Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi legyen a VEGETÁRIÁNUS...

Mi legyen a VEGETÁRIÁNUS húsvéti menü?

Figyelt kérdés

első külön húsvétom, eddig nem csináltak külön a kedvemre vega kajákat, de mostmár én főzök, ti mit csináltok, mit szoktak ilyenkor a vegások enni?

kérlek ne irjátok h sonka, meg húsok,

lakto vegetáriánus vagyok.

köszi!!


2011. ápr. 21. 10:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Ami így hirtelen eszembe jutott: mindenféle színes zöldséget tűzz fel nyársra, és süsd meg, esetleg készíthetsz hozzá mártásokat.

Nálam a majonézes krumplisaláta is menő, magában szoktam enni, jó hagymásan.

Vagy rántott gomba zöldségkörettel.

Édességnek meg tök egyszerű: piskótatészta, rá puding, megszórva szeletelt mandulával ! :)

2011. ápr. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

gyümölcsleves

valamilyen saláta

kaszinótojás

rántott karfiol

2011. ápr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
krumplipüré, füstölt sajttal töltött gombafejek, majonézes tésztasaláta (benne színes kaliforniai paprikakockák, uborka, hagyma, alma, sajtkockák)
2011. ápr. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Ágika! Kérlek, írd le mit nem tartasz egészségesnek benne :) Imádom megcáfolni a tévhiteket, szinte már a hobbim.

Mellesleg biztos vagyok benne, hogy te is találkoztál már olyan étellel, amit gyerekkorodban letömtek a torkodon (legyen az lencse, spenót vagy éppen disznócomb), és amint elkezdtél felcseperedni, már képes voltál nemet mondani rá, és rádhagyták. Vagy olyan, amitől egyszerűen megundorodtál az idő során.

Én pl. a hússal vagyok így (gyerekkoromban tömték belém, 12 évesen elegem lett). De ha érdekel a káposztát, karalábét és a paradicsomlevest is megutáltam. Ezt hívják ízlésnek, többek között. Szokott változni.

Kérdező: én nem szoktam különösebb dolgot csinálni ilyenkor, főleg azért, mert eleve ateista vagyok, szóval a húsvét nekem marhára nem jelent semmit. Aszalt szilvával töltött rántott gombát fogok csinálni, meg szerintem sajtos burgonyakrémlevest :)

2011. ápr. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
9%
Esszenciális aminosavak csak ennyit mondok! És azt csak és kizárólag húsból lehet megszerezni. És nekem aztán magyarázhatod a szóját meg a nemtom miket. Egyébként Én amit most nem eszek meg azt kicsiként sem tömték le a torkomon.
2011. ápr. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

[link]


Jó lenne nem olvasni még egyszer, hogy az esszenciális aminosavak csakis a húsban....

2011. ápr. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Kedves ágica! (eddig nem szóltam hozzá a kérdéshez, új emberke vagyok, csak szólok^^) Én is vega vagyok, és elhiszem hogy sok minden van a húsban, ami fontos,de nem érted hogy NEM SZERETI A HÚST????? Én is utálom, szar az ize, hányinger a szaga, undorító a gondolat... Már bocsánat, engem nem zavar ha más húst eszik, csak rám ne akarják rámtukmálni!!

Most te azért megeszel olyanokat, amiktől rosszul vagy, mert hogy pedig az miylen egészséges és kell a szervezetnek? Te pl mennyi kelbimbót, spenótot, brokkolit, karfiolt, lencsét sárgaborsót eszel?? (ezektől szoktak fujjogni, én mondjuk ezeket a sárgaborsó kivételével szeretem, a kelbimbó az egyik kedvencem)

Mindenkinek más az ízlése, nem kell a másikra a sajátodat ráerőltetni!


Egyébként én is ezen gondolkodtam ma, hogy mi legyen a menü [link] egy ilyet találtam, nem tudom Te mit szólsz hozzá.. X) Én szerintem töltött tojást fogok csinálni, meg krumplisalit, vagy kószlát esetleg spenóttortát, még nem tudom... :)

2011. ápr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
*Ágika
2011. ápr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Ágika!

Az esszenciális aminosavakra egyenként rákereshetsz a wikipédián is (bár szerinted nyilván az is hazudik), a legtöbbnél szépen, részletesen le vannak írva a források. melyek közt a legmagasabb értékeknél is akadnak bőven növényiek! Hogy a tejtermékekről és tojásról ne is beszéljünk, hiszen a kérdés vegáknak, és nem csak vegánoknak szólt.

Az, hogy te valami elvakult fanatista vagy, és még ha szembeköpnek a tényekkel sem ismered fel az igazságot, sajnos nem az én problémám. Vagy linkelgessem be neked egyenként, nehogy letörjön a kezecskéd, miközben kikeresgéled?

Mindenesetre vagy nagoyn szerencsés ember vagy, vagy minden ételt szeretsz a világon, ha sosem etettek meg veled olyasmit, amit nem szerettél. A harmadik opció, hogy szimplán hazudozol képmutatásból, nekem ez a leggyanúsabb :D

2011. ápr. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
31%

Hát azért képmutatónak ne nevezz már azért mert elmondom a véleményem.

"Lakto-vegetarianizmus

A növényi ételek mellett különféle állatok tejét (latinul lac) és/vagy az abból készült tejtermékeket is fogyasztó személyek táplálkozása."

Tehát a kérdező nem fogyaszt tojást, csak tejterméket ami viszont édes kevés. De nekem aztán mindegy, ki hogyan teszi tönkre magát! És nem zabálok húst hússal, nem vagyok képmutató, és főleg nem hazug! Nem is értem, milyen alapon nevezel hazugnak amikor nem is ismersz.

2011. ápr. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!