Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért nem tisztelik kishazánkb...

Miért nem tisztelik kishazánkban a vegetáriánusokat?

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 20:11
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
51%
Ez Magyarorzság @+!
2011. dec. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
48%

"Nézzünk szét az állatvilágban a növényevők között:

pl. elefánt, orrszarvú, gorilla. Egyik sem mondható egy gizda, gyenge élőlénynek. Igaz? " Mert ők alapból ekkorák -.-'

2011. dec. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
58%
A vegetáriusokat tisztelik, még a Nagyhazában is. A kis zöldfülű nyegléket nem tisztelik, mert azok nem tudják a tisztességet, s ezért.
2011. dec. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
100%

Évek óta vegetáriánus vagyok, mind morális, mind egészségügyi okokból. Nem vagyok túlsúlyos, soha semmi problémám nem volt, amióta vega lettem. Sajnos 2 éve diagnosztizálták a cukorbetegségemet (ami örökletes, több nem vegának is volt a családomban). 160gr-os szénhidrátMAXimummal kell élnem az életem, mellette tanulok, dolgozom és versenysportot űzök. Megoldható az energiabevitel :)

A kérdésre válaszolva: mert mindenki a saját igazáról van meggyőződve, és fáj nekik, ha nem az övék az utolsó szó. Csak az lehet jó, amit ő mond (bármelyik fél legyen is az, vega, nem vega), és ezért foggal körömmel harcol, úgy, hogy a 'vereséget' nem fogadja el. Sajnos ezzel együtt kell élni. Ignorálni, vagy visszavágni. Nincs 'jó' oldal, mert igaza van annak is, aki vega, meg annak is, aki nem az. Mindenki éljen úgy, ahogy saját maga számára kielégítő, és hagyja békén a másikat. A hepciás vegát is üljenek el inkább a hátsójukon, és a vadászösztönű húsevők is fogják be. Én nem térítek senkit, és csak akkor kezdek vitába, ha látom, nagyon értelmetlen illetővel állok szemben, akinek halvány lila fogalma sincs az életemről.

31/N

2012. jan. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
33%

A vegetáriánizmus magánügy. Felőlem ehet tyúkszart is az illető, vagy igény szerint fotoszintetizálhat is.

De ettől testének működése megváltozni nem fog. Sem fogazata, sem bélrendszere nem lesz a növényevőkéhez hasonlatos.

Ha valaki tudni szeretné, milyen lehetett az ősember táplákozása, nézze meg a hozzánk legközelebb élő állatfajt:a csimpánzt. Vegyes étrend, rengeteg állati fehérjével. Főleg rovarok, madártojás, időszakosan vadászat kisebb majmokra, vízidisznókra. NEM vegetáriánus.

2012. jan. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:

ma 16:01 !


Neked talán ilyen a fogazatod? [link] Az, hogy rokonok vagyunk, semmit sem számít. A lényeg az, hogy mire specializálódtunk.

2012. jan. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
A csimpánz fogazata gumós, éppúgy, mint a miénk. A szemfoga kifejezettebb. Mert ugye van evolúció is. Ennyi az összes különbség.
2012. jan. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
Van evolúció, amelynek során a mi fogazatunk "megszelídült" a csimpánzéhoz képest. Vajon miért?
2012. jan. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:

Talán azért, mert nem nyersen esszük s húst.

A vegetarianizmussal alapvetően nincs gond, HA kifejlődött a szervezet, fizikai munkát nem végez, nem várandós, nem szoptat. Gond akkor van, ha egy brutális fertőzést, súlyos balesetet, égési sérülést kell túlélni. A legtöbb vega B12- és D-vitamin szintje nagyon gáz, emellett a többség vashiányos anémiás, ezt tudományos lapokban megjelent közlemények sokezrei bizonyítják. (Igen, tudom, az itt kommentelők kivételével.)Ezzel el lehet vegetálni:-), de adott helyzetben sem a vérképzés, sem az immunrendszer nem lesz toppon. Amire szintén rahedli statisztika van.

2012. jan. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
Talán azért nem nyersen esszük a húst, mert nem is tudnánk...A vegetarianizmus előnyeit pedig ma már tudományos körökben is elismerik.
2012. jan. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!