Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ki miért lett vegetárius? A...

Ki miért lett vegetárius? A részletek lent!

Figyelt kérdés
Számomra elképzelhetetlen a táplálkozás hús és állati eredetű termékek nélkül. Kíváncsi lennék arra hogy ki miért lett vegetárius (elhatározás,filozófia, undor a húsoktól)illetve mi az amit nélkülöztök az étrendből?
2011. ápr. 18. 00:25
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, ígérem holnap visszatérek és kifejtem részletesen. Álmosság miatt most csak ennyi telik : undor eleinte, majd komoly elhatározás.
2011. ápr. 18. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
csak azert irok, mert engem is nagyon erdekelnek a valaszok
2011. ápr. 18. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
68%
Mondjuk én nem vagyok vega, de nincs velük bajom. Azt nem értem csak, de majd vki elmagyarázza, hogy sokan ugye az egészséges életmódra hivatkoznak és azért nem esznek húst. Pedig az is fontos lenne az egészséghez. Pótolhatatlan dolgokat tartalmaz. Ezt nem értik? Hogy van ez veletek? Mondjk megértem az undort. Én a tökfőzeléktől undorodom. Jó a vegakaja, de szerihtem a hús kell.
2011. ápr. 18. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
65%
Vegetáriánus! Azért mert undorodom tőle, kiskorom óta. Frissebbnek, tisztábbnak, egészségesebbnek érzem magam így. A húsban lévő dolgokat pedig más úton is magunkhoz vehetjük. Ennyi.Lehet hús nélkül élni, nem is élünk rövidebb ideig, semmi, mindenki maga dönti el. Nem vetek meg senkit azért mert húst eszik, nem is akarom megtéríteni. Úgyhogy légyszíves most az egyszer vegyék már észre, hogy a kérdés a vegetáriánusoknak szól!! Persze, aki nem piszkálódni jön ide, arra ez nem vonatkozik:)
2011. ápr. 18. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok teljen vega. Húst nem eszek, mégpedig azért mert nem szeretem az ízét, rosszul vagyok tőle. Tojást szoktam enni és úgy havonta egyszer halat (abból csak a lazacot és a tonhalat eszem meg).

Szóval én nem direkt lettem fél-vega (:D), egyszerűen csak nem szeretem a húst, úgy mint mondjuk más se szereti a mazsolát.

16/L

2011. ápr. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Az én ismerősöm azértlett vega, mert elkezdett jógázni és a teljes életmód iránt érdeklődni. A hússal szerintük negatív energiákat viszünk be és az állat félelmét is megesszük, amit a leöléskor érzett szegény.

Én ezeketnem hiszem el, de az a lényeg, hogy ő így jobban érzi magát.

Szerintem az a normális, ha változatosan táplálkozunk és ebbe az állati fehérje is beletartozik. Míg megeszel egy kis szelet halat vagy csirkemellett, addig egész nap eheted a babot, hogy fedezd a fehérje szükségleted és még fel is puffadsz tőle.

Vélemény, ezért bocsi, sosemleszek vega szerintem. Az viszont tény, hogy aki húsevő (nagy többség), nem visz be elég zöldséget és gyümölcsöt.

2011. ápr. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Én félig vega vagyok, és szimplán nem ízlik a hús. Persze, van, hogy eszek valamit, amiben hús van, néha jól esik, de alapvetően nem vagyok az, aki húst hússal eszik.
2011. ápr. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Kései Sirató ***** válasza:
68%

Én több okból is vega vagyok:

- Állatvédelem

Ha rajtam múlna nem engedélyezném a vadászatot, a vágóhidakról nem is beszélve. Van egy kutyám, ő is állat, mégsem enném meg.

- Undor

Belegondolok abba, hogy az a comb, amit valaki eszik, talán a múlt héten még viszketett. Ezenkívül a sertés milyen büdös, gusztustalan, ocsmány dög. Ennyi erővel patkányt is lehetne enni, nem gusztustalanabb.

- Egészségesebb a növényi alapú táplálkozás

Ha a vega étrend jól van összeállítva (változatos, és sokféle), akkor minden szükséges tápanyagot tartalmaz. Könnyebben emészthető, nem hizlal, nem okoz magas koleszterinszintet, jobb közérzetet biztosít. A napokban olvastam, hogy hosszabb élettartamot is jelent a hús nélküli táplálkozás.

2011. ápr. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
85%
Én amikor 16 évesen fogyókúrázni kezdtem, akkor kezdtem érdeklődni másféle étrendek iránt, és tettem le minden állati eredetű anyagot. Akkor fogyási célból inkább, most már elvből, és ebből jött az undor is. A nagyipari állattartással van a fő problémám, még csak nem is annyira a megölésükkel (bár attól se vagyok elragadtatva). Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb ember bőven a szükségletei felett eszi az állati eredetű dolgokat, pusztán élvezeti célból. Egy állatnak se szabadna azért élnie és meghalnia borzalmas kínok közt, csak hogy sanyi minden nap hamburgert ebédeljen a mcdonaldsban, miközben szinte csak üres kalóriát vesz magához. Én arra is ügyelek, hogy ne egyek többet semmiből se, mint amennyire szükségem van, és csak azokat egyem, amiben hasznos táplálékok vannak. És tökéletesen elégedett vagyok a natúr gyümölccsel, zöldséggel, szójával, magvakkal, nem hiányzik semmi, még cukrot se használok, pedig azt nem tiltja a vegetarianizmus. Egészségi állapotom is jobb lett, de talán inkább azért, mert odafigyelek rá, hogy mit eszem.
2011. ápr. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Nem vagyok vega, csak próbálom csökkenteni a húsmennyiséget. Ha sokat eszem, melegfrontkor nagyon fáj a fejem napokig. Ha nem eszem húst, akkor meg nem fáj.

De végleg lemondani nem tudok (és nem is akarok) róla. Egyrészt mert ha szénhidráttal pótolom a húst, akkor hízok (zöldséggel meg nem lehet jóllakni), másrészt meg - az egyik válaszolóval ellentétben - én egy idő után nagyon gyengének érzem magam hús nélkül, tehát nyilván van benne olyan tápanyag, amire szüksége van a szervezetemnek.

Arra tippelek, hogy az antibiotikum okozza a problémáimat, amivel az állatokat kezelik, viszont a biohús egyelőre elérhetetlen álom (anyagilag).

2011. ápr. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!