapján választasz életvitelt magadnak...

Engem maximálisan nem érdekel, más mit gondol arról, hogy mit, mikor, mennyit eszem.

dec. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%
Egyszerű. Megfogod, és megeszed. És pont.
dec. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindenhez ideológiát gyártani. Főleg nem a mémek és kommentek alapján. És a megoldás nem az, hogy nem eszel húst, hanem az, hogy nem olvasol ilyeneket! Érted?
dec. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!