Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mennyivel gyorsabban gyógyul...

Mennyivel gyorsabban gyógyul egy vegetáriánus annál, aki nem az?

Figyelt kérdés

Mondjuk, ha gyulladása van. Nem vegán, csak vegetáriánus. Illetve lehet-e úgy vegetáriánus lenni, hogy szegény vagyok, és nincs pénzem mindenféle készítményekre, meg szójakajákra, hanem csak zöldséget, gyümölcsöt, sajtot, tojást, babféléket, rizst, kölest, kukoricát ennék.


Vagyis a húsmentes életmódhoz hozzácsapva egy búzalisztmentes életmód.


2012. febr. 5. 14:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

En mindenevő vagyok, a 29 ev alatt 2x voltam lázas. A legdurvább megfázásom is kimerül az orrfolyásnál. Nem hiszem, h ennek nincs köze a hajlamokhoz, de ha az emberi szervezetnek nem lenne szüksege húsra, akkor nem mindenevők lennenk!

Van növenyevő ismerősöm, engem eppen egyáltalán nem zavar, közös kajálásoknál ez maximálisan tiszteletben van tartva. Mindenki döntse el, h neki mi a jó! :)

2012. febr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 TKI Ibolya ***** válasza:
31%

Kedves 8-as! Lehet hogy én dögöt eszek a te szavaiddal élve te pedig rothadásnak indult növényt mivel abban a pillanatban ahogyan leszüretelik a növény megszűnik az anyagcsere és megkezdődik a bomlás!Egyébként ha a jó isten azt akarta volna hogy vega legyen az emberiség akkor például nem ilyen fogazattal áldotta volna meg.Kicsit felháborító ahogyan mások ételéről beszélsz ezért bármelyik gyerekemet szó nélkül elküldeném az asztaltól!

Egyébként nincs a kettőnek semmi köze egymáshoz az egészség szempontjából.Én is ismerek vegetáriánus embereket és ugyan úgy megbetegszenek mint aki húst eszik!

Az hogy valaki nem vega még nem jelenti azt hogy nem eszik zöldséget és gyümölcsöt és hogy csak húson él.Ezért a legegészségesebb a vegyes változatos táplálkozás!

2012. febr. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 TKI Ibolya ***** válasza:
Bocsánat nem az anyag csere szűnik meg a növénynek hanem a tápanyag felvétel!
2012. febr. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
90%
és szerinted az állatok vesznek fel tápanyagot miután meghaltak???
2012. febr. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 TKI Ibolya ***** válasza:
9%
Nem,nem vesznek fel az állatok sem tápanyagot sem semmit .Ezt azért írtam hogy felfogd te is halott dolgot eszel nem csak az aki húst eszik!De látom nem érted!
2012. febr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
51%

TKI Ibolya

Hagyd a fenébe. Ha lenne egy kis esze, felfogta volna, de mivel nincs, így felesleges magyarázni neki, mert sose fogja megérteni, hogy miért volt rossz az érvelése. Értelmes ember nem tett volna ilyen kijelentést.

Hozzáteszem az esetleges későbbi támadások kivédésére: lényegtelen, hogy vegetáriánus, nem ezen múlnak az agyi képességek. Mindkét oldalon vannak sötét emberek és értelmesek is bőven.

2012. febr. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 TKI Ibolya ***** válasza:
Köszi! Egyezik a véleményünk, nem is firtatom tovább a témát!
2012. febr. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Amit már sokszor megállapítottam: Sok vegetáriánus van, aki bár nem eszik húst, lélekben mégis ragadozó, sőt, vérszívó, vagy energiavámpír.

Azt hiszem, mindegyik jelző eléggé kifejező.


A táplálkozásról annyit, hogy az emésztés kb. 80% energiát vesz el a szervezettől, ebből tudtommal a legtöbbet egyes húsok. Ha többféle ételt (zöldség, gyümölcs, hús) eszik valaki egyszerre, akkor terheli meg leginkább a gyomrát, fogyaszt a legtöbb energiát.


Több betegség esetén is a böjt az, ami segíti a szervezetet a természetes gyógyulásban. Ezt a szervezet is tudja, és nem véletlen az, hogy ilyenkor étvágytalan az ember.


Kicsit egészségesebb a vidéki élet. Ha megtermeled a magadét, abban már eleve van némi testmozgás a jó levegőn...

2012. febr. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
94%

Amióta vega vagyok soha nem voltam beteg. Előtte komoly migrénjeim voltak, magas vércukor meg minden. Több mint 1 éve vagyok vega és amíg a család itthon szenvedett a megfázástól, láz hányás meg minden nekem semmi bajom sincs. Semmi. És minden vega ismerősön ilyen. Azért ez nem lehet véletlen.


16/L

2012. febr. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 ekeke ***** válasza:
0%

Azt kell enni, amit kívánok. A szervezet egy komoly biokémiai gyár, egész pontosan tudja szagról-ízről, hogy milyen alkotó hiányzik neki éppen. Aki divatból ezt vagy azt eszik, az a szervezetének kívánságait nyomja el. Én nyomorék kajáktól éheztem végig a gyerekkorom, majd felnőttként jöttem rá, hogy az erősen húsalapú étrenddel érzem jól magam. Egész lelassult az emésztésem, hatékony lett, izomzatom most már megtalálom, erőm rendben van.

Ne legyetek hülyék, a fogazatunk pontosan megmondja, mit kell enni a szervezetnek. Egyébként a paleolit és a vércsoport-diéta között lesz valahol az igazság.

2012. febr. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!