Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek állandóan éhes?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok és már másfél éve nem ezsek húst, de állandóan éhes vagyok, kérlek ne azt írjárok,hogy egyek húst, mert arra már nincs esély.Bármikor eszek, nem lakok jól, de nem is hízok, vékony vagyok és nem nagyon hízok, a háziorvosom aztmondta, hogy nincs semmi bajom, mivel tojást eszek és iszok tejet,de ngem ez akkor is nagyon zavar.
2012. febr. 23. 16:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A változatos, normális étrend mellett tarts otthon Abonettet /extrudált kenyérlap, amiben csak 16 kalória van/. Ha éhes vagy, akár kettőt is lenyomhatsz, hozzá két pohár vizet. Nekem bevált.
2012. febr. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 doboszoli ***** válasza:
Olvasgass az egészséges táplálkozásról...
2012. febr. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát én biokölesgolyót szoktam rágcsálni. Van belőle magyaros ízesítésű, azt szeretem a legjobban :) engem eltelít, és sokat iszom rá :)
2012. febr. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%
Egyél húst.
2012. febr. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

14 évesen növésben vagy, természetes hogy enni akarsz. (Ilyenkor arra kell figyelni hogy mozogj is mellette, tehát ne hízz el)


A lényeg hogy rendszeresen kéne enni, reggelizni KÖTELEZŐ!

Elég egy tál müzli vagy egy szelet kenyér, de legyen benned valami.

Ebédere ugye valami laktatót kell enni, ami nem azt jelenti hogy túl kell magad enni, vagy zsíros ételeket kell enni (mondjuk a hús miatt ez ki van zárva).

Vacsorára hasonló mennyiséget mint reggelire, tehát akkor sem érdemes "túlenned" magad.

2012. febr. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
0%
Persze, hogy nem laksz jól, ha nem eszel soha húsfélét, és fejlődő korban vagy.
2012. febr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen teljesen normális hogy folyamatosan enne az ember.


A növekedéshez szükséged van sok fehérjére, szénhidrátra, vitaminokra, stb. Ezek tökéletesen megvannak ideális esetben egy vegán vagy vegetáriánus életmód mellett is.


Fehérjét egyszerűen vihetsz be babból, borsóból, lencséből, tofuból, szejtánból, mandulából stb. vihetsz be.


Jóllakni kiválóan lehet tésztával, kenyérrel, krumplival, főzelékkelel... De attól hogy jóllaksz, még nem biztos hogy egészséges vagy.


Attól is lehetsz folyton éhes, hogy nem iszol elég folyadékot és a tested a kajából próbálja pótolni.

2012. febr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A mennyiség helyett a minőségi ételre helyezd a hangsúlyt. A fehér kenyértől, meg a térfogatnövelőkkel telepakolt kajáktól nem is nyersz energiát!
2012. márc. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
47%
Tudom azt kérted ne írjuk, hogy egyél húst! Hát ne egyél de a kérdés, miért döntöttél a vegetariánizmus mellett? milyen oka volt? A Hús az emberi szervezet számára nélkülözhetetlen táplálék, mert máshogyan nem tudsz hozzájutni, bizonyos életfeltételhez elengedhetetlen kémiai összetevőkre, ásványi anyagokra, vitaminokra. Ne csodálkozz hogy nem tudsz hízni. Lehetséges hogy a te szervezeted ilyenre hajlamos, és hiába iszol meg naponta 50 liter zsíros tejet, nem fog rajtad semmit. Én azt mondom felesleges és értelmetlen sanyargatni magad. Ha undorodsz a hústól megértem, de ha nem undorodsz tőle, mire ez az önkínzás. Akár szervi bántalmakhoz is vezethet! Én mégis azt mondom egyél inkább húst, ha muszály kérj tanácsot, milyen húst fogyasz!!!!
2012. márc. 3. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Előző! Nem nélkülözhetetlen. Sok millióan vannak a földön, akik nem fogyasztanak húst, és mégis vígan éldegélnek.
2012. márc. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!