Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan tudnék beilleszkedni...

Hogyan tudnék beilleszkedni közéjük? (vegák)

Figyelt kérdés

Nem rég megismerkedtem egy csodálatos lánnyal,igazi művész figura,hihetetlenül jószívű,kedves egyszerűen elolvadsz tőle.Mindig mosolyog,önkéntes,nagy állatbarát.Egyetemista, emellett táncol és fest.És hát összebarátkoztunk és mondtam neki,hogy tetszik és kiderült,hogy viszonozza.Már 1 hónapja járunk,az elején kiderült ,hogy erkölcs vega,még hozzá úgy, hogy az egyik haverom dicsekedett,hogy vágtak disznót meg elmesélte sztorit,hát barátnőm ,hirtelen harcias kiskakas lett és úgy leosztotta a haveromat,hogy az köpni -nyelni nem tudott.Megbeszéltük a dolgot és azt mondta,hogy sajnálja,de náluk az egész baráti kör ilyen,nem szeretik elpusmogni a véleményüket.Két hétre előállt,hogy lenne-e kedvem Balcsira menni.Igent mondtam,majd elújságolta,hogy minden júliusba összegyűlik a baráti köre,az igazi barátai(ahogy ő mondja) és ott nyaralnak.Mutogatta őket facebookon és kicsit betojtam,mert tele van fiúval és mind vega! ráadásul nem vagyok meleg,de mind elégé jól is néz ki. Az egész társaságnak olyan "Hair" kisugárzása van. Én meg ott ülök kukán,meséli barátnőm,hogy ez 12 éve vega,szociológus stbstb. És őszintén fellángolt bennem egy kis féltékenység,meg is érzete és mondta nekem,hogy nagyon fontos vagyok neki, és ő elfogadja,hogy húst eszek,és kiderült,hogy ő régebben csak olyan fiúkkal állt szóba ,akik vegetáriánusok voltak és én vagyok most a kivétel,mert annyira szeret. Én akkor duplán annyira beleszerettem és eldöntöttem,hogy én is vega leszek. És tanácsot szeretnék kérni : hogyan viselkedjek egy ilyen baráti körbe, és hogy kezdjek bele az új életmódba ?

Előre is köszönöm : 25/F


2011. júl. 5. 11:13
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
50%

Annyira más szemléletűek vagytok, hogy szerintem, jobb még most szakítani.

Lehet lepontozni, nem érdekel a százalékom.

Azért ne változtass életmódot, mert a lány vega, belőled soha nem lesz vega, maximum szenvedni fogsz a kapcsolatban, vagy titokban húst is eszel,amire amúgy is szüksége van a szervezetnek.

2011. júl. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
77%

1. Nem a "barátja" vagy, hanem a társa. Pont azért szeretett beléd, mert nem olyan vagy, mint a többiek. Ha olyanná válsz, kiveszik belőled az, amiért megszeretett - ergó kiszeret belőled. Úgyhogy ezt gondold át még egyszer.

2. A szeretet elsősorban elfogadást jelent. Neked el kell fogadni, hogy vega. Pont. Nem kell vegává válnod. Neki meg el kell fogadni, hogy te nem vagy vega. Ennyi. Ha nem fogadjátok el egymást, akkor az nem szeretet, csak vágy.

3. Ha a vegákkal vagy, egyél valami vega kaját, azok is finomak. Amúgy meg - a saját egészséged és izmaid érdekében - egyél húst. Röviden ennyi.

2011. júl. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
36%
Ó egy szárnyaló kis művészke a hippi barátaival. 25 évesen ebből épp kinőni szoktak, nem elkezdeni. De majd meglátod, hogy milyen. Nem a vega része a problémás, hanem az elvarázsolt művész vagyok, átlebegek az életen és buddha mosolyog rám a felhők közül résszel. Ismerem az ilyeneket, szórakoztatóak, de egy idő után falra mászik tőlük az ember.
2011. júl. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 komasa ***** válasza:
87%

Menj el a Balcsira velük, és legyél rájuk tekintettel, hogy nem esznek húst, és te se egyél. Aztán döntsd el ez alatt az idő alatt hogy fekszik-e neked ez a megoldás. (Bocsi, de szerintem nem fog) A művészlelkek furcsák, és ahogy egy előttem válaszoló mondta, "szórakoztatóak, de egy idő után falra mászol tőlük". Ezt tapasztalatból írtam.

Én azt javaslom, hogy menj el velük nyaralni, és a tapasztalataid alapján dönts. Sok sikert!

2011. júl. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
de nem ismeritek,annyira csodálatos,még az a haverom is azt gondolja róla,akit leszidott.én nagyon szeretem őt.mindennél jobban,és nekem ennyi épp elég volt.Elfogadott.Soha nem lökte ki a kezemből a felvágottat,meg nem ordítozott velem elfogadott tényleg,sőt kivételt tett.Ilyen lány soha többé nem lesz az életembe!és nem hagyom elúszni! És amúgy nem akarok én is ilyen hippisen öltözködni meg ilyenek,ők anélkül is képesek engem megszeretni.És az izomépítésről én is azt gondoltam,hogy hússal jár,de megnéznéd azokat a csávókat...van amelyik életében nem evett húst és Ben Affleck alakja van! Nem tudom,hogy csinálják...de nem akarok beégni!
2011. júl. 5. 11:47
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem Sárinak hívják a lányt?Magas,hosszú szőke haj,karkötők,nagy mosoly,illatfelhő?Ha igen,nyugi nem tartom már vele a kapcsolatot,mert másik országban élek,gimis évfolyamtársam volt :D
2011. júl. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
hát ebbe beletrafáltál.......
2011. júl. 5. 11:55
 8/35 anonim ***** válasza:

Legyél képes maximálisan tiszteletben tartani az életmódjukat, a döntésüket, a stílusukat, amíg a társasággal vagy, ha gondolod, próbáld ki, hogy úgy eszel, ahogy ők (kóstolj bele az életmódjukba egy kis időre, még a vegán kaják közt is vannak meglepően finomak) DE maradj meg annak, aki vagy.

Ha toleráns és nyitott vagy velük, ők is azok lesznek veled.

2011. júl. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
96%
Milyen véletlenek vannak! Amúgy úgy sejtettem!Neki volt ez a vega pasi mániája. Rengeteg fiúnak törte össze a szívét. Elégé népszerű volt.De mindenkivel kedves,az igaz! A suliba is harcolt a vegetáriánusúság mellett,sikerült is megváltania néhány embert.Emlékszem otthon egy kisebb állatkertet tartott,nem 5 kutya ,meg 6 macska,meg 2 hörcsög...mindig sorolta. Amúgy tényleg elment Spanyolországba?Az volt az álma.
2011. júl. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
40%
Hát persze hogy toleráns leszek!És vega is!Ezt már eldöntöttem!Itt olvasgattam ilyen veszekedéseket,és engem meggyőztek a vegák.Meg mit veszíthetek? Barátnőm 13 éves kora óta egy falat húst nem eszik és soha nem volt semmi baja belőle,sőt feltűnően szép és egészséges!Úgy ahogy abba a közösségbe is mindenki.Azt írják,hogy javulni fog a közérzet,meg etikusabb a vegetáriánus életmód.Ezt megjegyzem.
2011. júl. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!