Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan tudnám lelkileg rávenni...

Hogyan tudnám lelkileg rávenni magam, hogy visszatérjek a mindenevő étrendre?

Figyelt kérdés

Az idei lesz már a hatodik évem, hogy vegetáriánus vagyok. Nem épp egy klasszikus indok vezérelt, amikor átálltam, inkább a "különcködés", meg a felsőbbrendűségérzet. Egyrészt idegesített, hogy körülöttem mindenki húst is tartalmazó ételt fogyaszt, másrészt a prolik "érvei" arra sarkalltak, hogy ne tartozzak többet ehhez a csoporthoz. Tudjátok: "az ősember fogazata is arról árulkodik, az ember mindenevő", "de hát hogy eszel így gyrost, miután a La Fiesta-Kobra energiaital kombótól széthánytad magad a Blahán!?", "Az igazi férfi nem bírja hús nélkül" stb.


Időközben, miközben vegetáriánus módon táplálkoztam, rájöttem, milyen egyoldalú módon táplálkoztam korábban. A szokásos, vegán körökben népszerű alapanyagokon (pl. szejtán, jackfruit, padlizsán, gomba etc.) túl - receptek után kutatva vagy az éttermi kínálatot böngészve - egy csomó olyan húsos ételt is megismertem, amibe korábban bele se gondoltam, hogy léteznek.


Ma már szívesen visszaváltanék, mert úgy érzem, kiegyensúlyozott, változatos, élvezetes és nem utolsósorban egészséges, húst is tartalmazó étrendet tudnék megvalósítani, belsőségek, a disznó lehetetlen testrészei, rántott hús és hasonló moslékok nélkül.


Viszont az anno váltásra sarkalló kettes szempontom továbbra is megvan; valahányszor alaposabban elkezdem tervezni a húsos étrendet, valahogy mindig belebotlok ezekbe a kőkorszakban ragadt idiótákra. Legutóbb például egy ostoba, sokadjára riposztolt Tibi atya "mém" alatt futottam bele ilyen "véleményekbe".


Hogyan függetleníthetném magam ezektől az emberektől és az ostobaságaiktól?


dec. 11. 14:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom feltűnt-e, de TE vagy rhadt felsőbbrendű, lenézel mindenki mást, aki húst eszik, különcködsz, mert azt hiszed, azáltal "kitűnsz" a tömegből.


A francokat tűnsz ki, ugyanolyan kis senki maradsz, viszont nyugi: senki nem szeret barátkozni a hozzád hasonló komplexusos egoista majmokkal.

dec. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
#11 😂😂😂
dec. 12. 16:16
 13/13 anonim ***** válasza:
67%

6: Ez így durva és nem empatikus viselkedés! Egyrészről saját joga így dönteni, másrészről vannak rá specializálódott helyek, harmadrészről tudtad nagyon jól és közös megbeszélt terv helyett nem kell őt "kényszeríteni" másik helyre!

Én nem vagyok konkrétan "vegetás", de válogatós flexitáriánus vagyok és kevés húsfélét eszek. Étteremben konkrétan nem nagyon van olyan hús, amit ennék. Kivétel spagetti és ha valahol véletlenül volna például rakott kel. Tehát például levessel, rántott sajttal, spagettivel kell helyet keresni. Akik szeretnek engem, azok ezt tiszteletben tartják és úgy terveznek velem. Egyébként eléggé egészségesen élek amúgy és minden üdüléskor több jó helyet is találok mindenki számára. Persze én nem vegán vagyok, de hasonló empátia kell másoktól.


35/F

dec. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!