Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi értelme van vegetáriánusnak...

Mi értelme van vegetáriánusnak lenni? Miért az néhány ember?

Figyelt kérdés
2011. febr. 1. 17:30
1 2 3 4
 21/32 anonim válasza:
56%

Egyszerűen csak nézzétek meg az Earthlings című filmet! Itt a link is hozzá: [link]

A cím magyarul: Földlakók


Ez a film az állatokkal való kegyetlenséget, a vágóhidak rettenetes működtetését mutatja be!


Kérek mindenkit szakítson rá egy kis időt megnézni! Még ha nem is végig, kezdjen bele!

2011. febr. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 TKI Ibolya ***** válasza:
24%

Semmi bajom a vegákkal de ez az állat vádelem tényleg röhejes! Ugyan már gyerekek!A kedvencem nem eszem olyat aminek arca van és hogy a hús élettelen dolog.Mert ugye a zöldséget ha letéped a gyökeréről nem lesz halott?!Sőt a zöldség és a gyümölcs azonnal elkezd fonnyadni,aszalódni tehát lebomlani.Ja és a hal annak nincs arca vagy az nem halott ha kihorgásszák és lefejezik? Egyen mindenki amit akar de ne legyek már attól állatkínzó, meg primitív mert szeretem a rántott húst.Hány milliárd állat kínzó él ezek szerint a földön?!Egyébként a vegák mit csinálnának a disznókkal és a tyúkokkal ha nem enné senki meg őket,mert ugye ezek nem ölebek házi kedvencek.

De érdekes volna ha a kőművesnek vagy más nehéz fizikai munkát végző embernek nem adnánk húst.

Én nem szólok bele hogy ki mit eszik hát más se ítéljen meg engem ezek szerint.

Mindenkinek jó étvágyat ahhoz amit szeret!

2011. febr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Mert attól, hogy több milliárd állatkínzó van a földön, már rögtön tilos védeni őket? Eszméletlenül logikus érv, mondhatom. Elárulom neked, hogy állatvédők nékül már pl. a bálnák és a delfinek is rég kipusztultak volna, de valószínűleg sok más állat is. Lehet, hogy ez téged nem érdekel, de szerintem pl. jobb lenne minél több és változatosabb részét megőrizni a bolygónak, ahol élünk. Lehet, hogy téged idegesít, hogy van, akit zavar az állatkínzás, mást meg te idegesítesz. És attól, hogy te nem "ítélsz meg", csak utálkozol, sajnos nem leszel jobb, se különb. Ki kell ábrándítsalak: senki sem azért ítél meg, hogy húst eszel, hanem azért, ahogy vélekedsz erről.

Egyébként ha nem enne senki húst, feltehetőleg a tehenet, kecskét, stb. tejet adó állatokat továbbra is tartanák a tejéért, a birkát gyapjáért, a tyúkot a tojásáért. A disznók valószínűleg kihalnának, egy részük visszavadulna vagy kis létszámban léteznének, ami épp elég lenne a kihalás megelőzésére. De én ezt annyira nem látom tragikusnak, hiszen eleve mi háziasítottuk őket, a vadon élő válfajaiknak semmi problémájuk. És még mindig jobban járnának, mint ebben a mészár-nyomortenyészetben.

A húsevés nélküli fizikai munkáról: teljességgel lehetséges, ugyanis nem hogy a tejtermékekkel és a tojással kiegészített étrendben, de a növényekben is megtalálható az összes esszenciális aminósav (a fehérjéket felépítő elemek). Ha szeretnéd listát is mellékelek róla. Az egyetlen oka, hogy nem látunk vega fizikai munkásokat az, hogy bizony a fizikai munka kötődik egy bizonyos értelmi színvonalhoz, a legtöbb vegetáriánusnál pedig maga az a tény, hogy felismeri ezt a problémát, amiben élünk, túlmutat ezen. Hozzáteszem vega testépítők vannak szép számmal, ez is bizonyítja, hogy lehetséges a dolog. Még VEGÁN testépítők is vannak :)

2011. febr. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 TKI Ibolya ***** válasza:
64%

Tehát ha eszem húst bunkó vagyok ha nem akkor intelligens? Jó majd közöld ezt a húst fogyasztó Nobel-díjasokkal vagy az egyetemet végzet parasztokkal akik húst esznek.Nem az állat védelmet tartom röhejesnek hanem azt hogy ezzel magyarázza valaki a vegaságát.Még mindig nem kaptam választ a halakra!Ők nem állatok?

Egyébként a testépítésnek köze nincs a nehéz fizikai munkához amit napi 12-14 órában végeznek.Szerintem egy vödör homokot nem tudnál felemelni vega életmód mellett.

Olvastam hogy az olimpikonok pl.: a női evezősök minden nap esznek húst mert kell az izom fejlődéshez és a teljesítményhez.Micsoda pofátlanság,hogy nem állatvédők ezek szerint.Szerinted!

Én is ellene vagyok a felesleges mészárlásnak és elítélek minden olyan embert aki állatokat kínoz és nem teremti meg számukra a megfelelő élet körülményeket.Ezért nincs például kutyám a panelben,mert szerintem ez is az állatkínzás egyik formája.

Utolsó kérdéseim:akkor te ugye nem használsz bőr cipőt sem?Hiszen az is leölt állatok bőréből készült!

És ugye a megkínzott és elhagyott valamint lelki terror alatt tartott gyermekekért is ennyire harcolsz?

