Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szilveszterre mit lehet adni...

Szilveszterre mit lehet adni enni egy vegánnak?

Figyelt kérdés

Tesómat és a barátnőjét meghívtam szilveszterre. Szívem szerint visszamondanám, de már nincs pofám.

Karácsonyra anyuékhoz jött. Úgy tudtuk hogy vegetáriánus ezért anyu csinált neki rántott sajtot. Na azt nem ette, mert ő vegán. Még a krumplipüréből sem evett, mert tej meg vaj volt benne. Konkrétan savanyított céklát evett a karácsonyi vacsorán. Rettentő kellemetlen volt.

És most meg jön szilveszterre, ahol korhely leves, virsli, francia saláta, töltött dagadó stb. Jó, van céklám, de nem szeretnék megint ilyen kínos estét.


dec. 27. 18:43
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
82%
Nem irigylem szegény csajt, hogy ilyen kedvesség és jóindulat várja a leendő családjában.
dec. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
33%

Lencse főzelék, vegán virsli. Legalább alkalomhoz illő..

A karácsonyi töltött káposztát meg halászlét macerásabb lett volna kiváltani.

dec. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:
Mint írtam, nálunk a lencsefőzelék nem vegán. Erre a virslire rákérdezek, hogy egyáltalán megeszi-e ezt a borsópépes fajtát. Az lenne a legjobb, ha hozna magával valamit, amit megeszik. De mondjuk chips, ilyesmi lesz, azt is ehet.
dec. 28. 00:33
 24/48 A kérdező kommentje:
21, nem lesz ő családtag. Pont ezt beszéltük anyuval, hogy tesómmal biztos nem lesz neki hosszú ez a kapcsolat. Most a vegánságtól függetlenül sem illenek össze. De tény, hogy a család nem örülne neki, bár más választásunk nincs, mint elfogadni. Az biztos hogy ha tudom, hogy ilyen macerás csaj, én nem hívtam volna meg. Anyu meg főleg nem.
dec. 28. 00:36
 25/48 anonim ***** válasza:
96%

Csinálj lencsesalátát, például valami ilyesmit:

https://www.youtube.com/watch?v=NcYxi2p5wEI


Esetleg valami kenyér- vagy lepényszerűség, mindenféle mártogatóssal(padlizsánkrém, lencsekrém, hummusz), zöldségekkel, olívabogyóval

dec. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
85%

#25 vagyok

nyilván a mézet, tojást a linkelt receptből hagyd ki, esetleg helyettesítsd valami mással

dec. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a legegyszerűbb, hogy megkérdezed tőle mit készíthetsz neki amit megeszik. Vagy legalább tesódtól.
dec. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
94%

A vegán étrend NEM atomfizika, NEM KELL semmi extra dolgot venni (a legtöbben utálják a mühúsokat, müvirsliket és hasonlókat) egyszerüen CSAK növényeket kell felhasználni és ennyi!

Amit már írtak, a sütöben sült zöldségek semmi extrát nem igényelnek, csak NÖVÉNYI olajjal kell készíteni, nem zsírral/vajjal.

Másrészt gombát, padlizsán - meg lehet tölteni lecsóval, természetesen zsír, kolbász, szalonna, tojás nélkül és sütöben átsütni.

Minden hagyományos körítés - sült krumpli, krumplipüré, rizs, tészta megfelel, ha nem használsz zsírt, vajat, hanem olajat, illetve ha akrumplit fritteled, akkor az olajban elötte se legyen húsféle sütve (nem csak most, hanem pár napja sem), ennyire egyszerü.

"csalni" nem jó ötlet, mert akik nem esznek állati termékeket, a legtöbben allergiásan reagálnak ezekre, hidd el, nem nagy buli utána kórházban kötni ki, mert valaki szerint "azt a kicsit nem lehet észrevenni"!

dec. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
96%
Grillezett tofu fűszeres párolt zöltésgekkel.Lidlben lehet kapni 3 féle ízesítésűt is.Én a füstöltet szeretem,pedig ne vagyok vega/vegán.
dec. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
90%
A nemakarásnak úgyis nyögés a vége. Így előadod magad, mint most itt és hidd el nem akar majd többet menni. Ráadásul tök igaza lesz. Mondom ezt húsevőként.
dec. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!