Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi értelme van a Vegetarianizm...

Mi értelme van a Vegetarianizmusnak?

Figyelt kérdés
2011. aug. 13. 13:19
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
94%

Ha valóban a vegetarianizmus értelme érdekel, akkor:

-keresd vissza a kb. 10 hasonló kérdést és olvasd el a válasokat

-olvass könyveket pl Bhagavad-Gítá


Én nem szeretem a húst, és igyekszem úgy élni, hogy a többieknek minél kevesebbet ártsak. Ebbe az is beletartozik, hogy nem csesztetem lépten-nyomon azt aki húst eszik. Nem mehetünk el azonban a tény mellett: aki ezt az értékrendet nem követi és húst eszik, az ugyanúgy nem törődik azzal, hogy embertársaival emberségesen viselkedjen. Viszont a társadalmi együttélésnek vannak szabályai: nem kell rám hallgatniuk(hiszen egyenrangúak velem), azonban azt a tiszteletet, amit én megadok nekik, elvárom hogy ők is kimutassák felém. Azaz egy húsevő ne zabálja a pofámba hajolva a húst, mert érzem rajta hogy dögszagú. Sajnos ilyesmire azonban nagyon kevesen figyelnek, sőt előfordult már, hogy szándékosan így csinálták.


Viszont aki hasonlóan gondolkodik mint én - azaz nem tekinti tárgynak a társait - vegetáriánus kell hogy legyen. Hiszen ez a legkevésbé erőszakos módja az életnek: kevesebb pusztulást okozol, mivel az állatok etetéséhez használt növény jó részét megkíméled. Az állatokról nem is beszélve!


F/18

2011. aug. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Én vegetáriánus vagyok, nem azért, mert "hű védjük az állatokat". Egyszerűen undorítónak találom a húst. Egy dög hever a tányéromon. Az nem zavar, ha más eszi, felőlem bárki ehet bármit amit csak szeretne. Engem csak az zavar, ha valaki (aki alig ismer!) elkezd győzködni, hogy egyek egyek egyek húst, mert kell. Miért kell? Mert ő mondta? Mert beteg leszek? Több, mint 3 éve nem eszem húst és egészségesebb vagyok, mint valaha.

Emiatt nagyon-nagyon ritkán mondom el másoknak, hogy vegetáriánus vagyok. Csak a rokonaim és a legjobb barátaim tudják. Jó nekem ez így, nem tartozik másra, szerintem.

2011. aug. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim válasza:

Van a pénz központú és szeretet központú élet felfogás.

Sokan ragadozónak érzik magukat , mások a szelídséget elősegítő " halvérű "táplálkozást részesítik előnyben.


A tudatos vegetarianizmus , ami igényes formában válogatja meg a finom és életerőt adó táplálékait semmiféle lemondást nem jelent a táplálkozás öröméről , csak máshogy finom !


A vitamin gazdag és méregtelenítő étrend a kiegyensúlyozottabb idegrendszert és szervi működést eredményezi , növeli az önuralmat és a stressztűrő képességet.


" A táplálékod legyen a gyógyítód " gyógyítási felfogás és gyakorlat is erre mutat .


Szeretetben élni sokkal egyszerűbb tudatosan vegetariánus táplálkozás mellett.


Természetesen tudni illik , hogy melyik alapanyag mit nyújt és milyen ételkészítési technológia mellet.


A táplálékok komplettálása , teljes értékűvé tétele némi élelmianyag ismeretet feltétlenül feltételez .


Az agresszivitás csökkentése nem csak az ajimszán az ölés elkerülésén keresztül , hanem a vegetariánus vagy lakto vegetariánus vagy ovolakto vegetariánus vagy halakat is fogyasztó ovolakto vegetariánus táplálkozási formákon keresztül is megvalósul.

2011. aug. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim válasza:
Én is vegetáriánus vagyok, engem így neveltek már szerencsére születésem óta. (14F)
2011. aug. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

20:53: jó neked. Én sajna egyedül vagyok a családban.


F/18

2011. aug. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
08-13 14:48 Épp azért, mert nem mindennapos dolog, nyugodtan tehetik. Követnek egy értékrendet, és propagálják is azt, teljesen normális dolog. Politikai és vallási irányzatok követői, egy-egy sportág, hobbi hívei és még rengetegen teszik ezt. Borzasztó világ lenne, ha nem tehetnék meg. A túlzás az lenne, ha orrba-szájba nyomatnák a propagandájukat.
2011. aug. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Az ilyen kérdésekből van már vagy 100. Nem értem miért piszkálja ez ennyire egyes embereknek a csőrét. Az ember magánügye hogy mit eszik és miért.
2011. aug. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
40%
az egyik ismerősöm vega és azt mondja h azé me sajnálja az állatokat! de meg-meg szegi me halat szokott enni! nyamm!
2011. szept. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Mert a halat nem sajnálja? Mekkora képmutatás!


Szóval azokkal semmi bajom, akik nem szeretik a hús ízét, hiszen köztünk is van olyan, aki a nyulat vagy a birkát nem szereti, én sem eszem tésztát, mert nem szeretem az ízét. De nem kezdem el hirdetni, hogy szokjatok le ti is a tésztáról, mert az mekkora királyság! Persze, itt lehetne mondani, hogy a tészta sosem volt élő állat. No mindegy.


Vannak emberek, akik tök jól meg vannak, ha csak növényi táplálékot vesznek magukhoz, esetleg tejet vagy tojást, mások meg szabályosan rosszul vannak. Amíg nem nevezett engem jó pár vega gyilkosnak, mert húst eszem, addig én se szekáltam őket. De csak azoknak szoktam visszavágni, akik velem kötözködnek, mert a többi azt csinál, amit akar, csak engem hagyjon békén!


Viszont akik állatok sajnálatából lettek azok, gondolkodjanak el, és ne vegyenek semmi olyan terméket, aminek előállításához állatoknak kellett elpusztulniuk. Mert ez így fair.


Még egy. Azok, akik elsírják magukat egy csirke levágásakor, vajon akkor is sírnak, amikor olaj kerül az óceánba? Vagy amikor ég az erdő a mediterrániumban? ezen el lehet gondolkodni.

2011. okt. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!