2011. febr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim válasza:
66%
Én régen sem nagyon szerettem a húst kivéve a csirkemellet imádtam, az egyetlen amit bármikor megettem DE! Nem rég a nagyszüleimnél töltöttem pár hetet, és ők vettek kiscsirkéket anno. Most elutaztak "nyaralni" szóval mondta nagymamám hogy levágják őket miután elmentem Tőlük. Szombaton elmentem barátokkal és este nyugodtan mentem vissza hozzájuk. Reggel amikor felkeltem és kimentem a konyhába, nagyon sok máj, héjatlan tojás és mi egymás. Beszélgettünk nagyimmal evvel kapcsolatban, és egyszercsak megállt bennem az ütő: "várjunk csak..." basszus ezek a mi kis csirkéink!!! Na azóta nem eszem meg semmilyeen húst. És nem csak azért, mert sajnáltam őket (pedig nagyon!Szerintem kifejezetten okos csirkék voltak!:() hanem, mert egyszerűen el fog az undor ha húst látok..vagy csak a szagát érzem.
2011. márc. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Mellesleg sehol sem állítottam,hogy bunkó lenne, aki nem állatvédő, épp ellenkezőleg - te forgatod ki a soraimat. Az egyetlen dolog amire reagáltam az az, hogy nem kellene ok nélkül utálni őket.

És igen, nem hordok bőr cipőt sem.

Amúgy azt sem mondtam, hogy állatvédő lennék - nem szoktam adakozni a dolog érdekében, nincs is miből, csupán ha megtehetem, hogy nem eszek húst és nem hordok bőr cuccokat, nem használok állatokon tesztelt kozmetikai szereket, stb., akkor megteszem. Nem értem, ez miért fáj valakinek.

És nem, nem harcolok a lelki terror alatt tartott gyermekekért, sem a hajléktalanok jobb körülményeiért, sem az éhező afrikaiakért, sem a diktatúra alatt élőkért, se semmi. Ezeknek a példáknak konkrétan semmi köze az életmódomhoz - egy szóval sem állítottam, hogy szent lennék, és minden rossz ellen tenni akarok a világban. Ezek ellen nem is tehetnék ilyen egyszerűen, az életmódommal.

2011. márc. 3. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
A halakra meg ne is várj választ, mert a vegák nem esznek halat...(azt hiszem, de nem ismerek az alfajait vegetáriánusságnak)
2011. márc. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 shisa válasza:

az hülyeség hogy a hús egészségtelen és a test nem tudja feldolgozni!A mai ember test kb. 100000 éve alakult ki,

és akkoriban az ember főként vadászott és gyűjtögetett-->

erre állt be és ez mára még nem változott meg.Tehát a hús és a zöldségek fontos részei az étrendnek.Ami késebb alakult ki, gondolok a gabona termesztésre, az nem teljesen jó a testnek, mert nem erre állt be a szervezet.

Tehát a nem állati fehérjéket és a gabona alapú ételeket csak nehezen tudja lebontani.

Félreértések elkerülése végett, én nem ítélem el a vegákat(kíméljetek a pontos nevektől,nekem ebbe a szóba az összes fajta vegetárizmus bele fér),de nem értek velük eggyütt. Igazuk van abban hogy nem tömeges kéne tömegesen állatot tartani, de ezért nem kéne lemondani.

Fennebb a paleolit étkezésről írtam, ha valaki utána szeretne nézni.

2013. jún. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 shisa válasza:

még ideírnám, hogy nem értem hogy miért undorító ha levágnak egy állatot.Már évezredek óta így él az ember (mellesleg keresztényeknek írnám hogy a biblia szerint isten az ember rendelkezésére bocsáitotta világot hogy azon gazdálkodjon

és kihasználja a föld adottságait).Az én nagyszüleim is sokszor vágtak disznót és egyéb baromfit.

Magyarországon volt egy erős tanyarendszer amit a kommunisták szétvertek, ezért fogy a népesség vidéken és ezért van csak a nagyüzemeknek esélyük a profitra.

2013. jún. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
0%
ÉSZHIÁNYOS VEGÁK, FIGYELEM!!! Szóval, a vegetáriánusok nem esznek húst, helyette ilyen húspótléknak nevezett dolgot esznek ami kb.: szarok egyet és egyed VEGA. A hús kell a test fejlődéséhez, legfőkébb a fehérje, hogy az izomzatot, és a megfelelő erőt biztosítsa. Valamelyik kommentben azt láttam, hogy valami IQ hiányos pára azt írta, hogy egészségesebb, na már most erről az a véleményem amit az előbb leírtam. Valóban kell gyümölcsöt, zöldséget, gabonát fogyasztani, de a hústól leszel erős és fitt. Itt egy finom étel amiben növény és hús is egyaránt van: Natúr szelet, amire ütsz 2 tükör tojást, köretnek rizs és sültkrumpli, vagy esetleg ilyen brokkolis cucc. Elképesztően finom, és egészséges, Ja, és visszatérve arra, hogy büdös a hús meg ilyesmi, erre csak annyit tudok mondani: Hogyha jóminőségű és friss a hús + jó a ,,szakács" aki megcsinálja akkor nincsneki szaga és utóíze, hanem finom és ízletes. A sok finnyás nem eszi a spenótot pedig azis finom egykis rántott szelettel. Vegának lenni csak egy tökéletes agymosás: Ne egyél húst(ne legyél egészséges)és halj meg! MIÉRT?? Mert sokan vagyunk a világon, egyre többen és nehéz fenntartani az embereket élelemmel. TEHÁT VEGÁNAK LENNI SEMMI ÉRTELME!!!
2014. jún. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!