Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Javult az egészséged miután...

Javult az egészséged miután áttértél a vegetáriánus táplálkozásra?

Figyelt kérdés
Esetleg valami konkrét betegségtől "meg is szabadultál"?
2011. júl. 2. 15:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Tizenöt évig szenvedtem savhiánnyal. Elégtelen emésztés, hányinger, stb. tünetek mellett. SEMMI orvosi praktika nem segített. Egy belső hang sugallatára egyik napról a másikra vegetáriánus lettem. Másfél év múlva lassan visszatértem a vegyes táplálkozáshoz. Attól fogva a savam rendben van; éppen annyi, amennyi kell. Teljes pálfordulás!
2011. júl. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Azt megkérdezhetem, hogy miért tértél vissza a vegyesre?
2011. júl. 2. 16:17
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Fiamnak elmúlt az allergiás asztmája, igaz a vega étrend mellett még sópipázik is.
2011. júl. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
61%
Tulajdonképpen kiváncsiságból tértem vissza a vegyes táplálkozához. Elméletem beigazolódott. A teljes vegának nem vagok híve, mert eléggé egyoldalú. A vegyes táplálkozásra vagyunk kódolva.
2011. júl. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nekem elmúlt a vashiányom, és nem betegség de - mérföldekkel szebb lett a bőröm és a hajam. Előtte csúnya, pattanásos, zsíros volt, a hajam pedig könnyen töredezett. most semmi gondom egyikkel sem. Gondolom ez igazából a nagyobb vitaminbevitel miatt van.
2011. júl. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

igen!volt egy nagyon csúnya kiskori fertőzésem,ami miatt a nyirokcsomóim állandóan dagadtak voltak.a doki mondta,hogy nem baj,de akkor is rendellenes volt a szervezetem.vega lettem,és az első hónapba visszament a gyulladás.10 évig állandóan be volt dagadva és 1 hónap alatt felszívódott.

de a legtöbben a lelkileg érzik magukat jobban,a folyamatosan javul a közérzetük.ja és a megfázás is elkerült.szóval,én javaslom mindenkinek.csak próbáljátok ki,veszíteni ezzel nem tudtok.csak nyerni.

2011. júl. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Nagyon jó ezeket a pozitív tapasztalatokat olvasni.

Próbálkoztam már áttérni korábban is, de mivel a férjem húsfüggőnek tartja magát, így idő után mindig elcsábultam, és szép lassan visszaálltam a vegyes táplálkozásra. Pedig egyfajta nagyon jó érzés töltött el akkor is, meg most is, mikor a hús elhagyására gondolok. Pláne mikor sikerül is kihagyni tudatosan:)


A nem tudom hanyadik válaszolótól ismét kérdeznék:) Milyen elméleted igazolódott be? Bocs, de ez nagyon érdekel, hogy javított az egészségeden a vega étrend, mégis visszatértél a húsra, és azzal kapcsolatos elméletedet találtad beigazolódni mégis, hogy alapból nem vega az ember. Ez számomra ellentmondásos. Vagy rosszul értem a mondanivalód.

2011. júl. 3. 16:33
 8/22 A kérdező kommentje:

Ja, az utolsó kommentemhez:

Írtam, hogy a vega táplálkozás gondolatára jó érzés tölt el-pedig nem is az állatok védelmében "szemezek" a vega étrenddel.

2011. júl. 3. 16:49
 9/22 anonim ***** válasza:
Elméletem = elképzelésem. Vártam tőle valamit, amit meg is kaptam, tehát egyfajta terápiás célt szolgált. Rendbe hozta a savháztartásomat. Ennyit reméltem tőle. Bármikor újra kezdeném, ha szembe akarnék menni egy hasonló, problémával.
2011. júl. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
28%

az az egézséges ember aki húst is eszik, zöldséget és gyümölcsöt

a szervezetünknek fontos a változatos táplálkozás

amúgyis az istenünknek nevezet szakállas ki hobó is úgy teretette meg az ember fogazatát hogy az mindenevő legyen és nem véletlenül

2011. júl. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!