Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánus háziorvos van...

Vegetáriánus háziorvos van Szegeden?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 4. 21:32
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
30%

23:28-as vagyok


Ha még a tojás is lemegy nem lesz gond. Tejtermékekben is sok olyan dolog van ami növényekben nincs, de tojás az igazi hiszen abból egy élőszervezet nő ki.


Utolsónak:

Egyes vélemények szerint a vegetáriánus szó a vegetablis, azaz a növényi szóból származik, más vélekedések alapján pedig a latin vegetare szóból ered, amely éledést, feléledést jelent.


Az igazi elborult elme, se tésztát (csak drum tésztát), se kenyeret (csak kovászosat), se más péksütit, sőt ha kicsit tovább megyünk akkor műtrágyával nevelt növényeket fogyaszt csak hiszen van ahol még igazi állati eredetű trágyával javítják a talajt, és az hát ugye állati eredetű. Szval csak műtrágyával nevelt növényt fogyaszt.

2011. ápr. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Igen, és ez hogy jön ahhoz, amit én mondtam? Mivel nekem szántad.
2011. ápr. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
0%

tisztán vega vagy, se tojás, se sajt?

akkor igaza van az orvosodnak és ne vállalj babát, mert tuti lesz valami fejlődési rendellenessége

2011. ápr. 5. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
31%
Gondolom a gyerekednek se fogsz húst adni... idejekorán rászoktatod, hogy az méreg, és majd eheti szóját női hormonokkal... :((((((((((
2011. ápr. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Az gondolom nem jutott el az agyadig, kedves utolsó, hogy az állatok is ugyanazt a női hormonos szóját eszik, így te is!

Mellesleg én vega vagyok, és utálom magát a szóját.

Aki meg azt mondta, hogy hús nélkül nem visz be a kérdező vitaminokat, ásványi anyagokat, azt egész biztosan meghúzták bioszból már általános elsőben...

2011. ápr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Elvből nem vásárolok futószalagon termelt állatokat. Ha eszem, akkor csakis farmon tartott jöhet szóba. Remélem az megúszta a szóját.
2011. ápr. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
72%
Tankönyvből tanult badarság:DDD Ezen behalok...tudod ezt hívják orvostudománynak. Azért marha sok ember életét mentette meg, szerintem több tiszteletet érdemel a dolog. Pláne úgy, hogy nem értesz hozzá.
2011. ápr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
a hús esszenciális aminosavakat tartalmaz és ásványi anyagot. nem azonosak a vitaminnal, de nem probléma. előző oldalon válaszoltam, abban is kérdeztem, h fogyaszt-e bármilyen állatból származó dolgot, mint tojás, tej stb. na mindegy is, megyek vissza badarságokat tanulni az orvosira... aki nem hagyja, azon nem lehet segíteni, az orvosod nyilván egy barom, aki a piacon vette a diplomáját, véletlenül sem egy eskünek tesz eleget és végzi a dolgát. elnézést kérek az összes (leendő és már végzett) orvos nevében.
2011. ápr. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
53%

esszenciális aminosavak a húsmentes ételekben, csakhogy örülj, kedves utolsó:

Izoleucin: magvak, sajt, tojás, lencse, mandula,sárgabarack, pisztácia, kókusz, olívabogyó

Leucin: barna rizs, bab, teljes kiőrlésű gabona, mogyi, dió,szója, tejtermékek, túró, sárgabarack, pisztácia, kókusz, olívabogyó

Lizin: tojás, sajt, tejtermékek, szója, spenót, bab, répa, ubi, cékla, zeller, szilva, körte, alma, szőlő

Metionin: szója, spenót, szezámmag, kukorica, tejtermékek, teljes kiőrlésű magok, káposzta, fokhagyma, karfiol, alma, ananász

Fenil-alanin: tökmag, mogyoró, gabonafélék, szója, túró, répa, cékla, spenót, paradicsom, ananász, szezámmag, tejtermékek, mandula, avokádó

triptofán: tejtermékek, tojás, datolya, banán, mogyi, csoki, túró, répa, zeller

Treonin: burgonya, tojás, tejtermékek, avokádó, káposzta, bab, dió, répa

Valin: gomba, lencse, szezámmag, mogyi, tejtermékek, gabona, répa, sütőtök, zeller, cékla, paradicsom, alma, mandula

Hisztidin: szotyi, barna rizs, dió, kukorica, szezámmag, retek, répa, ubi, zeller, hagymák, ananász, alma


Vagy ezt elfelejtetted megtanulni az orvosin? Ha szeretnéd, a vitaminokat, ásványi anyagokat is be tudom írni.

2011. ápr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Biztos vagy te ezekben? Mert ha igen, akkor napi 1,5 kg szotyi előírva minden terhesnek innentől kezdve(ha meguntad, akkor lecserélheted tökmagra)...

csak nehogy az utcára köpködd...

2011. ápr. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!