Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen étrendet követsz?

Milyen étrendet követsz?

Figyelt kérdés

2023. jan. 8. 12:47
A kérdező szavazást indított:
Mindenevő (hús, tej, méz, növényi táplálék.. minden)
Vegetáriánus (húst nem eszel, de tejet, mézet, tojást igen)
Vegán (semmilyen állati eredetű táplálékot nem fogyasztasz, tehát pl. tejet sem)
Halevő (húsok közül csak a tenger gyümölcseit fogyasztod, tehát pl. csirkét nem eszel, de harcsát igen)
Speciális (egyik fentebb leírt étrendet sem követed, pl. majdnem vegán vagy, de eszel mézet)
78 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Én próbálok leszokni a húsról

Disznót nem eszek és semmilyen különleges húst nem is ennék meg soha

Mostanság a csirkét sem eszem

Szalámit is ha eszek csak csirke

Májkrémet is szoktam de azon kívül semmi hús

Pl csirkepörköltből is kiszedem a húst :)

2023. jan. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%
3 hónapja vegetáriánus 😄
2023. jan. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
Én csak tejterméket nem eszem és azt is azért, mert nem bírja a gyomrom (speciálisra szavaztam).
2023. jan. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Én kezdetként most a vöröshúsokról és a tejről próbálok leszokni, egyrészt a saját egészségem, másrészt a nagyüzemi állattartás kegyetlensége miatt. Annyira nem nehéz egyébként, a szárnyashúst egyelőre még engedem magamnak, a tejet meg teljes mértékben pótolja a kesudiótej és a mandulatej. Nem is hiányzik a tehéntej, annyira finomak.
2023. jan. 8. 12:58
 5/22 Metionin ***** válasza:
90%
Laktózmenteset.
2023. jan. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Flexitáriánus talán. Leginkább halat, tenger gyümölcseit eszem, de havonta egyszer-kétszer egy steaket is, meg szeretem a májpástétomokat, meg a feketeerdei sonkát. Tojást, mézet, lisztet, cukrot, feldolgozott élelmiszert nem fogyasztok, tejtermékeket, sok zöldséget, gyümölcsöt, magvakat meg igen.
2023. jan. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%
2 évig vegán voltam az életem minden területén, 3 éve vegetáriánus vagyok, de ruházkodásban, szépségápolási termékekben, stb, továbbra is veszem a vegán+CF termékeket.
2023. jan. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Törekszem a húsmentes étkezésre. Halat és tenger gyümölcseit eszek.

Arra nem jöttem rá, hogy tudok jól izmot építeni hús nélkül, ràadàsul a vega fehérjeporok az mellett, hogy én nem sokat érek velük túlzottan megterhelik a vesét is, így felejtősek számomra...

2023. jan. 9. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 zoltandudas ***** válasza:
17%
Elmegyek a Tescoba, veszek egy csomag lencsét főzeléknek, és a tegnapi maradék sertéspörkölttel fogyasztom.
2023. jan. 9. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%

Glutén- és laktózmentes intolerancia miatt.


Vegán voltam 10 éven át étkezési zavar miatt (aztán 35 kilósan majdnem meghaltam); a gyógyulásomban az elsők között volt visszavezetni a húst.

2023. jan. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!